Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
Sopot - Sopot
środa, 19 czerwca 2024 07:53

Prokuratura w Bydgoszczy jest już w posiadaniu prawomocnego wyroku Sądu Okręgowego w Gdańsku, który orzekł, że prezydent Sopotu Jacek Karnowski podpisał umowę fraudacyjną, czyli oszukańczą, na szkodę Sopockiego Klubu Tenisowego. Czy włodarz świadomie wprowadził w błąd radnych przedstawiając projekt uchwały w tej sprawie? -Radni mają pełne prawo czuć się oszukanymi - mówi "Gazecie Gdańskiej" radny "Kocham Sopot" Wojciech Fułek.


Śledztwo w sprawie podejrzenia przekroczenia uprawnień przez b. prezydenta Sopotu, Jacka Karnowskiego, zostało przedłużone do 13 września 2014 roku, poinformowała "Gazetę Gdańską" prok. Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik prasowy, zastępca prokuratora okręgowego w Bydgoszczy.
- Prowadzone jest w sprawie, co oznacza, że nikomu dotąd nie został przedstawiony zarzut popełnienia przestępstwa, nie wnioskowano także o uchylenie immunitetu posła J. Karnowskiego celem ewentualnego przedstawienia mu zarzutów podniesionych przez SKT - wyjaśnia.


Po prawomocnym wyroku z 2007 przyznającym Sopockiemu Klubowi Tenisowemu prawo ujawnienia użytkowania wieczystego kortów, które były w jego władaniu od zarania klubu, majowy wyrok SO w Gdańsku to drugie, fundamentalne rozstrzygnięcie w sprawie zagadkowej w istocie wojny, którą miłujący demokrację b. prezydent wytoczył klubowi. Radnych przekonywał, że wydzierżawienie kortów - 21 placów za 350 zł netto miesięcznie - całkiem nowej organizacji, których stan prawny był mu znany, co sędzia Krzysztof Koczyk starannie uzasadnił, polepszy klimat w Sopocie. Mówił to mając pełną wiedzę o prawomocnych, wcześniejszych wyrokach sądowych, a na biurku postanowienia Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego nakazującego wydanie dokumentów niezbędnych do ujawnienia praw SKT w księdze wieczystej.

alt


Jedynym sopockim radnym, który głosował przeciw uchwale o takiej dzierżawie był Andrzej Kałużny z Prawa i Sprawiedliwości. - Miałem wrażenie, że prezydent Karnowski w tej sprawie nie jest wobec radnych uczciwy, mówiąc wprost - kręci, potrzebuje jedynie radnych dla umocnienia swojego pomysłu. Przy różnych zastrzeżeniach wobec ówczesnego SKT jego pozycja prawna była niepodważalna. Dziś nie jestem zaskoczony ustaleniami sądu, jestem zaskoczony, że prezydent aż tak szarżował...


Wojciech Fułek, b. wiceprezydent Sopotu, szef ugrupowania "Kocham Sopot", którego radni poparli w 2017 roku propozycje prezydenta nie uczestniczył z powodu choroby w tej sesji, dziś tak ocenia sytuację w rozmowie z "Gazetą Gdańską":
- Radni otrzymują do rozpatrzenia projekty uchwał, które są każdorazowo zatwierdzane pod względem formalno-prawnym przez konkretnego prawnika, to powinno stanowić wystarczającą gwarancję, że te projekty są zgodne z prawem - w każdym wymiarze. Trudno mi uwierzyć, że osoba podpisująca się pod takim dokumentem - jako pracownik urzędu - mogła nie wiedzieć o wszystkich okolicznościach podejmowanej uchwały i wszystkich uwarunkowaniach formalno-prawnych. Trudno mi też uwierzyć, że b. prezydent Sopotu nieświadomie wprowadził w tej sprawie w błąd radnych, przekonując ich do zagłosowania za przyjęciem takiego właśnie projektu uchwały. Dziś mają oni pełne prawo czuć się oszukanymi, a prezydent powinien ponieść wszelkie konsekwencje swoich działań.


Na razie ten wątek przez prokuraturę w Bydgoszczy nie był analizowany, poinformowała A. Adamska-Okońska. Jeśli jednak radni głosowali na podstawie nierzetelnych materiałów i zostali wprowadzeni w błąd, by podjąć uchwałę, która J.Karnowski rekomendował jako korzystną, to rozmowa prokuratora z b. prezydentem wydaje się nieunikniona...
(gst)

Related news items:
Newer news items:
Older news items: