Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Nowe wątki w Sopocie - dziwne zeznania Karnowskiego

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
Sopot - Sopot
wtorek, 05 marca 2024 13:28

W prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy dochodzeniu dotyczącym podejrzenia przekroczenia uprawnień przez b. prezydenta Sopotu, Jacka Karnowskiego, pojawiają się nowe wątki. Z dokumentów, które przekazano śledczym może wynikać, że obecny poseł jako świadek w postępowaniu z Sopockim Klubem Tenisowym składał przed Sądem Rejonowym w Sopocie nieprawdziwe zeznania.


- Nie może być tak, że w Sopocie obowiązuje prawo tak jak je rozumiał i stosował pan Karnowski - komentuje dla "Gazety Gdańskiej" prezes Sopockiego Klubu Tenisowego Bartłomiej Białaszczyk.


Przed sądem w Sopocie Jacek Karnowski zeznawał w marcu 2023 roku w sprawie operacji administracyjnych związanych z budową centrum prasowego przy ul Ceynowy 5, tuż obok starego budynku klubowego. To była inwestycja Sopockiego Klubu Tenisowego, prowadzona na podstawie pozwolenia na budowę wydanego przez magistrat, która została przez prezydenta Sopotu bezpodstawnie przepisana na nowe stowarzyszenie, któremu J. Karnowski za 350 zł miesięcznie wynajął korty.
Tymczasem przed sądem prezydent oświadczył, że na terenie klubu "dodatkowo, BEZ POZWOLENIA, było zbudowane tzw. centrum prasowe".

alt


A jednak! W lutym 2011 roku prezydent Sopotu wydał Sopockiemu Klubowi Tenisowemu pozwolenie na budowę tzw. centrum prasowego, co oznacza, że jakiekolwiek uwagi o samowoli budowlanej klubu były pozbawione podstaw. Nadto prezydent Karnowski w październiku 2016 roku, na wniosek złożony przez nowego tymczasowego dzierżawcę kortów, stowarzyszenie STK, podejmuje decyzję o "ZMIANIE POZWOLENIA na budowę z lutego 2011 roku" zatwierdzając zamienny projekt budowy w tym miejscu - punkt gastronomiczny według projektu architekta Adama Drohomireckiego zamówionego przez... Sopocki Klub Tenisowy.


Osobny wątek, ozdabiający zagadkami prawnymi działalność urzędu J. Karnowskiego, to dziwny tryb przeniesienia uprawnień inwestycyjnych do budynku centrum prasowego z Sopockiego Klubu Tenisowego na Sopot Tenis Klub Jeszcze w październiku 2016 urzędnik sopocki, p. Marek Michowski, odnotowuje po rozmowie z wiceprezesem STK, Kazimierzem Nagórką, że przedłożony przez STK projekt przebudowy centrum prasowego na punkt gastronomiczny został wykonany na... zamówienie SKT w 2015 roku i to jego nazwa jako inwestora widnieje na stronie tytułowej.


Dwa lata później naczelnik sopockiego wydziału urbanistyki i architektury odmówił jednak prezesowi STK Wiesławowi Pedryczowi wglądu do akt sprawy o pozwolenie na budowę, informując, że nie był stroną. W swoim wniosku prezes STK W. Pedrycz przy okazji obnaża kłamstwo J. Karnowskiego przed sądem, bo "domaga się wglądu do projektu budowlanego, stanowiącego podstawę wydanego POZWOLENIA NA BUDOWĘ z 7.02.2011 dla Sopockiego Klubu Tenisowego".


- Nie wiem, skąd nieuprawnione przekonanie, że STK to następca prawny SKT, to zwykła hucpa jego zarządu. Nie wiem też, czy pani Magdalena Czarzyńska-Jachim, która przez lata współtworzyła sopocką administrację, może być osobą, która będzie w stanie w Sopocie posprzątać po J. Karnowskim - konkluduje B. Białaszczyk.

(gg,sts)

Related news items:
Newer news items:
Older news items: