Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

„Sopot dla Ciebie”, czyli dla kogo? Magdalena Czarzyńska-Jachim rozpoczyna kampanię wyborczą

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
Sopot - Sopot
poniedziałek, 19 lutego 2024 14:46

altMagdalena Czarzyńska-Jachim, dotychczasowa wiceprezydent Sopotu i aktualna komisarz, oficjalnie rozpoczęła kampanię wyborczą. Wspierana przez środowiska związane z Platformą Obywatelską, partią Razem i byłych prezydentów ma być gwarancją, że w Sopocie nic się nie zmieni a władza, mimo zmiany prezydenta pozostanie w tych samych rękach. Jej konkurentką będzie Maria Lepczak z ruchu W imieniu Sopocian - artystka, sopocka aktywistka.


W inauguracji kampanii Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim wzięli udział wszyscy najważniejsi politycy pomorskiej platformy. Magdalena Adamowicz, Agnieszka Pomaska, dwaj poprzedni prezydencji Sopotu, czyli Jan Kozłowski i Jacek Karnowski, nowa senator z Kaszub Anna Górska. Jak twierdzą 18 lat pracy w samorządzie, na wszystkich możliwych szczeblach kariery gwarantuje, że nazwisko komisarz Sopotu jest w kurorcie dobrze znane.


Atmosfera spotkania przypominała bardziej konferencję prasową tuż po ogłoszeniu wyników wyborów, niż początek kampanii, ale w sztabie Czarzyńskiej–Jachim nikt nie ma wątpliwości jaki będzie wynik a co za tym idzie, że w Sopocie wszystko będzie po staremu – czyli dobrze.
- Bardzo się cieszę, że w Sopocie wszystko idzie jak z płatka. Nie ma żadnych niespodzianek. Po mnie był Jacek Karnowski, który jest najdłużej urzędującym prezydentem w Sopocie i dobrze, że miał czas przygotować swoją następczynię Panią Magdę. Miała czas, aby się dobrze przygotować, więc Sopot jest na dobrych torach – mówił Jan Kozłowski, prezydent Sopotu w latach 1990-98.


- Wygrajcie te wybory, wygrajcie w I turze i wygrajcie w Radzie Miasta, żebyście mogli spełnić wszystkie swoje marzenia i dobre pomysły. Musicie temu sprostać – dodał jego następca Jacek Karnowski, prezydent Sopotu w latach 1998-2023.


Marzeń sopoccy urzędnicy mają na pewno sporo, ale z propozycjami dla mieszkańców jest już zdecydowanie gorzej. W swoim przemówieniu kandydatka na prezydent Sopotu wymieniała najważniejsze punkty swojego programu. Wśród nich przywrócenie miastu wysokiej kultury, uregulowanie najmu krótkoterminowego, powstanie sopockiej porodówki i wykorzystanie pustych lokali mieszkaniowych na wynajem długoterminowy dla mieszkańców. Tak, bo o budowie mieszkań komunalnych i remontach tych już istniejących nie było mowy – kandydatka, jak się wydaje chce rozwiązywać problemy mieszkaniowe Sopocian z wykorzystaniem prywatnych mieszkań, wykupionych w celach inwestycyjnych.


- Turystyka jest w DNA miasta, ale musimy uregulować najem krótkoterminowy. Bo problemy najmu są dwa: zachowanie gości, za które właściciele lokali nie chcą brać odpowiedzialności i puste mieszkania stojące w atrakcyjnych lokalizacjach, w których mogą mieszkać sopocianie. Dlatego będziemy zabiegać o zmiany ustawowe, aby referować najem długoterminowy. Żeby mieszkania nie stały puste przez 10 miesięcy i pracowały tylko w sezonie, ale tak aby mogli w nich mieszkać sopocianie, czy chociażby studenci – mówiła Magdalena Czarzyńska–Jachim.


Inaugurację kampanii podsumowała w kilku słowach Magdalena Adamowicz:
- Teraz jest czas kobiet – koledzy, rządziliście przez wiele lat i rządźcie dalej razem z nami, ale pamiętajcie, że my też mamy łokcie i plecy i możemy tupnąć nogą. – powiedział Magdalena Adamowicz – europosłanka KO.


O fotel prezydenta Sopotu 7 kwietnia powalczy przynajmniej troje kandydatów. Oprócz Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim i nieogłoszonego jeszcze kandydata PiS, swój udział zapowiedział Jarosław Kempa z Komitetu Kocham Sopot, który najprawdopodobniej pójdzie do wyborów razem z Polską 2050 Szymona Hołowni. O fotel prezydenta będzie się ubiegać Maria Lepczak z ruchu "W imieniu Sopocian" - artystka, sopocka aktywistka.

GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items: