E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Kupcy walczą o Gildię

altTrwa spór urzędników miejskich z kupcami zrzeszonymi w hali targowej Gildia. Władze miasta wysłały do kupców z pismo z nakazem zakończenia handlu do 31 grudnia. Kupcy czują się oszukani, twierdzą bowiem, że zawarli z miastem umowę z której wynika, iż musi ono przedłużać dzierżawę dopóki nie odda im gruntu pod nowe centrum handlowe.

W 2004 zawarto z kupcami umowę, według której miasto miało wskazać kupcom nową lokalizację pod działalność. Kupcy wybrali wówczas teren przy ul. Grunwaldzkiej 474 w Gdańsku Oliwie. Miasto miało wnieść ten teren aportem do spółki z Gildią, która ma tam wybudować nowe centrum handlowe, połączone z biurowcem, hotelem oraz filią Urzędu Miejskiego (zespół obsługi mieszkańców). Spółka jednak do tej pory nie powstała.

- Wykazaliśmy maksimum dobrej woli. Powstał plan zagospodarowania przestrzennego w tym miejscu, zlikwidowano obecne tam ogródki działkowe. [...] Proszę zauważyć, że oddajemy Gildii ten teren bezprzetargowo. A co Gildia? Miała przedstawić pozwolenie na budowę, finansowanie. Do tej pory tego nie ma. To dlaczego ja mam jej przedłużać dzierżawę na Targu Siennym – mówił wiceprezydent Gdańska Wiesław Bielawski dla Gazety Wyborczej. 


alt


   Projekt centrum handlowego, biurowca, hotelu i Urzedu Miejskiego w Oliwie przy ul. Grunwaldzkiej         


- Będziemy mieli finansowanie, ale miasto co chwile zmienia zapisy w umowie wspólników. Raz chce listu intencyjnego od banku, a raz już gwarancji bankowych. Na tym etapie gwarancji nie możemy przedstawić. List intencyjny owszem – ripostuje na łamach Gazety Sławomir Gryczka, prezes Gildii.

Ostatecznie miasto zgodziło się na uwzględnienie bankowego listu intencyjnego, ale warunkując to terminową wyprowadzką kupców z Targu Siennego. Z kolei kupcy nie wyprowadzą się, dopóki nie zostanie im przekazany grunt pod nowe centrum handlowe, czyli do momentu w którym podpisana zostanie umowa na jego budowę z Miastem. Powstaje problem,  bowiem jeśli kupcy wyprowadzą się z Targu Siennego zanim zostanie podpisana umowa i zanim zostanie wybudowane nowe centrum handlowe - nie będą mieli gdzie się podziać. Może się więc okazać, że po wybudowaniu nowego centrum, nie będzie już komu tam handlować.


alt


        Projekt centrum handlowego, biurowca, hotelu i Urzedu Miejskiego w Oliwie przy ul. Grunwaldzkiej 2     


Konkurs na zagospodarowanie terenów dzierżawionych obecnie przez Gildię wygrała pochodzącą z Holandii firma Multi Development. Miasto podpisało z nią już umowę przedwstępną. Firma ta ma postawić w tym miejscu biura, hotel oraz centrum handlowe. Jednocześnie obok powstać ma przystanek Gdańsk Śródmieście wybudowany przez SKM. Pracę nad inwestycją ruszyć mają w 2011 roku, ale aby do tego doszło konieczna jest umowa ostateczna. Warunkiem jej podpisania jest uregulowanie sprawy terenu dzierżawionego przez kupców.

RS

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież