Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kupcy walczą o Gildię

altTrwa spór urzędników miejskich z kupcami zrzeszonymi w hali targowej Gildia. Władze miasta wysłały do kupców z pismo z nakazem zakończenia handlu do 31 grudnia. Kupcy czują się oszukani, twierdzą bowiem, że zawarli z miastem umowę z której wynika, iż musi ono przedłużać dzierżawę dopóki nie odda im gruntu pod nowe centrum handlowe.

W 2004 zawarto z kupcami umowę, według której miasto miało wskazać kupcom nową lokalizację pod działalność. Kupcy wybrali wówczas teren przy ul. Grunwaldzkiej 474 w Gdańsku Oliwie. Miasto miało wnieść ten teren aportem do spółki z Gildią, która ma tam wybudować nowe centrum handlowe, połączone z biurowcem, hotelem oraz filią Urzędu Miejskiego (zespół obsługi mieszkańców). Spółka jednak do tej pory nie powstała.

- Wykazaliśmy maksimum dobrej woli. Powstał plan zagospodarowania przestrzennego w tym miejscu, zlikwidowano obecne tam ogródki działkowe. [...] Proszę zauważyć, że oddajemy Gildii ten teren bezprzetargowo. A co Gildia? Miała przedstawić pozwolenie na budowę, finansowanie. Do tej pory tego nie ma. To dlaczego ja mam jej przedłużać dzierżawę na Targu Siennym – mówił wiceprezydent Gdańska Wiesław Bielawski dla Gazety Wyborczej. 


alt


   Projekt centrum handlowego, biurowca, hotelu i Urzedu Miejskiego w Oliwie przy ul. Grunwaldzkiej         


- Będziemy mieli finansowanie, ale miasto co chwile zmienia zapisy w umowie wspólników. Raz chce listu intencyjnego od banku, a raz już gwarancji bankowych. Na tym etapie gwarancji nie możemy przedstawić. List intencyjny owszem – ripostuje na łamach Gazety Sławomir Gryczka, prezes Gildii.

Ostatecznie miasto zgodziło się na uwzględnienie bankowego listu intencyjnego, ale warunkując to terminową wyprowadzką kupców z Targu Siennego. Z kolei kupcy nie wyprowadzą się, dopóki nie zostanie im przekazany grunt pod nowe centrum handlowe, czyli do momentu w którym podpisana zostanie umowa na jego budowę z Miastem. Powstaje problem,  bowiem jeśli kupcy wyprowadzą się z Targu Siennego zanim zostanie podpisana umowa i zanim zostanie wybudowane nowe centrum handlowe - nie będą mieli gdzie się podziać. Może się więc okazać, że po wybudowaniu nowego centrum, nie będzie już komu tam handlować.


alt


        Projekt centrum handlowego, biurowca, hotelu i Urzedu Miejskiego w Oliwie przy ul. Grunwaldzkiej 2     


Konkurs na zagospodarowanie terenów dzierżawionych obecnie przez Gildię wygrała pochodzącą z Holandii firma Multi Development. Miasto podpisało z nią już umowę przedwstępną. Firma ta ma postawić w tym miejscu biura, hotel oraz centrum handlowe. Jednocześnie obok powstać ma przystanek Gdańsk Śródmieście wybudowany przez SKM. Pracę nad inwestycją ruszyć mają w 2011 roku, ale aby do tego doszło konieczna jest umowa ostateczna. Warunkiem jej podpisania jest uregulowanie sprawy terenu dzierżawionego przez kupców.

RS

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież