Brządkowski wygrał proces i wybory » Trudno było sobie wyobrazić inny finał - Karnowski i Pobłocki muszą zapłacić po 2500 zł na cel społe... Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 31 » Ekologia i dbanie o środowisko były głównymi tematami Dnia Ziemi zorganizowanego w Przedszkolu nr 31... Nowi włodarze w Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie, bez zmian Kartuzach i S... » W niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie wybrano nowe w... Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Arged Malesa - Energa Wybrzeże LIVE: 57:32
sobota, 20 kwietnia 2024 20:28
Arged Malesa - Energa Wybrzeże LIVE: 57:32
W niedzielę o godz. 14.00 w Ostrowie rozpocznie się mecz 2. kolejki
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
piątek, 19 kwietnia 2024 14:48
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
I LIGA FORTUNA
Ostatnia kolejka I-ligowa nie była
Lechia wykonała kolejny krok do powrotu do ekstraklasy
sobota, 20 kwietnia 2024 19:14
Lechia wykonała kolejny krok do powrotu do ekstraklasy
Kolejne trzy punkty i kolejny krok Lechii do ekstraklasy.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Ciemności kryją ziemię
środa, 17 kwietnia 2024 14:01
Ciemności kryją ziemię
Od pierwszych chwil ciemność, a właściwie półmrok towarzyszy
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Chińska wycieczka syna premiera Donalda Tuska za publiczne pieniądze - czy mamy "słońce Szanghaju"?

altWedług informacji do jakich dotarł serwis tvp.info., Michał Tusk, syn premiera Polski, na początku grudnia pojechał do Chin. Na miejscu uczestniczył w światowym kongresie na temat kolei dużych prędkości. Za podróż syna premiera zapłaciło PKP.


Polska delegacja wraz z ówczesnym wiceministrem infrastruktury Juliuszem Engelhardtem, szefem PKP Polskich Linii Kolejowych Zbigniewem Szafrańskim oraz prezesem PKP S.A. Andrzejem Wachem brała udział w światowym kongresie na temat kolei dużych prędkości.


Według informacji do jakich dotarli dziennikarze tvp.info. członkiem polskiej delegacji był również Michał Tusk, syn premiera Donalda Tuska. Michał Tusk jest dziennikarzem trójmiejskiego dodatku „Gazety Wyborczej”. W programie wizyty dziennikarzy, którzy wzięli udział w kongresie było m.in. zwiedzanie  tzw. ptasiego gniazda - stadionu wybudowanego z okazji igrzysk olimpijskich, jak również Wielkiego Muru. Oprócz syna Tuska w podróży do Chin uczestniczyli tylko dwaj inni dziennikarze. Koszty przelotu pokryły w całości Polskie Koleje Państwowe. Zakwaterowanie i wyżywienie zapewnili Chińczycy.


Suchej nitki na wizycie Michała Tuska w Chinach nie zostawia opozycja.
- Nie oszukujmy się tutaj widać wyraźnie zarysowany nepotyzm. Na ten wyjazd nie pojechał jakiś szeregowy dziennikarz „Gazety Wyborczej”, ale syn aktualnego premiera. Sam fakt tak kosztownego wyjazdu zorganizowanego przez władze PKP i ministerstwo infrastruktury jest już bulwersujący. Oni biorą udział w konferencji dotyczących kolei dużych prędkości, a pociągi w kraju jeżdżą z prędkością 30-40 kilometrów na godzinę. O jakich wysokich prędkościach tu mowa? Ci ludzie powinni zejść na ziemie, a jeżeli chcą poprawić jakość polskich kolei, to lepiej niech przejadą się kilka razy z Gdyni do Warszawy. Wtedy zobaczą jakie są prawdziwe bolączki kolejnictwa. Co do wyjazdu Michała Tuska, to mogą tylko powiedzieć, że jego ojciec był już słońcem Peru, syn chcę widocznie zasłużyć na miano słońca Szanghaju – przekonuje poseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kozak.


Michał Tusk broni swojego wyjazdu i traktuje go w kategoriach wykonywania obowiązków zawodowych.
- Potwierdzam, że byłem w Chinach. Nie pierwszy i nie ostatni raz wyjechałem służbowo, bo zawodowo zajmuję się kolejnictwem. To, co osiągnąłem, zawdzięczam sobie, a nie nazwisku. Nie zamknę się w piwnicy i nie zrezygnuję z życia zawodowego, bo jestem synem premiera – mówił Michał Tusk w rozmowie portalem tvp.info


Z dotychczasową polityką ministerstwa infrastruktury ma skończyć następca wiceministra Juliusza Engelhardta, Andrzej Massel. Dr inż. Andrzej Massel, to absolwent i wykładowca Politechniki Gdańskiej, pełni również funkcję wicedyrektora Instytutu Kolejnictwa. Przez wielu jest oceniany jako jeden z najlepszych ekspertów kolejowych w kraju. Otwarte pozostaje, czy gdańszczaninowi starczy sił aby zmienić obliczę nierentownych kolejowych molochów. Jednym z pierwszych kroków nowego ministra powinno być ukrócenie podobnych wyjazdów w przyszłości.
(wt)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież