Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Zasypane Trójmiasto

altGdańsk, Sopot i Gdynię nawiedziły dzisiejszej nocy ciężkie opady śniegu. Efekt? Zasypane są drogi, parkingi, chodniki, parki i skwerki. Z powodu warunków atmosferycznych rano zamknięte były dwa wjazdy na obwodnice z Karwin i z Chyloni w Gdyni. W Gdańsku trudno przejezdna była ulica Świętokrzyska w kierunku obwodnicy.


Kierowcy, którzy chcieli dzisiaj dojechać rano do pracy musieli zmagać się z grubą warstwą śniegu leżącą na drogach. Najgorzej wyglądała sytuacja w Gdyni, gdzie rano, na godzinę, zamknięto dwa wjazdy na obwodnice.
- Z powodu trudnych warunków atmosferycznych na godzinę zamknięte zostały dwa wjazdy na obwodnicę z Gdyni – Od Karwin w kierunku Chyloni dla wszystkich pojazdów, a z Chyloni w kierunku Gdańska dla pojazdów ciężarowych. Duże utrudnienia wystąpiły również na Estakadzie Kwiatkowskiego, gdzie wywrócił się tir. Na chwilę obecną sytuacja jest już opanowana – zapewnia podkomisarz Dorota Podhorecka - Kłos, rzecznik prasowy gdyńskiej policji.


Również w Gdańsku kierowcy mieli duże problemem z dojazdem do pracy. Śnieg i błoto pośniegowe sparaliżowały rano ulicę Świętokrzyską w kierunku obwodnicy. Na szczęście nie przełożyło się to na większą ilość stłuczek.
- Z powodu trudnych warunków atmosferycznych ruch samochodowy na ulicy Świętokrzyskiej w kierunku obwodnicy był dzisiaj całkowicie sparaliżowany. Nie odnotowaliśmy jednak większej liczby kolizji niż zwykle, a nawet ich liczba jest trochę mniejsza. Część kierowców została pewnie w domu, część skorzystała z komunikacji miejskiej, a ci którzy wyjechali, ze względu na panujące warunki pewnie bardziej starannie przestrzegali przepisów ruchu drogowego – mówi aspirant Magdalena Michalewska, rzecznik prasowy gdańskiej policji.


Duże opady śniegu zapowiadane były od kilku dni, ale niewielu spodziewało się takiego ataku zimy. Poranny dojazd do pracy to dla wielu mieszkańców prawdziwa udręka.
- Dzisiaj jazda autem to sport ekstremalny. Jadąc Słowackiego w stronę obwodnicy miejscami widać oblodzenia. Nawet wydostanie się spod domu jest trudne. Nikt nie odśnieża parkingu, więc zanim wyjechałem musiałem namęczyć się z łopatą. Tak nie powinno być! Nie mieszkam przecież w lesie, ale w środku miasta! – mówi oburzony pan Adam – mieszkaniec gdańskiej Zaspy.


Jak tłumaczy Rafał Jaworski z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, drogowcy robią co mogą, ale poranne opady były tak intensywne, że nie wyrabiali się z usuwaniem śniegu na bieżąco.
- Najwięcej problemów mieliśmy w dzielnicach południowych i wzdłuż obwodnicy. Tam opady były największe. Drogi, które odśnieżyliśmy w nocy zasypało w trzy godziny dzisiaj rano. Teraz sytuacja jest już opanowana. Główne ciągi komunikacyjne są już czarne. Obecnie staramy się dotrzeć do dróg trzeciorzędnych, tak aby wszystkie były przejezdne. Na bieżąco usuwamy również śnieg z przystanków i chodników. Do wieczora wszystkie powinny być uprzątnięte – przekonuje Rafał Jaworski z ZDIZ w Gdańsku.
Tomasz Wrzask

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież