Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Słowo po niedzieli: Komunistyczna hydra znów podnosi łeb

Ocena użytkowników: / 19
SłabyŚwietny 
wtorek, 13 kwietnia 2021 07:25

altPrzyznaję od razu. Jestem zdumiona i nie mogę uwierzyć w to co się obecnie dzieje. Najobrzydliwszy system jaki kiedykolwiek istniał na świecie znów się odradza na naszych oczach. Komuniści w nowoczesnym wydaniu znów opanowali instytucje i zatruwają tak samo umysły, jak robili to lata temu. Dlatego przypominam, że ich działalność i dążenie do ideału komunistycznego kosztowało życie milionów ludzi.


Nie rozumiem zupełnie, dlaczego zbrodniczy system, który kosztował dramat i śmierć milionów ludzi, znów ma się dobrze. Kompletnie nie rozumiem, jakim prawem w ogóle w Polsce mogą działać partie czerpiące z wzorców komunistycznych. Przecież komunizm to ustrój totalitarny, zaś propagowanie totalitarnego ustroju państwa jest w Polsce penalizowane. Ten zbrodniczy system propagowany jest każdorazowo w kampaniach wyborczych i na wiecach politycznych, czy spotkaniach, a nawet oficjalnie w przestrzeni publicznej. I o ile obrzydzeniem napawa mnie widok swastyki oraz ludzi, którzy dziś się nim posługują, takim samym obrzydzeniem darzę ludzi trzymających czerwone sztandary z sierpem i młotem albo żółtymi gwiazdkami.


Piszę o tym nie tylko dlatego, że dziś komunistyczna hydra coraz śmielej podnosi łeb w Polsce, ale też nie dlatego, że komunistyczna hydra opanowała cywilizację zachodu i niszczy ją tak samo jak najgorszy rak, który Polska poznawała jeszcze na początku ubiegłego stulecia, a później doświadczyła. Piszę to, bo warto przypomnieć sobie i politykom hołdującym komunistom, jak też ich wyznawcom, że ta komunistyczna hydra 81 lat temu zapakowała w transporty polskich żołnierzy, księży i inteligencję. Zapakowała tysiące ludzi z obozu w Kozielsku do miejsca kaźni w Katyniu.


Jak ostatni tchórze, bez honoru, bez poszanowania jakichkolwiek zasad, komuniści mordowali polskich żołnierzy jak śmieci. Strzałem w tył głowy. Zrzucali do masowych grobów, jak śmieci. Nigdy nie rozstrzeliwało się jeńców ot tak sobie. I nigdy na pewno na taką skalę. Nigdy w żadnym systemie, oprócz komunistycznego. Komuniści byli na tyle podli, że jeszcze swoje masowe zbrodnie na niewinnych ludziach chcieli zrzucić na drugiego okupanta, który także cechował się podobnym zbydlęceniem. Różnica polegała tylko na tym, że jedne bydlaki przyznawały się do swoich zbrodni, albo mieli kwity na samych siebie, a drugie bydlaki tchórzliwie, bez honoru, próbowały zrzucić winę na tych pierwszych.


Ludobójcy z Katynia, Ostaszkowa, Kozielska zgładzili za nic ponad 22 tys. jeńców wojennych. Ludzi, którzy dostali się do niewoli, bo nie byli w stanie dać skutecznego oporu dwóm zbrodniczym armiom. Co było ich winą? Tylko to, że chcieli bronić własnego domu, swojej Ojczyzny, którą mieli przecież ponownie od niedawna, raptem od 21 lat. Wcześniej bowiem było ponad 100 lat wyniszczania, wynaradawiania, gnębienia, więzienia, torturowania, prześladowania Polaków na ich własnych ziemiach. Potem Polacy chcieli żyć spokojnie tak jak wszyscy. Ani do jednego faszystowskiego bydlaka do Niemiec nie wkraczali i nie mieli takiego zamiaru, ani do drugiego bydlaka komunistycznego nie wkraczali i też nie mieli takiego zamiaru.


O tym, czego dokonali niemieccy naziści, dowiedział się cały świat. I choć polityka niemiecka usiłowała zmyć winę zbrodniarzy, posługując się określeniami, „faszyści”, „naziści”, zamiast niemieccy faszyści i niemieccy naziści, to się nie udało. A przynajmniej nie tak, jak chcieli później politycy niemieccy. Bo o ich zbrodniach wie mniej lub więcej, ale jednak wie cały świat. Natomiast to, co robili komuniści, do dziś nie jest wiadome na zachodzie. I zresztą nie tylko na zachodzie. W takich krajach jak USA, Wielka Brytania i kraje skandynawskie, o łagrach, gułagach może coś tam wiedzą. Ale już kompletnie nie wiedzą o warunkach tam panujących, o liczbach ofiar śmiertelnych, o traktowaniu ludzi jako takich, którzy dostali się w łapy komunistów.


Świat nie wie o zbrodniach komunistycznych NKWD-owców, o tym jak zabijali niewinnych ludzi setkami, tysiącami, jak kradli, jak gwałcili. Przecież to komuniści odpowiadają za największą liczbę gwałtów i to tych najbardziej brutalnych, jakie można sobie tylko wyobrazić. Ile kobiet nie przeżyło zbiorowych gwałtów, w trakcie których kobiety były maltretowane, bite, cięte, podpalane żywcem, wbijano im między uda lufy karabinów, wpychano szczury, obcinano piersi. Ktoś gdzieś zrobił jakiś film na ten temat na tyle głośny, żeby społeczność światowa dowiedziała się o tych zbrodniach? Ktoś gdzieś kiedyś osądził komunistów za ich masowe rozstrzeliwania? Za kradzieże i obozy pracy, czy łagry? I może jeszcze zrobił o tym film?


Liczba ofiar komunistów jest niepoliczalna. Nawet największe autorytety i badacze historyczni rozkładają ręce. Podają tylko, że z rąk komunistów mogło zginąć od 80 do nawet 180 milionów ludzi. Wyobrażacie to sobie? Pomylić się lub nie doliczyć stu milionów ofiar? I mowa w tym przypadku jest o komunistach na całym świecie, a nie tylko w Związku Radzieckim czy Rosji Sowieckiej. Życie ludzkie nie miało żadnego znaczenia dla komunistów z Chin, Wietnamu, Kuby, Korei Północnej, Kambodży, kilku państw z Afryki i dlatego nie można doliczyć się ofiar. Nikt ich nawet nie próbował ewidencjonować. Ginęli rozstrzeliwani, ginęli z wycieńczenia, z głodu, od tortur, od mordów, podpaleń, w każdy sposób, jaki tylko przychodził komunistom do głowy. Ofiary komunistów na całym świecie są niepoliczalne.


Dlatego kiedy dziś widzę polityków i wyznawców polityków wprost czerpiących z komuny, krew się we mnie burzy. Najwyższym zaś obrzydzeniem reaguję na wszelkie słowa pochwalające komunizm, zaś odruch wymiotny mam na te wszystkie tłumaczenia, że było, minęło, a tak naprawdę to przecież źle nie było. Serio? Nie było źle? Komuniści zgotowali ponad 100 milionom ludzi piekło na ziemi. I to nie miało być złe? Może ci dzisiejsi potomkowie lub spadkobiercy komunistów powinni odczuć na własnej skórze tę spuściznę oraz tak zwany dorobek. Byłby wtedy cień szansy, że zrozumieją dlaczego o zbrodni w Katyniu nie wolno nam nigdy zapomnieć. Może zrozumieją, że ich pomysły, kiedyś już były testowane, tylko w innej formie, a efekty tych pomysłów leżą w masowych grobach na całym świecie, albo porozrzucanych szkieletach, bo nawet sprzątać zwłok się nie chciało. Może zrozumieją, że pokazywanie się z czerwoną flagą, z sierpem i młotem to przyznanie się do dumy z powodu zabicia 100 do 180 milionów ludzi.


Dzisiejsi komuniści i spadkobiercy komunistów jeszcze nie mordują fizycznie. Bo na razie mordują dusze milionów ludzi zatruwają je i wpuszczają jad, który sączy się i rozprzestrzenia niczym zaraza. Tak było też ponad 100 lat temu. Ten sam jad, to samo mordowanie dusz i ta sama zaraza. Skończyło się to w konsekwencji niepoliczalnymi milionami ludzkich istnień, które tak po prostu zniknęły. I za co komuniści nigdy nie odpowiedzieli, ani nie ponieśli konsekwencji.

Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska/ Foto: Trzecie OKO


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież