Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Słowo po niedzieli: Komunistyczna hydra znów podnosi łeb

Ocena użytkowników: / 19
SłabyŚwietny 
wtorek, 13 kwietnia 2021 07:25

altPrzyznaję od razu. Jestem zdumiona i nie mogę uwierzyć w to co się obecnie dzieje. Najobrzydliwszy system jaki kiedykolwiek istniał na świecie znów się odradza na naszych oczach. Komuniści w nowoczesnym wydaniu znów opanowali instytucje i zatruwają tak samo umysły, jak robili to lata temu. Dlatego przypominam, że ich działalność i dążenie do ideału komunistycznego kosztowało życie milionów ludzi.


Nie rozumiem zupełnie, dlaczego zbrodniczy system, który kosztował dramat i śmierć milionów ludzi, znów ma się dobrze. Kompletnie nie rozumiem, jakim prawem w ogóle w Polsce mogą działać partie czerpiące z wzorców komunistycznych. Przecież komunizm to ustrój totalitarny, zaś propagowanie totalitarnego ustroju państwa jest w Polsce penalizowane. Ten zbrodniczy system propagowany jest każdorazowo w kampaniach wyborczych i na wiecach politycznych, czy spotkaniach, a nawet oficjalnie w przestrzeni publicznej. I o ile obrzydzeniem napawa mnie widok swastyki oraz ludzi, którzy dziś się nim posługują, takim samym obrzydzeniem darzę ludzi trzymających czerwone sztandary z sierpem i młotem albo żółtymi gwiazdkami.


Piszę o tym nie tylko dlatego, że dziś komunistyczna hydra coraz śmielej podnosi łeb w Polsce, ale też nie dlatego, że komunistyczna hydra opanowała cywilizację zachodu i niszczy ją tak samo jak najgorszy rak, który Polska poznawała jeszcze na początku ubiegłego stulecia, a później doświadczyła. Piszę to, bo warto przypomnieć sobie i politykom hołdującym komunistom, jak też ich wyznawcom, że ta komunistyczna hydra 81 lat temu zapakowała w transporty polskich żołnierzy, księży i inteligencję. Zapakowała tysiące ludzi z obozu w Kozielsku do miejsca kaźni w Katyniu.


Jak ostatni tchórze, bez honoru, bez poszanowania jakichkolwiek zasad, komuniści mordowali polskich żołnierzy jak śmieci. Strzałem w tył głowy. Zrzucali do masowych grobów, jak śmieci. Nigdy nie rozstrzeliwało się jeńców ot tak sobie. I nigdy na pewno na taką skalę. Nigdy w żadnym systemie, oprócz komunistycznego. Komuniści byli na tyle podli, że jeszcze swoje masowe zbrodnie na niewinnych ludziach chcieli zrzucić na drugiego okupanta, który także cechował się podobnym zbydlęceniem. Różnica polegała tylko na tym, że jedne bydlaki przyznawały się do swoich zbrodni, albo mieli kwity na samych siebie, a drugie bydlaki tchórzliwie, bez honoru, próbowały zrzucić winę na tych pierwszych.


Ludobójcy z Katynia, Ostaszkowa, Kozielska zgładzili za nic ponad 22 tys. jeńców wojennych. Ludzi, którzy dostali się do niewoli, bo nie byli w stanie dać skutecznego oporu dwóm zbrodniczym armiom. Co było ich winą? Tylko to, że chcieli bronić własnego domu, swojej Ojczyzny, którą mieli przecież ponownie od niedawna, raptem od 21 lat. Wcześniej bowiem było ponad 100 lat wyniszczania, wynaradawiania, gnębienia, więzienia, torturowania, prześladowania Polaków na ich własnych ziemiach. Potem Polacy chcieli żyć spokojnie tak jak wszyscy. Ani do jednego faszystowskiego bydlaka do Niemiec nie wkraczali i nie mieli takiego zamiaru, ani do drugiego bydlaka komunistycznego nie wkraczali i też nie mieli takiego zamiaru.


O tym, czego dokonali niemieccy naziści, dowiedział się cały świat. I choć polityka niemiecka usiłowała zmyć winę zbrodniarzy, posługując się określeniami, „faszyści”, „naziści”, zamiast niemieccy faszyści i niemieccy naziści, to się nie udało. A przynajmniej nie tak, jak chcieli później politycy niemieccy. Bo o ich zbrodniach wie mniej lub więcej, ale jednak wie cały świat. Natomiast to, co robili komuniści, do dziś nie jest wiadome na zachodzie. I zresztą nie tylko na zachodzie. W takich krajach jak USA, Wielka Brytania i kraje skandynawskie, o łagrach, gułagach może coś tam wiedzą. Ale już kompletnie nie wiedzą o warunkach tam panujących, o liczbach ofiar śmiertelnych, o traktowaniu ludzi jako takich, którzy dostali się w łapy komunistów.


Świat nie wie o zbrodniach komunistycznych NKWD-owców, o tym jak zabijali niewinnych ludzi setkami, tysiącami, jak kradli, jak gwałcili. Przecież to komuniści odpowiadają za największą liczbę gwałtów i to tych najbardziej brutalnych, jakie można sobie tylko wyobrazić. Ile kobiet nie przeżyło zbiorowych gwałtów, w trakcie których kobiety były maltretowane, bite, cięte, podpalane żywcem, wbijano im między uda lufy karabinów, wpychano szczury, obcinano piersi. Ktoś gdzieś zrobił jakiś film na ten temat na tyle głośny, żeby społeczność światowa dowiedziała się o tych zbrodniach? Ktoś gdzieś kiedyś osądził komunistów za ich masowe rozstrzeliwania? Za kradzieże i obozy pracy, czy łagry? I może jeszcze zrobił o tym film?


Liczba ofiar komunistów jest niepoliczalna. Nawet największe autorytety i badacze historyczni rozkładają ręce. Podają tylko, że z rąk komunistów mogło zginąć od 80 do nawet 180 milionów ludzi. Wyobrażacie to sobie? Pomylić się lub nie doliczyć stu milionów ofiar? I mowa w tym przypadku jest o komunistach na całym świecie, a nie tylko w Związku Radzieckim czy Rosji Sowieckiej. Życie ludzkie nie miało żadnego znaczenia dla komunistów z Chin, Wietnamu, Kuby, Korei Północnej, Kambodży, kilku państw z Afryki i dlatego nie można doliczyć się ofiar. Nikt ich nawet nie próbował ewidencjonować. Ginęli rozstrzeliwani, ginęli z wycieńczenia, z głodu, od tortur, od mordów, podpaleń, w każdy sposób, jaki tylko przychodził komunistom do głowy. Ofiary komunistów na całym świecie są niepoliczalne.


Dlatego kiedy dziś widzę polityków i wyznawców polityków wprost czerpiących z komuny, krew się we mnie burzy. Najwyższym zaś obrzydzeniem reaguję na wszelkie słowa pochwalające komunizm, zaś odruch wymiotny mam na te wszystkie tłumaczenia, że było, minęło, a tak naprawdę to przecież źle nie było. Serio? Nie było źle? Komuniści zgotowali ponad 100 milionom ludzi piekło na ziemi. I to nie miało być złe? Może ci dzisiejsi potomkowie lub spadkobiercy komunistów powinni odczuć na własnej skórze tę spuściznę oraz tak zwany dorobek. Byłby wtedy cień szansy, że zrozumieją dlaczego o zbrodni w Katyniu nie wolno nam nigdy zapomnieć. Może zrozumieją, że ich pomysły, kiedyś już były testowane, tylko w innej formie, a efekty tych pomysłów leżą w masowych grobach na całym świecie, albo porozrzucanych szkieletach, bo nawet sprzątać zwłok się nie chciało. Może zrozumieją, że pokazywanie się z czerwoną flagą, z sierpem i młotem to przyznanie się do dumy z powodu zabicia 100 do 180 milionów ludzi.


Dzisiejsi komuniści i spadkobiercy komunistów jeszcze nie mordują fizycznie. Bo na razie mordują dusze milionów ludzi zatruwają je i wpuszczają jad, który sączy się i rozprzestrzenia niczym zaraza. Tak było też ponad 100 lat temu. Ten sam jad, to samo mordowanie dusz i ta sama zaraza. Skończyło się to w konsekwencji niepoliczalnymi milionami ludzkich istnień, które tak po prostu zniknęły. I za co komuniści nigdy nie odpowiedzieli, ani nie ponieśli konsekwencji.

Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska/ Foto: Trzecie OKO


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież