Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańska Orkiestra gra - aktualizacja (godz. 20.30)

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
niedziela, 12 stycznia 2014 13:16

Już po raz 22. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wychodzi do Polaków po pomoc. Na Targu Węglowym od godz. 14 rusza coroczny koncert. 13 artystów solowych i w zespołach zachęcać będzie ludzi do otworzenia serc tego dnia i wspierania Fundacji.


Mimo że jeszcze w południe pogoda absolutnie nie zachęcała do przyjścia na Targ Węglowy, teraz, gdy wyszło słońce, ludzie coraz liczniej gromadzą się na placu – przy scenie Orkiestry, na której już o godz. 14 zagrają Golden Life, a także w postawionych namiotach i przy wozach gastronomicznych. Miasteczko orkiestrowe oficjalnie rusza razem z koncertem, ale już od 12 można oddać krew w stojącym obok Teatru Wybrzeże busie czy zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. –Już w ciągu pierwszej godziny od rozstawienia namiotu zarejestrowały się u nas 4 osoby – powiedzieli nam dokonujący rejestracji wolontariusze. W tym samym namiocie odbywają się także pokazy medyczne.


alt


PROGRAM KONCERTÓW:
14:00-14:30 GOLDEN LIFE
14:35-15:00 BIX BIT
15:05-15:30 MESAJAH
15:35-16:00 DONATAN i CLEO
16:05-16:25 MITRA
16:30-16:55 CZARODZIEJE Z KASZUB
17:00-17:30 AREK KŁUSOWSKI
17:35-18:00 C.L.P.
18:00-18:15 DAWID IGNACZAK
18:15-18:45 ERNEST STANIASZEK
18:50-19:10 PAROVOZ
19:10-19:40 MATEUSZ ZIÓŁKO
19:45-20:20 MYSLOVITZ
20:25-21:00 EWELINA LISOWSKA


Jak poinformowała nas mł. sierż. sztab. Lucyna Rekowska, do godz. 14 nie odnotowano żadnych incydentów związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. 


Na Targ Węglowy dzisiejszego dnia zajechać będzie można 3 zabytkowymi tramwajami kursującymi po specjalnych, wydłużonych trasach. W każdym pojeździe dyżuruje wolontariusz Orkiestry. Jak zaznaczał Adam Kaszubowski, przedstawiciel Pomorskiego Stowarzyszenia Sympatyków Transportu Miejskiego, ma to na celu zachęcenie jak największej liczby osób do przyjścia na Finał. – Oczywiście w tych tramwajach nie kasuje się biletów – biletem jest datek do puszki – powiedział.


alt


Od godziny 12 do 20 tramwaje poruszać się będą po trasach Strzyża - Centrum - Siedlce obsługiwaną tramwajem typu N z 1952 r., Nowe Ogrody - Zaspa obsługiwaną tramwajem typu 102Na z 1970 r. oraz Nowy Port - Centrum - Stogi obsługiwaną tramwajem typu 105N Z 1975r. Rozkład jazdy dostępny jest na stronie zkm.gda.pl.


Już od godz. 11 w centrum handlowym Manhattan na rzecz WOŚPu trwają licytacje. Do godz. 17, licytacji m. in. hełmu Iwony Guzowskiej, będą towarzyszyć atrakcje zorganizowane przez Szkołę podstawową nr 45. Najciekawszą z nich na pewno jest możliwość zbudowania swojego własnego robota.

***

Aktualizacja

Pomimo zmroku, który ogarnął już Targ Drzewny, oraz pogarszającej się z godziny na godziny pogody, Orkiestra wciąż przyciąga tłumy ludzi. Pod sceną praktycznie nie ma już miejsca, miasteczko zapełnione jest po brzegi. Tramwaje jeżdżące do centrum zapełnione. 14-metrowa latarnia na Targu odkąd tylko się ściemniło wysyła światło do wszystkich, których jeszcze nie ma pod sceną – przybywajcie!


Jak podał gdański sztab WOŚP i bank PEKAO pomagający w przeliczaniu pieniędzy, tylko do godziny 16 w samym Gdańsku udało uzbierać się aż 26 tys. złotych. Kolejna aktualizacja danych zapowiedziana jest na godzinę 18.


Największym zainteresowaniem cieszą się namioty COPERNICUS, gdzie jak zapowiadano można za darmo zmierzyć ciśnienie, obliczyć BMI i zbadać poziom cukru we krwi. Poza badaniami w namiocie odbywają się pokazy medyczne – tak samo jak i w namiocie policyjnym.


Wciąż trwa WOŚPowa loteria, a kolejce do niej nie widać końca – tak samo jak i przy krwiobusie nadal stojącym przy Teatrze Wybrzeże. Namiot licytacyjny także przyciąga rzesze ludzi, którzy raz po raz podbijają ceny licytowanych rzeczy.


altDla tych, którym jednak niesprzyjająca pogoda odbiera chęci na przyjście na Targ Węglowy przypominamy, że licytować można także na stronie aukcje.wosp.pl, która będzie działać aż do lutego.


Na miejscu przed sceną ustawione są także kamery TVP Gdańsk transmitującej koncerty. Występy oczywiście można obejrzeć w domu, ale wciąż warto pamiętać o obsługujących przybyłych ludzi wozach gastronomicznych, sprzedających m.in. frytki-belgijki czy falafel.

****

Aktualizacja godz. 20.30

Pogoda jeszcze gorsza, niż kilka godzin temu. Gdańsk przykrywany jest białym puchem, temperatura spada poniżej zera. To jednak i tak nie ostudziło zapału gdańszczan – przy tradycyjnym „światełku do nieba” cały Targ Węglowy był zapełniony. Namioty są powoli składane.


Przed puszczeniem światełka, na scenę wszedł Paweł Adamowicz, prezydent miasta Gdańska. Podziękował on zebranym za hojnie przekazywane datki – Udało nam się zebrać prawie pół miliona – powiedział Adamowicz. „Prawie”… czyli 230 tys. zgodnie z komunikatem, gdańskiego sztabu WOŚP. Wraz z odpaleniem fajerwerków, na scenę wkroczyli Myslovitz i zagrali pierwszy kawałek „Acidland”. Mimo że Orkiestra dobiega końca, na plac wciąż przybywają tłumy. Do godz. 21 grać będzie jeszcze Ewelina Lisowska.


Niestety, w związku z trudnymi warunkami pogodowymi uszkodzeniu uległa latarnia morska, pełniąca jednocześnie funkcję skarbonki. Z rusztowań zostały przez wiatr zerwane ściany latarni. Mimo to z jej góry podczas puszczania „światełka do nieba” zostały odpalone zimne ognie.


alt


Do godz. 20, jak poinformowała nas Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, nie doszło do żadnych wezwań funkcjonariuszy w związku z Orkiestrą. W całej Polsce do godz. 19 zanotowano tylko 26 incydentów.


Jak podaje oficjalna strona WOŚP w całej Polsce udało się już uzbierać ponad 11,5 mln zł. Kwota ta stale rośnie.

AK


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież