Marek Jakubiak: Nie trwać w okopach! » Trzeba żyć chwilą, ale też planować, mieć elastyczność odreagowywania na zmieniającą się sytuację. T... Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji » Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał zmiany w pierwszej turze był większy n... Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-...
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
czwartek, 07 grudnia 2023 17:42
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Jak się tu znaleźliśmy?
wtorek, 28 listopada 2023 14:22
Jak się tu znaleźliśmy?
Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci mówi

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańska Orkiestra gra - aktualizacja (godz. 20.30)

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
niedziela, 12 stycznia 2014 13:16

Już po raz 22. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wychodzi do Polaków po pomoc. Na Targu Węglowym od godz. 14 rusza coroczny koncert. 13 artystów solowych i w zespołach zachęcać będzie ludzi do otworzenia serc tego dnia i wspierania Fundacji.


Mimo że jeszcze w południe pogoda absolutnie nie zachęcała do przyjścia na Targ Węglowy, teraz, gdy wyszło słońce, ludzie coraz liczniej gromadzą się na placu – przy scenie Orkiestry, na której już o godz. 14 zagrają Golden Life, a także w postawionych namiotach i przy wozach gastronomicznych. Miasteczko orkiestrowe oficjalnie rusza razem z koncertem, ale już od 12 można oddać krew w stojącym obok Teatru Wybrzeże busie czy zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. –Już w ciągu pierwszej godziny od rozstawienia namiotu zarejestrowały się u nas 4 osoby – powiedzieli nam dokonujący rejestracji wolontariusze. W tym samym namiocie odbywają się także pokazy medyczne.


alt


PROGRAM KONCERTÓW:
14:00-14:30 GOLDEN LIFE
14:35-15:00 BIX BIT
15:05-15:30 MESAJAH
15:35-16:00 DONATAN i CLEO
16:05-16:25 MITRA
16:30-16:55 CZARODZIEJE Z KASZUB
17:00-17:30 AREK KŁUSOWSKI
17:35-18:00 C.L.P.
18:00-18:15 DAWID IGNACZAK
18:15-18:45 ERNEST STANIASZEK
18:50-19:10 PAROVOZ
19:10-19:40 MATEUSZ ZIÓŁKO
19:45-20:20 MYSLOVITZ
20:25-21:00 EWELINA LISOWSKA


Jak poinformowała nas mł. sierż. sztab. Lucyna Rekowska, do godz. 14 nie odnotowano żadnych incydentów związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. 


Na Targ Węglowy dzisiejszego dnia zajechać będzie można 3 zabytkowymi tramwajami kursującymi po specjalnych, wydłużonych trasach. W każdym pojeździe dyżuruje wolontariusz Orkiestry. Jak zaznaczał Adam Kaszubowski, przedstawiciel Pomorskiego Stowarzyszenia Sympatyków Transportu Miejskiego, ma to na celu zachęcenie jak największej liczby osób do przyjścia na Finał. – Oczywiście w tych tramwajach nie kasuje się biletów – biletem jest datek do puszki – powiedział.


alt


Od godziny 12 do 20 tramwaje poruszać się będą po trasach Strzyża - Centrum - Siedlce obsługiwaną tramwajem typu N z 1952 r., Nowe Ogrody - Zaspa obsługiwaną tramwajem typu 102Na z 1970 r. oraz Nowy Port - Centrum - Stogi obsługiwaną tramwajem typu 105N Z 1975r. Rozkład jazdy dostępny jest na stronie zkm.gda.pl.


Już od godz. 11 w centrum handlowym Manhattan na rzecz WOŚPu trwają licytacje. Do godz. 17, licytacji m. in. hełmu Iwony Guzowskiej, będą towarzyszyć atrakcje zorganizowane przez Szkołę podstawową nr 45. Najciekawszą z nich na pewno jest możliwość zbudowania swojego własnego robota.

***

Aktualizacja

Pomimo zmroku, który ogarnął już Targ Drzewny, oraz pogarszającej się z godziny na godziny pogody, Orkiestra wciąż przyciąga tłumy ludzi. Pod sceną praktycznie nie ma już miejsca, miasteczko zapełnione jest po brzegi. Tramwaje jeżdżące do centrum zapełnione. 14-metrowa latarnia na Targu odkąd tylko się ściemniło wysyła światło do wszystkich, których jeszcze nie ma pod sceną – przybywajcie!


Jak podał gdański sztab WOŚP i bank PEKAO pomagający w przeliczaniu pieniędzy, tylko do godziny 16 w samym Gdańsku udało uzbierać się aż 26 tys. złotych. Kolejna aktualizacja danych zapowiedziana jest na godzinę 18.


Największym zainteresowaniem cieszą się namioty COPERNICUS, gdzie jak zapowiadano można za darmo zmierzyć ciśnienie, obliczyć BMI i zbadać poziom cukru we krwi. Poza badaniami w namiocie odbywają się pokazy medyczne – tak samo jak i w namiocie policyjnym.


Wciąż trwa WOŚPowa loteria, a kolejce do niej nie widać końca – tak samo jak i przy krwiobusie nadal stojącym przy Teatrze Wybrzeże. Namiot licytacyjny także przyciąga rzesze ludzi, którzy raz po raz podbijają ceny licytowanych rzeczy.


altDla tych, którym jednak niesprzyjająca pogoda odbiera chęci na przyjście na Targ Węglowy przypominamy, że licytować można także na stronie aukcje.wosp.pl, która będzie działać aż do lutego.


Na miejscu przed sceną ustawione są także kamery TVP Gdańsk transmitującej koncerty. Występy oczywiście można obejrzeć w domu, ale wciąż warto pamiętać o obsługujących przybyłych ludzi wozach gastronomicznych, sprzedających m.in. frytki-belgijki czy falafel.

****

Aktualizacja godz. 20.30

Pogoda jeszcze gorsza, niż kilka godzin temu. Gdańsk przykrywany jest białym puchem, temperatura spada poniżej zera. To jednak i tak nie ostudziło zapału gdańszczan – przy tradycyjnym „światełku do nieba” cały Targ Węglowy był zapełniony. Namioty są powoli składane.


Przed puszczeniem światełka, na scenę wszedł Paweł Adamowicz, prezydent miasta Gdańska. Podziękował on zebranym za hojnie przekazywane datki – Udało nam się zebrać prawie pół miliona – powiedział Adamowicz. „Prawie”… czyli 230 tys. zgodnie z komunikatem, gdańskiego sztabu WOŚP. Wraz z odpaleniem fajerwerków, na scenę wkroczyli Myslovitz i zagrali pierwszy kawałek „Acidland”. Mimo że Orkiestra dobiega końca, na plac wciąż przybywają tłumy. Do godz. 21 grać będzie jeszcze Ewelina Lisowska.


Niestety, w związku z trudnymi warunkami pogodowymi uszkodzeniu uległa latarnia morska, pełniąca jednocześnie funkcję skarbonki. Z rusztowań zostały przez wiatr zerwane ściany latarni. Mimo to z jej góry podczas puszczania „światełka do nieba” zostały odpalone zimne ognie.


alt


Do godz. 20, jak poinformowała nas Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, nie doszło do żadnych wezwań funkcjonariuszy w związku z Orkiestrą. W całej Polsce do godz. 19 zanotowano tylko 26 incydentów.


Jak podaje oficjalna strona WOŚP w całej Polsce udało się już uzbierać ponad 11,5 mln zł. Kwota ta stale rośnie.

AK


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież