Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gdańska Orkiestra gra - aktualizacja (godz. 20.30)

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
niedziela, 12 stycznia 2014 13:16

Już po raz 22. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wychodzi do Polaków po pomoc. Na Targu Węglowym od godz. 14 rusza coroczny koncert. 13 artystów solowych i w zespołach zachęcać będzie ludzi do otworzenia serc tego dnia i wspierania Fundacji.


Mimo że jeszcze w południe pogoda absolutnie nie zachęcała do przyjścia na Targ Węglowy, teraz, gdy wyszło słońce, ludzie coraz liczniej gromadzą się na placu – przy scenie Orkiestry, na której już o godz. 14 zagrają Golden Life, a także w postawionych namiotach i przy wozach gastronomicznych. Miasteczko orkiestrowe oficjalnie rusza razem z koncertem, ale już od 12 można oddać krew w stojącym obok Teatru Wybrzeże busie czy zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. –Już w ciągu pierwszej godziny od rozstawienia namiotu zarejestrowały się u nas 4 osoby – powiedzieli nam dokonujący rejestracji wolontariusze. W tym samym namiocie odbywają się także pokazy medyczne.


alt


PROGRAM KONCERTÓW:
14:00-14:30 GOLDEN LIFE
14:35-15:00 BIX BIT
15:05-15:30 MESAJAH
15:35-16:00 DONATAN i CLEO
16:05-16:25 MITRA
16:30-16:55 CZARODZIEJE Z KASZUB
17:00-17:30 AREK KŁUSOWSKI
17:35-18:00 C.L.P.
18:00-18:15 DAWID IGNACZAK
18:15-18:45 ERNEST STANIASZEK
18:50-19:10 PAROVOZ
19:10-19:40 MATEUSZ ZIÓŁKO
19:45-20:20 MYSLOVITZ
20:25-21:00 EWELINA LISOWSKA


Jak poinformowała nas mł. sierż. sztab. Lucyna Rekowska, do godz. 14 nie odnotowano żadnych incydentów związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. 


Na Targ Węglowy dzisiejszego dnia zajechać będzie można 3 zabytkowymi tramwajami kursującymi po specjalnych, wydłużonych trasach. W każdym pojeździe dyżuruje wolontariusz Orkiestry. Jak zaznaczał Adam Kaszubowski, przedstawiciel Pomorskiego Stowarzyszenia Sympatyków Transportu Miejskiego, ma to na celu zachęcenie jak największej liczby osób do przyjścia na Finał. – Oczywiście w tych tramwajach nie kasuje się biletów – biletem jest datek do puszki – powiedział.


alt


Od godziny 12 do 20 tramwaje poruszać się będą po trasach Strzyża - Centrum - Siedlce obsługiwaną tramwajem typu N z 1952 r., Nowe Ogrody - Zaspa obsługiwaną tramwajem typu 102Na z 1970 r. oraz Nowy Port - Centrum - Stogi obsługiwaną tramwajem typu 105N Z 1975r. Rozkład jazdy dostępny jest na stronie zkm.gda.pl.


Już od godz. 11 w centrum handlowym Manhattan na rzecz WOŚPu trwają licytacje. Do godz. 17, licytacji m. in. hełmu Iwony Guzowskiej, będą towarzyszyć atrakcje zorganizowane przez Szkołę podstawową nr 45. Najciekawszą z nich na pewno jest możliwość zbudowania swojego własnego robota.

***

Aktualizacja

Pomimo zmroku, który ogarnął już Targ Drzewny, oraz pogarszającej się z godziny na godziny pogody, Orkiestra wciąż przyciąga tłumy ludzi. Pod sceną praktycznie nie ma już miejsca, miasteczko zapełnione jest po brzegi. Tramwaje jeżdżące do centrum zapełnione. 14-metrowa latarnia na Targu odkąd tylko się ściemniło wysyła światło do wszystkich, których jeszcze nie ma pod sceną – przybywajcie!


Jak podał gdański sztab WOŚP i bank PEKAO pomagający w przeliczaniu pieniędzy, tylko do godziny 16 w samym Gdańsku udało uzbierać się aż 26 tys. złotych. Kolejna aktualizacja danych zapowiedziana jest na godzinę 18.


Największym zainteresowaniem cieszą się namioty COPERNICUS, gdzie jak zapowiadano można za darmo zmierzyć ciśnienie, obliczyć BMI i zbadać poziom cukru we krwi. Poza badaniami w namiocie odbywają się pokazy medyczne – tak samo jak i w namiocie policyjnym.


Wciąż trwa WOŚPowa loteria, a kolejce do niej nie widać końca – tak samo jak i przy krwiobusie nadal stojącym przy Teatrze Wybrzeże. Namiot licytacyjny także przyciąga rzesze ludzi, którzy raz po raz podbijają ceny licytowanych rzeczy.


altDla tych, którym jednak niesprzyjająca pogoda odbiera chęci na przyjście na Targ Węglowy przypominamy, że licytować można także na stronie aukcje.wosp.pl, która będzie działać aż do lutego.


Na miejscu przed sceną ustawione są także kamery TVP Gdańsk transmitującej koncerty. Występy oczywiście można obejrzeć w domu, ale wciąż warto pamiętać o obsługujących przybyłych ludzi wozach gastronomicznych, sprzedających m.in. frytki-belgijki czy falafel.

****

Aktualizacja godz. 20.30

Pogoda jeszcze gorsza, niż kilka godzin temu. Gdańsk przykrywany jest białym puchem, temperatura spada poniżej zera. To jednak i tak nie ostudziło zapału gdańszczan – przy tradycyjnym „światełku do nieba” cały Targ Węglowy był zapełniony. Namioty są powoli składane.


Przed puszczeniem światełka, na scenę wszedł Paweł Adamowicz, prezydent miasta Gdańska. Podziękował on zebranym za hojnie przekazywane datki – Udało nam się zebrać prawie pół miliona – powiedział Adamowicz. „Prawie”… czyli 230 tys. zgodnie z komunikatem, gdańskiego sztabu WOŚP. Wraz z odpaleniem fajerwerków, na scenę wkroczyli Myslovitz i zagrali pierwszy kawałek „Acidland”. Mimo że Orkiestra dobiega końca, na plac wciąż przybywają tłumy. Do godz. 21 grać będzie jeszcze Ewelina Lisowska.


Niestety, w związku z trudnymi warunkami pogodowymi uszkodzeniu uległa latarnia morska, pełniąca jednocześnie funkcję skarbonki. Z rusztowań zostały przez wiatr zerwane ściany latarni. Mimo to z jej góry podczas puszczania „światełka do nieba” zostały odpalone zimne ognie.


alt


Do godz. 20, jak poinformowała nas Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, nie doszło do żadnych wezwań funkcjonariuszy w związku z Orkiestrą. W całej Polsce do godz. 19 zanotowano tylko 26 incydentów.


Jak podaje oficjalna strona WOŚP w całej Polsce udało się już uzbierać ponad 11,5 mln zł. Kwota ta stale rośnie.

AK


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież