Czesław Nowak - święto legendy » Benefis Czesława Nowaka z okazji 85. rocznicy urodzin odbył 31 marca w Filharmonii Bałtyckiej. Organ... Działania pomocowe Wojewody Pomorskiego dla uchodźców z Ukrainy » Minął ponad rok od wybuchu wojny w Ukrainie. Od 24 lutego 2022 roku do województwa pomorskiego zaczę... Elżbieta Rafalska: Sytuacja polskich rodzin będzie osnową kampanii wyb... » Z Elżbietą Rafalską, deputowaną do Parlamentu Europejskiego (od 2019 r.), Frakcja Europejskich Konse... Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
piątek, 31 marca 2023 13:49
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
Podczas meczów eliminacyjnych drużyn narodowych rozgrywki
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

XX finał WOŚP - „GDAŃSK DLA ORKIESTRY”

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 02 stycznia 2012 20:27

altJuż po raz dwudziesty w niedzielę 8 stycznia w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podczas jubileuszowego Finału WOŚP zbierane będą pieniądze na zakup nowoczesnych urządzeń do ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. W regionie pomorskim największa impreza orkiestrowa odbędzie się na Targu Węglowym w Gdańsku, gdzie wystąpią m.in. zespoły Blue Cafe, Big Cyc, Czarno Czarni oraz Michał Szpak.Wielka Orkiestra pomaga już od 20 lat i co roku bije kolejne rekordy. Podczas ubiegłorocznego finału w Gdańsku udało się zebrać pół miliona złotych. W tym roku cel jest jeden – zebrać jeszcze więcej. Na terenie całego miasta działać będzie 11 sztabów WOŚP, a na ulice wyjdzie 1240 wolontariuszy „uzbrojonych” w specjalne identyfikatory z hologramem i czerwoną pieczątką WOŚP oraz puszki oznakowane banderolą XX finału. Nad bezpieczeństwem kwestujących czuwać będzie Miejska Komenda Policji, gdzie można też będzie zgłaszać wszelkiego rodzaju nadużycia, lub sprawy wymagające interwencji (tel. 58 32 16 013).


Koncert – czyli muzyczna podróż dookoła świata:
8 stycznia cały Gdańsk zagra dla Orkiestry. Z okazji orkiestrowego jubileuszu zgromadzoną publiczność – jak zapowiadają organizatorzy - zabierzemy w muzyczną podróż dookoła świata. Oprócz rodzimych przebojów usłyszymy taneczne rytmy kubańskie w wykonaniu Reia Ceballo z zespołem Calle Sol. Przeniesiemy się również do gorącej Brazylii. Zespół Ikenga Drummers wprowadzi nas w klimaty afrykańskie. Nie zabraknie dobrego amerykańskiego rocka, a dla fanów muzyki europejskiej pojawi się zespół Flit z Ukrainy oraz Sharena  - wykonujący muzykę bałkańską. Punktualnie o godz. 14.00 koncert “Gdańsk dla Orkiestry” otworzy prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.


Prowadzący również przyjadą do nas z różnych zakątków świata, a dokładniej Europy: Anglię reprezentować będzie Kevin Aiston, Włochów - Paolo Cozza, a Polaków - Krzysiek Skiba. Towarzyszyć im będzie Małgorzata Rakowiec z TVP. Na koncercie nie zabraknie gwiazd. W tym roku zagrają z nami m.in.: BIG CYC, CZARNO-CZARNI, MICHAŁ SZPAK, a światełko do nieba uświetni BLUE CAFE.


Szczegółowy program koncertu:
14.00 – powitanie
14.05 – HARASZO
14.30 – CALLE SOL I
15.00 – COCTAIL
15.30 – JAREK ZIĘTEK
16.00 – FLIT
16.30 – CZARNO-CZARNI
17.15 – SHARENA
17.45 – CALLE SOL II
18.15 – IKENGA DRUMMERS
18.40 – MICHAŁ SZPAK
19.10 – BLUE CAFE
19.50 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA
20.00 – BIG CYC
20.40 - FINAŁ


Jednak wszytko zacznie się nieco wcześniej: o godz. 13.30 rozpoczynamy wielką rozgrzewką do Euro2012. Zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej do przyjścia na Targ Węglowy z piłką. Będziemy ustanawiać rekord w ilości osób jednocześnie podbijających futbolówkę. Nasz cel: 2012 piłek na Euro2012! Każda osoba biorąca udział w biciu tego niecodziennego rekordu, która przebierze się w ciekawy strój kojarzący się z Mistrzostwami EURO2012 będzie mogła wygrać oryginalną piłkę UEFA EURO 2012.


alt

W poprzednich latach nawet mróz nie odstraszał wolontariuszy i darczyńców

fot. Maciej Kostun


Oprócz muzyki na Targu Węglowym nie zabraknie aukcji, loterii, kiermaszów i innych atrakcji. Pojawią się grupy rekonstrukcyjne, ratownicy, krwiobus, a na głodnych i zmarzniętych gości będzie czekać pyszny żurek!


W pobliżu sceny stanie największa puszka orkiestrowa: jej wysokość to prawie 10 metrów!
Uwaga! – w związku z organizacją koncertu finałowego parking na Targu Węglowym będzie wyłączony w dniach 7-8 stycznia 2012. Organizatorzy dziękują za wyrozumiałość.
 
 
Aukcje: W ubiegłym roku w gdańskiej zbiórce pomogły licytacje na aukcjach w Internecie i podczas koncertu finałowego. Rekordową wartość - 7100 złotych - uzyskała złota, kolekcjonerska moneta wydana z okazji 1000lecia Gdańska. W tym roku będzie można wziąć udział w licytacji m.in. słynnego plakatu z historycznego meczu Lechia Gdańsk –Juventus Turyn podpisanego przez Michela Platiniego, piłki z autografem selekcjonera reprezentacji Niemiec Joachima Löwa oraz bloku z żaglowca Generał Zaruski. Chętni będą mogli też licytować udział w inscenizacji historycznej „Bitwa Moska – Oblężenie Twierdzy Wisłoujście”.


Pozostałe wydarzenia:
WOŚP w Klubie Medyk - 8 stycznia na scenie Klubu Medyk wystąpią zespoły: State Urge, Darvin, Sweet Bitter & Sour, Crimson Trail. Początek koncertu o godz. 20.00. Wstęp: wolne datki na WOŚP!
WOŚP na Wyspie Skarbów, Sobieszewo - "Wyspa Skarbów" podobnie jak w latach poprzednich będzie brać czynny udział w dniu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Program imprezy:
11.00 - Otwarcie imprezy (kawiarenka, pchli targ - Wyspa Skarbów; dzień otwartych koszar - OSP Świbno)
12.00 - Pokaz Baletowy uczestników zajęć baletowych dla dzieci – Wyspa Skarbów
12.30 - Pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdańsku Sobieszewie, czyli strażacy w akcji ratowniczej – miejsce pokazu: centrum Sobieszewa.
14.00 – Koncert
Non Stop:
- Dzień otwartych koszar OSP Świbno, ul. Boguckiego 98
- Pchli Targ
- Kawiarenka
- Aktywny wolontariat miejski
 Przez cały dzień wolontariusze będą kwestować na rzecz WOŚP na terenie Wyspy Sobieszewskiej.
 Współorganizatorzy:
- Ochotnicza Straż Pożarna Gdańsk - Sobieszewo,
- Ochotnicza Straż Pożarna Świbno,
- Stowarzyszenie Na Rzecz Ratownictwa „Adiutare”,
- Hufiec Gdańsk – portowa, 67 G.D.H. „Watra”,
- Koło Emerytów „Bursztynek”
Wstęp: wolne datki na WOŚP!
Ożywione roboty na WOŚP w Galerii Bałtyckiej
Budowanie robotów i ich ożywianie, tak by reagowały na polecenia człowieka, uczestnictwo w misjach kosmicznych i konkursy z nagrodami - to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na dzieci w niedzielę, 8 stycznia w Galerii Bałtyckiej.


Pokaz ratownictwa - Targ Węglowy
Harcerski Klub Ratowniczy „Medicus” zaprasza na otwarte pokazy udzielania pierwszej pomocy organizowane przez ratowników „Medicus” (każdy będzie mógł podejść zapytać, zostać poinstruowanym jak należy postępować w określonych sytuacjach).


7 Szpital Marynarki Wojennej z przychodnią SP ZOZ w Gdańsku zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym dniu będzie można skorzystać z porady specjalistów: chirurga, laryngologa, urologa, ortopedy, ginekologa, okulisty, neurologa i radiologa ( wykonuje badanie manograficzne, usg tarczycy , usg piersi, usg prostaty).Dzieci lekarzy będą kierować ruchem i informacją podczas tego dnia. Lekarze udzielają porad nie wypisują recept.


Kowalstwo Artystyczne Bystrek, jak co roku ma zaszczyt zaprosić do swojej Pracowni Kowalskiej, gdzie odbędą się pokazy kucia. Będzie można zobaczyć kowala podczas pracy, jak i samemu spróbować swoich sił w tym już ginącym zawodzie. Podczas pokazu zastanie wykuty świecznik, który następnie zostanie zlicytowany. W tym roku Pracownię odwiedzą tacy goście jak: Adriana Sitkiewicz - artystka, rzeźbiarka z Krakowa przebywającą obecnie w Gdańsku, której prace będzie można obejrzeć jak i zlicytować w tym Dniu; Jan Chodkiewicz (miecznik)prowadzącego Fechtschule Gdańsk w stroju do fechtunku z bronią treningową, z którym będzie można porozmawiać na temat białej broni i fechtunku oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie; Michał Frejer z Grupy Rekonstrukcyjnej w mundurze Oficera 5 Regimentu Grenadiera z Gdańska 1910-1918 z karabinem maszynowym MG08/5 (replika), z którym będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie oraz zasięgnąć informacji na temat tego okresu historycznego w Gdańsku.
Pracownia Kowalska znajduje się na Fortach Napoleońskich w Gdańsku (nad PKS).


Dziennik Bałtycki

Dziennik Bałtycki, jak co roku wyda w dzień Finału specjalne wydanie Dziennika Bałtyckiego, który będzie można zakupić za datek do puszki.
Pomorskie Stowarzyszenie Sympatyków Transportu Miejskiego oraz gdański ZKM także grają z Orkiestrą. W dzień Finału na torach tramwajowych będzie można zobaczyć, a także przejechać się trzema zabytkowymi tramwajami typu N, 105N i 102. W "orkiestrowych" tramwajach nie będzie trzeba kasować biletów. Zamiast nich obowiązkowy będzie datek do puszek wolontariuszy WOŚP-u,


Jubileuszowy Tort

Największy wegański tort w Polsce. W Teatrze Wybrzeże zlokalizowany będzie gdański sztab WOŚP. Jedną z atrakcji będzie przygotowany przez firmę AVOCADO największy w Polsce wegański tort. Będzie to tort na 1000  osób. Każdy wolontariusz posiadający identyfikator tegorocznej zbiórki będzie mógł skosztować go  w dniu finału. Więcej informacji o wydarzeniach orkiestrowych w Gdańsku znajduje się na stronie  www.gdanskdlaorkiestry.pl. Na stronie tej w dniu finału będą zamieszczane zdjęcia oraz filmy z przebiegu koncertu.
Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież