Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Posterunek Straszyn: Nieoczekiwana zmiana miejsc

Ocena użytkowników: / 34
SłabyŚwietny 
sobota, 11 listopada 2023 10:47

altWłaśnie komisja prawna JURI Parlamentu Europejskiego przegłosowała odebranie immunitetów Patrykowi Jakiemu, a także trzem innym europosłom Zjednoczonej Prawicy - Tomaszowi Porębie, Beacie Kempie oraz Beacie Mazurek. Stało się tak na wniosek polskiego sądu, który ma rozpatrzyć sprawę zarzutów rzekomego szerzenia przez w/w europosłów „mowy nienawiści” (art. 256 KK do 3 lat więzienia i ewentualny zakaz kandydowania w wyborach do PE). Powód … polubili lajkując nagranie spotu PiS ostrzegającego przed nielegalną imigracją cztery lata temu. Według Jakiego, polskie partie opozycyjne poparły działanie komisji PE. Po przyjrzeniu się uważnie całej sprawie można dosłownie złapać się za głowę. Do sądu subsydiarny akt oskarżenia złożył niejaki Rafała Gawła, przestępca i założyciel ziejącego jadem nienawiści do wszystkiego co nie jest poprawne politycznie - Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Gaweł, to skazany prawomocnym wyrokiem aktywista, któremu udowodniono oszustwo, a jego kasację Sąd Najwyższy uznał za „bezzasadną”. Opierając się na wniosku zdegenerowanego aktywisty sąd wniósł do komisji prawnej JURI PE wniosek o odebranie immunitetów czwórce europarlamentarzystów.

Żeby było jeszcze ciekawiej na sprawozdawcę sprawy immunitetu Beaty Kempy został wybrany Gilles Lebreton. To funkcja, która po części łączy cechy sędziego i jednocześnie prokuratora. Lebreton, to znany w całej Francji wykładowca akademicki i prawnik. Jest też ekspertem i wykładowca w dziedzinie prawa międzynarodowego. Francuski parlamentarzysta drobiazgowo sprawdził całą dokumentację sprawy, przeanalizował materiał dowodowy i przygotował swój projekt edycji komisji. Uczestniczył też w wysłuchaniu Beaty Kempy przed komisją prawną. Projekt sprawozdania autorstwa Gillesa Lebretona nie pozostawia suchej nitki na kuriozalnym wniosku polskiego sądu o odebranie immunitetu Beacie Kempie. Zwraca on uwagę, że Parlament Europejski nie można uznawać za sąd, a europosła za „oskarżonego” w kontekście procedury uchylenia immunitetu. Ale mimo to Beata Kempa i pozostali euro posłowie immunitety stracili.

W kontrapunkcie do sprawy naszych europosłów znalazła się kwestia przebywającego od 8 miesięcy w areszcie śledczym (widać sąd ma twarde dowody i obawia się matactwa) byłego ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego. Wg radia RMF FM, Włodzimierz Karpiński wyraził właśnie zgodę na objęcie mandatu europosła. Oznacza to, że z aresztu trafi prosto na sesje do Brukseli i Strasburga. „Z celi do Brukseli” – zdążyli już ukuć powiedzonko politycy. Towarzystwo jeszcze nie objęło władzy, a już pokazuje co potrafi. „Nowe” wraca, a zapowiada się, że będzie jeszcze gorzej.

Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież