100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Posterunek Straszyn: Zapomniał wół

Ocena użytkowników: / 17
SłabyŚwietny 
czwartek, 16 listopada 2023 18:25

altRozpoczęła się operacja "Zemsta Plus". W pierwszej odsłonie główną rolę odegrał Szymon Hołownia jako świeżo upieczony rotacyjny marszałek Sejmu wraz z politykami opozycji. No może z jednym wyjątkiem - posła i marszałka honorowego Marka Sawickiego. W całej sprawie chodzi o funkcję wicemarszałka Sejmu dla Elżbiety Witek - reprezentantki największej w całym Sejmie partii, jaką jest Prawo i Sprawiedliwość. Jej kandydaturę parlamentarzyści opozycyjni ścięli niczym francusko-rewolucyjną gilotyną głowę arystokratki. Uzasadnienie tego małostkowego gestu politycy opozycji tłumaczą zahaczając mocno o hipokryzję. Chodzi bowiem o reasumpcję (powtórzenie) głosowania, którego "dopuściła się" była marszałek pełniąc swoją funkcję. Europoseł Radek Sikorski oświadczył, że nie było podstaw do reasumpcji, a jako były marszałek Sejmu uważa, że jest obecnie „traktowany jak dureń”. Zapomniał wół jak cielęciem był.

Przypomnijmy. W 2015 roku, kiedy funkcję marszałka Sejmu pełnił Radek Sikorski, też miała miejsce reasumpcja głosowania. Wówczas sam dokonał bezprecedensowej procedury powtórzenia głosowania, kiedy Platforma Obywatelska miała problem z wybraniem odpowiedniego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Po pomyłce posłów PO, nie zważając na regulamin i procedury, nie zbierając podpisów od posłów pod wnioskiem o przeprowadzenie reasumpcji, Radosław Sikorski sam zarządził ponowne głosowanie. Teraz twierdzi, w przypadku Elżbiety Witek nie było żadnych podstaw do reasumpcji głosowania. - Marszałek Witek przekroczyła swoje kompetencje i złamała prawo — powiedział Sikorski w TVN24 - Przyszła prokuratura do tej sprawy wróci - dodał kończąc swoją wypowiedź. Problem polega na tym, że on sam pogwałcił prawo, bowiem nie zebrał wymaganych podpisów posłów pod wnioskiem o reasumpcję. Sam powinien wg tej logiki stanąć przed prokuratorem. Ale punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. To ostatnia dewiza Platformy Obywatelskiej.

Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież