3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski... Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska » Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. - - Gdańsk potrzebu... Dziurowisko Dulkiewicz » Kierowcy toną w dziurach na gdańskich ulicach. Na odszkodowania za ich straty gmina wydaje rocznie o... Spotkania z historią: historie żołnierzy 2. Korpusu Polskiego » W pierwszym w 2024 roku spotkaniu w ramach cyklu "Spotkania z historią" w Muzeum II Wojny Światowej ... Przemysław Majewski: Aktywni, zaangażowani kandydaci to klucz do sukce... » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska- PO i "Wszy...
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
niedziela, 18 lutego 2024 12:41
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Latarką w półmrok: Tusk... dłużnikiem TVP

Ocena użytkowników: / 21
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 27 listopada 2023 17:46

altWyjmując głowę z czapki można z Tuskiem zagadać...


Bo napisał...


"Państwo totalitarne, a szczególnie stalinowskie, nie tolerowało różnorodności, odmienności, niezależności(...) wszechwładza państwowa i absolutna dominacja Centrum były wpisane w doktrynę leninowską".


Walcząc z brakiem "różnorodności, odmienności, niezależności" Donald Tusk, za pieniądze Bogdana Barczyka, bo nie swoje, współzakładał "Gazetę Gdańska". Z woli premiera T. Mazowieckiego zajmował się też na północy Polski parcelacją spółdzielni RSW Prasa, co "różnorodności, odmienności, niezależności" miało się przysłużyć, a doprowadziło do najpierw francuskiej, potem niemieckiej monopolizacji regionalnej prasy, funduszowi amerykańskiemu zapewniło zaś ekskluzywny dostęp do drukarni w Gdańsku i Krakowie.


Dziś Tusk po wyjęciu kieszeni z rąk zawartością swoich... kieszeni jest przerażony. "Różnorodność, odmienność, niezależność" mediów stała się faktem. Gnębi wrażliwość niedemokratycznego liberała twórczość TVP, a też wielu rozgłośni i tytułów.


Czerpiący z wolności dziennikarze, nawet ci mniej estetyczni i rzadko plujący, w ogóle brzydcy ludzie, bardzo źle się sprawują.


Jedni niestosownie przypominają, że według J. Wałęsy, prezydent Gdańska był "mechanizmem niszczącym", inni w kółko o Nowaku, Gawłowskim, Neumannie a nawet Grodzkim.


Z "Resetu" wyszło, że opinia Putina była argumentem Tuska, przecież nie gapy, w rozmowie z Bushem; że minister Sikorski pomijał prezydenta Kaczyńskiego; że w Kaliningradzie minister rozmawiał o kupowaniu prądu z elektrowni jądrowej, choć własna miała być w budowie.


Zwracano też w TVP uwagę na przyjaźń D. Tuska z Angelą Merkel i CDU, której rządy miałaby być "błogosławieństwem" dla Polski. Udając zaś modelowego demokratę D. Tusk wolał poparcie premiera Malty, które jego przyjaciółka z urzędu kanclerskiego w Berlinie zapowiedziała uprzednio w Bundestagu, niż podporządkowanie się woli blisko 6 milionów obywateli polskich, którzy odsunęli jego partie od władzy. Zamiast tego wybrał zdanie 26 akcjonariuszy UE, co raczej szacunku dla siły demokracji nie umacniało.


Dziś Tusk zapowiada, że dość już zabawy w "różnorodność, odmienność, niezależność". Dość stresu z TVP. Będzie nowy porządek, zgodnie z prawem, "tak jak my je rozumiemy". Widz nie będzie się już gubił po przełączeniu kanału z TVN na TVP. Tusk, z Budka albo Pomaską - i wszystko jasne...


Dominacja Tuska w mediach nie jest co prawda wpisana w "doktrynę leninowską", ale trąci "wszechwładzą państwa", która demokracji nie ozdabia. Tę bowiem ozdabia i tworzy wielość partii, w tym partii Tuska, a ubezpiecza różnorodność mediów.


Różnorodność ich ulotnej twórczości nie ma zapewniać komfortu ani politykowi, ani dziennikarzowi.


Ma uszlachetniać funkcjonowanie demokracji; z różnych kąsków społeczeństwo wybiera dla siebie najlepsze. Razi więc małostkowość Tuska, która kłóci się z jego politycznym dostatkiem osiągniętym mimo ujawnienia jego rozlicznych słabości. Jest dłużnikiem  red. red. Holeckiej, Rachonia, Boreckiego, Kłeczka, Tulickiego, Adamczyka, Pereiry, którzy eksponując jego wady i polityczne mankamenty, pozwolili obywatelom na świadomy wybór...


Tusk więc wdzięczność powinien okazać TVP zamiast planowanej dintojry. Czapkę z głowy zdjąć, a ręce wyjąć z kieszeni jak zabłądzą...


Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież