Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew... List otwarty w obronie praw księdza Michała Olszewskiego, prezesa Fund... » Dążenie do zemsty nigdy nie będzie sprawiedliwością. Nie będzie nią też żaden wyrok podyktowany zems... Pomorska lista PiS do Brukseli: Fotyga, Smoliński, Drelich, Rakowski..... » Portal wybrzeze24.pl dotarł do nieoficjalnej listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych... Kataklizm blisko - 19 zł za godzinę parkowania » Czy godzina parkowania będzie kosztowała 19 zł? Według przepisów przyjętych przez posłów Zjednoczone... Genowefa Grabowska: Jaka suwerenność? » Kto wygrał w samorządach, dlaczego relokacja migrantów niczego nie rozwiąże, jakie CV powinien mieć ...
Klub gdańskiego
czwartek, 16 maja 2024 11:18
Klub gdańskiego
Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Lechia Gdańsk z licencją na grę w Ekstraklasie
piątek, 17 maja 2024 17:15
Lechia Gdańsk z licencją na grę w Ekstraklasie
Komisja ds. licencji klubowych PZPN pozytywnie rozpatrzyła

Galeria Sztuki Gdańskiej

Noc Muzeów „W Zaułku”
niedziela, 29 sierpnia 2021 15:51
Noc Muzeów „W Zaułku”
Gdańska galeria sztuki „W Zaułku” na Noc Muzeów w sobotę,

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Latarką w półmrok: Żuławy zalać, Turów zakopać, Orlen sprzedać - na razie głosem Cimoszewicza

Ocena użytkowników: / 37
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 13 listopada 2023 18:41

altCzasem jeden głos wystarczy...


Włodzimierz Cimoszewicz, dawniej sekretarz PZPR, potem SLD, podniósł rękę za projektem zmian ustrojowych przygotowanych dla państw UE przez komisję spraw konstytucyjnych parlamentu europejskiego.


Forsowana przez polityków niemieckich od 1925 roku, od przyjęcia "programu heidelberskiego", wizja jednej Europy, raz uprawiana przemocą w trosce o niemiecki dobrobyt przez Niemcy Adolfa Hitlera, innym razem modernizowana w 2017 roku przez Martina Schulza, ostatnio wciągnięta na rządowy sztandar przez gabinet Olafa Scholza zaczyna się wykluwać z prawniczo-politycznych larw w Parlamencie Europejskim.


Unia nowego porządku ma być suwerenna, zatem nadrzędna wobec państw, które ja stworzyły, stanowiąc bez względu na rozmiar równorzędne wobec siebie podmioty. Równorzędność tę ubezpieczało prawo weta, które ciążąc niektórym, ogół przed fanaberia możnych ubezpieczało. Jego zniesienie w kilkudziesięciu obszarach uczyni nie kompromis a instytucjonalną przemoc narzędziem wewnętrznej komunikacji. Państwa, ich społeczeństwa, maja różne interesy, uwarunkowania, różne gospodarki i różne genotypy kulturowe. Po to powołano w 1953 roku Wspólnotę Węgla i Stali, by różnicę te rozbrajać a nie powiększać. Państwo brukselskie, dziś nieformalny 28 członek UE, przejmujące kompetencje ustrojowe, odpowiedzialność za politykę bezpieczeństwa, politykę zagraniczną, architekturę podatkową, to zaczyn nowych konfliktów, nowej Jugosławii w Europie.


Niemcy, dziś w ich imieniu kanclerz Scholz, stawiając się w roli arbitra eleganckiej praworządności fałszywie lamentują nad jej upadkiem w niektórych państwach UE, w Polsce zwłaszcza. Deklaruje kanclerz, że "rasizm i antysemityzm nie mogą być tolerowane", ale antysemityzm, 85 lat po pogromach Nocy Kryształowej, stał się znów wewnętrznym niemieckim problemem. Obrzydliwym z polskiej, demokratycznej perspektywy...


Dziś przemoc wobec państw i społeczeństw w Europie, za czym opowiedział się w istocie eurodeputowany W. Cimoszewicz, ma bardziej wysublimowany charakter niż drogowskaz "Arbeit macht frei". Przywołana z inicjatywy Olafa Scholza, referowana w PE przez Helmuta Scholza, b. absolwenta szkoły moskiewskiej, dyplomatę z archiwum SED i NRD, zasada niejednomyślnych rozstrzygnięć i przejmowania kompetencji państw członkowskich, władztwo tzw. Brukseli z Berlinem rozszerza na dziesiątki polityk detalicznych. Nim obecny, traktatowy ustrój UE ulegnie rozbiorowi, Niemcy w maju b. roku powołali tzw. Grupę Przyjaciół Wzmacniającą Głosowania Większością Kwalifikowaną we Wspólnej Polityce Zagranicznej i Bezpieczeństwa UE. W jej skład wchodzą: Belgia, Niemcy, Finlandia, Francja, Włochy, Luksemburg, Niderlandy, Słowenia i Hiszpania - razem już 9 państw, ale 296 mln obywateli, czyli ponad 65 proc. populacji. Jeśli zwycięży koncepcja ustalenia większości kwalifikowanej na poziomie 55 proc. państw i 60 proc. ludności, to nie wysyłając już za Odrę armii von Brauchitscha i Guderiana, Niemcy z Polska będą bawić się według swoich reguł. Łatwo sobie wyobrazić, że zawsze zmontują koalicję, która zabroni budowy elektrowni jądrowej albo SMR-ów bo to nieekologiczne, każe zasypać tunel w Świnoujściu, zalać dla dobra klimatu poldery Żuławskie i torfowiska kaszubskie, wprowadzić takie podatki w tej części Europy, by znowu warto było zbierać niemieckie szparagi. W polityce przemysłowej nakaże się deindustrializację, np. likwidację lotnisk, Turowa i Bełchatowa łącznie, zarządzi dla równowagi na rynku sprzedaż Orlenu Rosjanom, przekazanie gazoportu fundacji Manueli Schwesig, a w trosce o stan środowiska wyłączy się porty w Gdańsku i Szczecinie, skoro tak ładnie funkcjonuje Hamburg, warto też zadbać o Koenigsberg...


Wszystko w trosce o praworządność i prawa podstawowe :wolność, demokrację, godność człowieka.


Taką mniej więcej wagę ma jeden głos W.Cimoszewicza. Wnet mogą dołączyć inni polscy... patrioci: M. Belka, R. Thun, M. Adamowicz, J. Lewandowski, A. Halicki, E. Kopacz, D. Huebner, J. Buzek, T. Frankowski , B. Liberadzki, R. Biedroń, J. Kalinowski.
Mają do wyboru drogę Konstytucji RP jako znaku polskiej niepodległości i suwerenności, drogę Tadeusza Kościuszki albo drogę Szczęsnego Potockiego, Ksawerego Branickiego, Seweryna Rzewuskiego.


No i Donalda Tuska, któremu się przywidziało, że rządy niemieckiej partii mogą być dla Polski błogosławieństwem!?

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież