“Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Posterunek Straszyn: Biden klientem Kremla?

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 31 maja 2021 14:27

altJoe Biden i jego Demokraci zawsze mieli problemy z Rosją. Na ogół (z małymi wyjątkami) Kreml ich rozgrywał jak chciał. Ostatni tzw. reset polityki Waszyngtonu miał miejsce za wczesnego Obamy i skończył się tragicznie. Na wyciągniętą przez prezydenta USA rękę Putin wziął i napluł zajmując część Gruzji (Osetia), Krym oraz Donbas nie licząc mniejszych bezczelnych prowokacji jak np. porwanie z terytorium Estonii funkcjonariusza tamtejszego wywiadu czy teraz przeprowadzając rękami Aleksandra Łukaszenki Operację „Uprowadzenie” cywilnej maszyny pełnej pasażerów w tym poszukiwanego przez reżim opozycjonisty.

Jest pewna prawidłowość w postępowaniu amerykańskich Demokratów. Dużo mówią w kwestii Rosji, a de facto prawie nic nie robią, a jak już coś zrobią to ręce opadają. Przez całą kadencję Donalda Trumpa oskarżali go o potajemną współpracę z Kremlem, choć poprzedni prezydent trzymał Rosję jako tako „w ryzach”. Co innego Joe Biden. Ten chodził i opowiadał jeszcze całkiem niedawno, jak to z Moskwą trzeba „krótko”, a projekt Nord Stream 2 jest zły po czym zapytany bezpośrednio teraz przez red. Marka Wałkuskiego z rozbrajającą szczerością, dosłownie, wiejskiego głupka odpowiedział „Jego budowa (NS 2) była prawie zakończona gdy objąłem urząd i nałożenie sankcji w tym momencie byłoby szkodliwe dla naszych relacji z Europą”. Zdaniem ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka: „Ta decyzja jest decyzją, która została podjęta teraz. Przy czym warto podkreślić, że tu nie chodzi o nakładanie kolejnych sankcji, tylko o zdejmowanie sankcji, które już są. Mamy do czynienia z wycofaniem się Stanów Zjednoczonych z dotychczas prowadzonej polityki — podkreślił.

Jeśli zaś chodzi o samego Bidena to wystarczyło niecałe pół roku, żeby pokazał swoje prawdziwe oblicze. Oblicze polityka, który jedyne co potrafi zrobić to prowadzić w stosunku do Rosji politykę appeasementu (ustępstw) zgodnie z doktryną brytyjskiego premiera Neville’a Chambarlaine z Monachium 1938 roku. Jak się to skończył z Hitlerem pamiętamy, a jak się to może skończyć z Putinem widzieliśmy ostatnio podczas walk na kijowskim Majdanie, a także kilka dni po ogłoszeniu wycofania się z sankcji NS 2, kiedy paputczik cara Wszechrosji uprowadził samolot. Powstaje pytanie gdzie są teraz te stada żałosnych kretynów z naszej opozycji, którzy odsądzali Trumpa od czci i wiary, że jakoby spiskuje z Rosją podczas gdy jego chwalony następca dał terrorystom z Kremla władzę i możliwość szantażu UE. Nordstream2 pół roku po objęciu kadencji.

Andrzej R. Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież