Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Józefka ” i „Magda”
poniedziałek, 13 czerwca 2022 11:57
„Józefka ” i „Magda”
Profesor Józefa Wnukowa, legenda Sopotu, mieszkała przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Posterunek Straszyn: PO w moskiewskiej pułapce?

Ocena użytkowników: / 19
SłabyŚwietny 
czwartek, 17 czerwca 2021 16:46

alt16 czerwca odbyło się posiedzenie Sejmu, na którym poruszono ważki temat czyli przedstawienie informacji rządu dotyczącej cyberataków na Polskę. Choć sprawa, co prawie dla każdego jest jasne, dotyczy bezpieczeństwa naszego kraju, to i w tym przypadku Koalicja Obywatelska na czele z Platformą były innego zdania. Nie czekając na słowa premiera Borys Budka uderzył z wysokiego C: - Wnoszę o niezwłoczne przejście do udzielenia informacji przez pana premiera w świetle kamer przy pełnej jawności. Chcecie przykryć własną niekompetencję, chcecie przykryć to, że cała Polska śmieje się albo drży czytając korespondencję, która wypływa codziennie z waszych skrzynek mailowych - powiedział.

Niebawem dołączył do szefa KO były szef BBN-u gen. Stanisław Koziej zwany od czasu wizyty w Japonii „Szogunem” mówiąc: - Rząd jest skompromitowany po tych atakach. Przypomnijmy, że Koziej firmował tzw. Białą Księgę BBN-u. Zwracał tam uwagę rozdział o najbliższych posunięciach politycznych Rosji w roku 2013 i 2014. Wg ówczesnego szefa BBN-u ze strony Rosji nie zagrażał żaden atak zbrojny i jedyne czego można się obawiać było zagrożenie przerwaniem dostaw gazy czyli jakiegoś rodzaju szantażu gospodarczego w stosunku do Ukrainy. Po trzech miesiącach od publikacji wspomnianej Księgi Moskwa zajęła Krym.

Do akcji w Sejmie mającej zdyskredytować rząd z powodu m.in. włamań do skrzynek mailowych hakerów zza wschodniej granicy doszedł, a właściwie wyszedł, poseł KO Dariusz Joński i Znany z częstego pajacowania Michał Szczerba. Obaj opuścili salę obrad. Powód? Brak zaufania do rządzących, którzy referowali w Sejmie problem. I tak po raz kolejny opozycji spod znaku KO dała popis antypaństwowego zachowania. Mimo, że utajnione obrady poruszały wazki problem permanentnych cyberataków na nasz państwowy system komputerowy (ataki takie maja również miejsce na szerszą skalę m.in. w Wielkiej Brytanii) posłowie opozycji postanowili je wykorzystać do ataków na władzę. I właśnie o to chodzi FSB i innym rosyjskim służbom, żeby rozgrywać opozycję przeciwko rządowi wg własnego scenariusza. Tylko mało kto się spodziewał, że szefostwo Koalicji Obywatelskiej da się tak łatwo wciągnąć w pułapkę. Ale widać im jest naprawdę wszystko jedno. Ważne żeby obalić tą znienawidzoną władzę nawet przy pomocy Putina.

Andrzej R. Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież