PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Trefl Sopot Mistrzem Polski!
poniedziałek, 17 czerwca 2024 08:16
Trefl Sopot Mistrzem Polski!
Jeszcze tydzień temu trudno było w to uwierzyć. Koszykarze Trefla
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Benefis Marka
niedziela, 02 czerwca 2024 16:24
Benefis Marka
Znamy się od blisko dwóch dekad. Zawsze Marka Wróbla uważałem za

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Okiem Borowczaka: Dzień kota

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 18 lutego 2013 09:13

altW Czelabińsku nieoczekiwanie spadł deszcz meteorytów. Nad Wisłą mamy inne zjawisko rodem z kosmosu – zmierzch politycznych gwiazd. Mocno przygasł bowiem Janusz Palikot, który mówiąc po piłkarsku “zakiwał” się na śmierć. Na tyle stracił orientację na placu gry, że zaczął atakować własną bramkę… Ciemne chmury zwisły także nad Zbigniewem Ziobrą i jego Solidarną Polską.

Janusz Palikot swoimi ostatnimi zagraniami sam wykopał sobie dół, do którego wskoczył… Nie będę się już pastwił nad liderem ruchu swojego imienia, ale w niezręcznej sytuacji postawił tych, którzy swatali go Aleksandrem Kwaśniewskim. Ciekawy jestem, czy były prezydent miał rzeczywiście ochotę na powrót do politycznego bagienka? Na pewno jednak wielką chęć na dalszą pracę w Brukseli wykazuje kilku dawnych towarzyszy Kwaśniewskiego. Bez wsparcia prezydenta raczej nie mogą liczyć na ciepłą posadkę, bo są niemile widziani przez Leszka Millera i szans na start z list SLD zapewne nie mają. Alians Kwaśniewskiego z Palikotem, może wydałby się komuś interesujący, a dla kilku polityków byłby szansą na eksponowane miejsca na listach wyborczych. Niestety, wszystko szlag trafił. Palikot potwierdził, że nie jest poważnym politykiem, a wszelkie układy z nim grożą narażeniem się na śmieszność i wstyd. A sam Kwaśniewski nakłaniający do głosowania na kilku fajnych kumpli bez programu, może nie wystarczyć.

Pomysłu na dalsze trwanie na Wiejskiej nie ma także Solidarna Polska. Obserwowanie miotającego się Zbigniewa Ziobro, który dramatycznie próbuje przypomnieć o swoim istnieniu, stało się już wręcz zabawne. SP od dawna nie ma nic ciekawego do powiedzenia – to żadna nowość. Uparcie jednak próbuje przedostać się ze swoim przekazem – najczęściej niezrozumiałym i niespójnym. I tak z byle pierdołą Zbyszek od razu biegnie do dziennikarzy. Tu coś usłyszy, już organizuje konferencję prasową. A że Ziobro mocno nadstawia ucha, to konferencja konferencję pogadania. Doszło do tego, że dziennikarze, znudzeni bredzeniem “ziobrystów” zaczęli te briefingi olewać. W końcu, ile można słuchać bzdur???

Ale Ziobry to nie zraża. Jakiś diabeł ciągle mu szepce do ucha, że naród jest spragniony jego światłych wystąpień i dalej wygłasza swoje mądrości. A że do pustych krzeseł? Nie szkodzi! Wystarczy, że będzie włączona kamera TVN-u i już można rozpoczynać konferencję. Ciekawe tylko, że Ziobro wykazuje wielkie parcie na szkło do znudzenia organizując konferencje prasowe na… Wiejskiej. Tylko co on tam robi? W końcu bierze kasę za to, że reprezentuje nas w Europarlamencie…

Solidarna Polska brnie jednak dalej. Najmniejszy klub parlamentarny z poparciem ośmieszonego Ruchu Palikota złożył wniosek o wotum nieufności dla ministra Sławomira Nowaka… Nieistotne, że wniosek nie ma szans powodzenia, ale przynajmniej przez chwilę media przypomną, że Ziobro “jeszcze dycha”, bo nie chce mi się wierzyć, że SP nie umie policzyć szabel. Ot taki marketing. Mam więc dla Zbigniewa Ziobry dobrą radę. Proponuję, aby Solidarna Polska złożyła wniosek o odwołanie ministra Arabskiego. Z uwagi na fakt, iż “Arab” lada moment wyjedzie na placówkę do Madrytu, taki wniosek miałby szansę powodzenia! A efekt marketingowy – murowany!
Jerzy Borowczak


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież