W tygodniku „Sieci”: Nie będzie niemieckich porządków w Polsce » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” minister spraw zagranicznych prof. Zbigniew Rau stanowczo odpowiad... Uczniowie odkrywali tajemnice ludzkiego ciała » Siódma edycja Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” odby... Dlaczego nie zagłosuję na Tuska?: Krzysztof Wyszkowski » Krzysztof Wyszkowski, założyciel WZZ Wybrzeża w l. 70, uczestnik Sierpnia '80, członek KLD w Gdańsku... Miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej w Przedszkolu Specja... » Październik jest na całym świeci miesiącem użytkowników komunikacji alternatywnej i wspomagającej. W... Danuta Białooka-Kostenecka: Będę gwarantem polskich interesów narodowy... » Prawniczka, menadżerka, radna. W Senacie chciałby reprezentować głos mieszkańców naszego regionu. Ro... Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy pon... » Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, generalny... Prof. Henryk Domański: Agresję inicjuje opozycja » Kto ma największe szanse na wygraną w najbliższych wyborach parlamentarnych, czy czeka nas rząd koal... Planeta Energii uczy jak dbać o ekosystemy wodne. Rusza kolejna edycja... » Czym różni się karp od tołpygi, w jaki sposób samooczyszczają się jeziora i co jest największym przy... Kultura zachodu - miliony w szpitalu Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ...
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
piątek, 29 września 2023 19:50
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
sobota, 30 września 2023 20:19
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
Na pięciu meczach zakończyła się seria spotkań bez porażki AP
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
piątek, 29 września 2023 16:49
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
I LIGA Fortuna
Wysokie zwycięstwo gdańszczan dzięki
Słabe widowisko w Niecieczy
niedziela, 01 października 2023 22:48
Słabe widowisko w Niecieczy
Bezbramkowym wynikiem zakończył się mecz Lechii z Bruk-Bet

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artystyczna wieś Sulęczyno
niedziela, 24 września 2023 17:19
Artystyczna wieś Sulęczyno
Kulturalnym wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Okiem Borowczaka: Dzień kota

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 18 lutego 2013 09:13

altW Czelabińsku nieoczekiwanie spadł deszcz meteorytów. Nad Wisłą mamy inne zjawisko rodem z kosmosu – zmierzch politycznych gwiazd. Mocno przygasł bowiem Janusz Palikot, który mówiąc po piłkarsku “zakiwał” się na śmierć. Na tyle stracił orientację na placu gry, że zaczął atakować własną bramkę… Ciemne chmury zwisły także nad Zbigniewem Ziobrą i jego Solidarną Polską.

Janusz Palikot swoimi ostatnimi zagraniami sam wykopał sobie dół, do którego wskoczył… Nie będę się już pastwił nad liderem ruchu swojego imienia, ale w niezręcznej sytuacji postawił tych, którzy swatali go Aleksandrem Kwaśniewskim. Ciekawy jestem, czy były prezydent miał rzeczywiście ochotę na powrót do politycznego bagienka? Na pewno jednak wielką chęć na dalszą pracę w Brukseli wykazuje kilku dawnych towarzyszy Kwaśniewskiego. Bez wsparcia prezydenta raczej nie mogą liczyć na ciepłą posadkę, bo są niemile widziani przez Leszka Millera i szans na start z list SLD zapewne nie mają. Alians Kwaśniewskiego z Palikotem, może wydałby się komuś interesujący, a dla kilku polityków byłby szansą na eksponowane miejsca na listach wyborczych. Niestety, wszystko szlag trafił. Palikot potwierdził, że nie jest poważnym politykiem, a wszelkie układy z nim grożą narażeniem się na śmieszność i wstyd. A sam Kwaśniewski nakłaniający do głosowania na kilku fajnych kumpli bez programu, może nie wystarczyć.

Pomysłu na dalsze trwanie na Wiejskiej nie ma także Solidarna Polska. Obserwowanie miotającego się Zbigniewa Ziobro, który dramatycznie próbuje przypomnieć o swoim istnieniu, stało się już wręcz zabawne. SP od dawna nie ma nic ciekawego do powiedzenia – to żadna nowość. Uparcie jednak próbuje przedostać się ze swoim przekazem – najczęściej niezrozumiałym i niespójnym. I tak z byle pierdołą Zbyszek od razu biegnie do dziennikarzy. Tu coś usłyszy, już organizuje konferencję prasową. A że Ziobro mocno nadstawia ucha, to konferencja konferencję pogadania. Doszło do tego, że dziennikarze, znudzeni bredzeniem “ziobrystów” zaczęli te briefingi olewać. W końcu, ile można słuchać bzdur???

Ale Ziobry to nie zraża. Jakiś diabeł ciągle mu szepce do ucha, że naród jest spragniony jego światłych wystąpień i dalej wygłasza swoje mądrości. A że do pustych krzeseł? Nie szkodzi! Wystarczy, że będzie włączona kamera TVN-u i już można rozpoczynać konferencję. Ciekawe tylko, że Ziobro wykazuje wielkie parcie na szkło do znudzenia organizując konferencje prasowe na… Wiejskiej. Tylko co on tam robi? W końcu bierze kasę za to, że reprezentuje nas w Europarlamencie…

Solidarna Polska brnie jednak dalej. Najmniejszy klub parlamentarny z poparciem ośmieszonego Ruchu Palikota złożył wniosek o wotum nieufności dla ministra Sławomira Nowaka… Nieistotne, że wniosek nie ma szans powodzenia, ale przynajmniej przez chwilę media przypomną, że Ziobro “jeszcze dycha”, bo nie chce mi się wierzyć, że SP nie umie policzyć szabel. Ot taki marketing. Mam więc dla Zbigniewa Ziobry dobrą radę. Proponuję, aby Solidarna Polska złożyła wniosek o odwołanie ministra Arabskiego. Z uwagi na fakt, iż “Arab” lada moment wyjedzie na placówkę do Madrytu, taki wniosek miałby szansę powodzenia! A efekt marketingowy – murowany!
Jerzy Borowczak


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież