“Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Okiem Borowczaka: Rozdwojenie jaźni

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 25 lutego 2013 15:53

altSchizofrenia w polityce to dosyć częsta przypadłość. Ostatnio jednak ewidentnie przybrała na sile. Po sejmie biega facet, któremu wydaje się, że jest premierem. Największej partii opozycyjnej wydaje się, że ma swój rząd, a jej liderzy swoimi wypowiedziami pokazują, że choroba weszła już w ostatnie stadium. Najgorsze jest jednak to, że wszystkim wydaje się, że są poważni. Premier wirtualnej Polski nie odpuszcza i wyciąga nowe króliczki z kapelusza oraz prezentuje swoich ekspertów.

U nas w Gdańsku też spaceruje po mieście facet, któremu wydaje się, że jest piratem. Mimo, iż mamy „oficjalnego pirata”, tego wybranego w miejskim konkursie, przebieraniec nie ma zamiaru dać zapomnieć o swojej osobie. Mieszkańcy oraz  turyści nie życzą sobie jego grubiańskich i prymitywnych żartów i wręcz proszą, aby nie kompromitował siebie i Gdańska, jednak pseudopirat nadal grasuje po Starym Mieście, nie zauważając tego, że jest żałosny.

Podobnie jest z „premierem” Glińskim. Awatar Jarosława Kaczyńskiego co chwila przypomina o swojej osobie, prezentując kolejnych ekspertów i „swój”  program. Próbką możliwości rządu technicznego PiS było przedstawienie planu stypendiów demograficznych. Zdaniem ekspertów Glińskiego znalazłaby się kasa na to, aby ufundować po 1000 zł na każde dziecko, tylko, że nikt w to nie uwierzył. No, może poza tymi, którzy zaufali Glińskiemu i ochoczo wzięli się do roboty, a także niektórymi, zwolnionymi od myślenia dziennikarzami…

Jak „premier” dowiedział się, że to kompletny nonsens  i zrozumiał, że został wpuszczony w maliny,  to rakiem wycofał się z głupich obietnic. I tym się zdemaskował. Jeśli ktoś wierzył w autonomię „premiera”, to srodze się zawiódł. Gołym okiem widać, że wpływ Glińskiego na „swój” rząd jest żaden, a za sznurki pociąga Jarosław. Jestem więc przekonany, że na tym nie koniec. Kolejnym ujawnionym ekspertem Glińskiego okazała się pogromowa sierota – generał Polko, co gwarantuje dalszą, dobrą zabawę.

Rozbawiły mnie ostatnio polityczne analizy pieszczocha Jarosława, Adama Hofmana. Otóż przyboczny prezesa skomentował zmiany w rządzie Donalda Tuska, jako przemalowanie paznokci, a fakt wejścia do rządu Bartłomieja Sienkiewicza oznacza dla niego krótką ławkę rezerwowych w PO, skoro ta sięga po ludzi spoza polityki. Skoro Tusk przemalował pazurki, to zrobił Jarosław Kaczyński, wystawiając na śmieszność profesora Glińskiego? Nałożył maskę? Jeśli nominacja dla prawnuka Henryka Sienkiewicza oznacza krótką ławkę rezerwowych, to co powiedzieć o „rządzie fachowców” PiS? Podążając tokiem myślowym Hofmana, wychodzi na to, że oni rezerwowych nie mają w ogóle.

Jerzy Borowczak


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież