W tygodniku „Sieci”: Nie będzie niemieckich porządków w Polsce » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” minister spraw zagranicznych prof. Zbigniew Rau stanowczo odpowiad... Uczniowie odkrywali tajemnice ludzkiego ciała » Siódma edycja Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” odby... Dlaczego nie zagłosuję na Tuska?: Krzysztof Wyszkowski » Krzysztof Wyszkowski, założyciel WZZ Wybrzeża w l. 70, uczestnik Sierpnia '80, członek KLD w Gdańsku... Miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej w Przedszkolu Specja... » Październik jest na całym świeci miesiącem użytkowników komunikacji alternatywnej i wspomagającej. W... Danuta Białooka-Kostenecka: Będę gwarantem polskich interesów narodowy... » Prawniczka, menadżerka, radna. W Senacie chciałby reprezentować głos mieszkańców naszego regionu. Ro... Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy pon... » Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, generalny... Prof. Henryk Domański: Agresję inicjuje opozycja » Kto ma największe szanse na wygraną w najbliższych wyborach parlamentarnych, czy czeka nas rząd koal... Planeta Energii uczy jak dbać o ekosystemy wodne. Rusza kolejna edycja... » Czym różni się karp od tołpygi, w jaki sposób samooczyszczają się jeziora i co jest największym przy... Kultura zachodu - miliony w szpitalu Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ...
Reklama
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
piątek, 29 września 2023 19:50
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
sobota, 30 września 2023 20:19
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
Na pięciu meczach zakończyła się seria spotkań bez porażki AP
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
piątek, 29 września 2023 16:49
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
I LIGA Fortuna
Wysokie zwycięstwo gdańszczan dzięki
Słabe widowisko w Niecieczy
niedziela, 01 października 2023 22:48
Słabe widowisko w Niecieczy
Bezbramkowym wynikiem zakończył się mecz Lechii z Bruk-Bet

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artystyczna wieś Sulęczyno
niedziela, 24 września 2023 17:19
Artystyczna wieś Sulęczyno
Kulturalnym wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Okiem Borowczaka: Rozdwojenie jaźni

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 25 lutego 2013 15:53

altSchizofrenia w polityce to dosyć częsta przypadłość. Ostatnio jednak ewidentnie przybrała na sile. Po sejmie biega facet, któremu wydaje się, że jest premierem. Największej partii opozycyjnej wydaje się, że ma swój rząd, a jej liderzy swoimi wypowiedziami pokazują, że choroba weszła już w ostatnie stadium. Najgorsze jest jednak to, że wszystkim wydaje się, że są poważni. Premier wirtualnej Polski nie odpuszcza i wyciąga nowe króliczki z kapelusza oraz prezentuje swoich ekspertów.

U nas w Gdańsku też spaceruje po mieście facet, któremu wydaje się, że jest piratem. Mimo, iż mamy „oficjalnego pirata”, tego wybranego w miejskim konkursie, przebieraniec nie ma zamiaru dać zapomnieć o swojej osobie. Mieszkańcy oraz  turyści nie życzą sobie jego grubiańskich i prymitywnych żartów i wręcz proszą, aby nie kompromitował siebie i Gdańska, jednak pseudopirat nadal grasuje po Starym Mieście, nie zauważając tego, że jest żałosny.

Podobnie jest z „premierem” Glińskim. Awatar Jarosława Kaczyńskiego co chwila przypomina o swojej osobie, prezentując kolejnych ekspertów i „swój”  program. Próbką możliwości rządu technicznego PiS było przedstawienie planu stypendiów demograficznych. Zdaniem ekspertów Glińskiego znalazłaby się kasa na to, aby ufundować po 1000 zł na każde dziecko, tylko, że nikt w to nie uwierzył. No, może poza tymi, którzy zaufali Glińskiemu i ochoczo wzięli się do roboty, a także niektórymi, zwolnionymi od myślenia dziennikarzami…

Jak „premier” dowiedział się, że to kompletny nonsens  i zrozumiał, że został wpuszczony w maliny,  to rakiem wycofał się z głupich obietnic. I tym się zdemaskował. Jeśli ktoś wierzył w autonomię „premiera”, to srodze się zawiódł. Gołym okiem widać, że wpływ Glińskiego na „swój” rząd jest żaden, a za sznurki pociąga Jarosław. Jestem więc przekonany, że na tym nie koniec. Kolejnym ujawnionym ekspertem Glińskiego okazała się pogromowa sierota – generał Polko, co gwarantuje dalszą, dobrą zabawę.

Rozbawiły mnie ostatnio polityczne analizy pieszczocha Jarosława, Adama Hofmana. Otóż przyboczny prezesa skomentował zmiany w rządzie Donalda Tuska, jako przemalowanie paznokci, a fakt wejścia do rządu Bartłomieja Sienkiewicza oznacza dla niego krótką ławkę rezerwowych w PO, skoro ta sięga po ludzi spoza polityki. Skoro Tusk przemalował pazurki, to zrobił Jarosław Kaczyński, wystawiając na śmieszność profesora Glińskiego? Nałożył maskę? Jeśli nominacja dla prawnuka Henryka Sienkiewicza oznacza krótką ławkę rezerwowych, to co powiedzieć o „rządzie fachowców” PiS? Podążając tokiem myślowym Hofmana, wychodzi na to, że oni rezerwowych nie mają w ogóle.

Jerzy Borowczak


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież