Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Posterunek Straszyn: Igrzyska zamiast chleba

Ocena użytkowników: / 38
SłabyŚwietny 
czwartek, 30 listopada 2023 17:58

alt- Polityka zaczęła się psuć od Sejmu i od Sejmu musi zacząć się jej naprawa – rozwijał myśl Szymon Hołownia w swoim expose, jako świeżo upieczony Marszałek Sejmu. – I dlatego od jutra, a nawet od dziś, jak dowiadujemy się z mediów, wiele się tutaj zmieni.(…) Z gabinetu marszałka z hukiem wyjedzie zamrażarka – zadeklarował. Nie minęło kilka dni, a już okazuje się, że nowy marszałek gadać potrafi, wyrzucając z siebie słowa z szybkością dobrze naoliwionego karabinu maszynowego, natomiast z realizacją ich jest już gorzej. Jak dodamy do tego jeszcze górnolotne frazy poprzedzające we wspomnianym wystąpieniu o tym, jakie to poważne zobowiązanie wzięła na siebie koalicja byłych partii opozycyjnych w związku z ilością głosów, które dostała od wyborców będziemy mieli tzw. „komplet” dobrych chęci i wstępnych obietnic. A jak ta zmiana obyczajów sejmowych na lepsze wygląda w praktyce? PiS wrzucił do Sejmu kilka ważnych, ba, wręcz podstawowych projektów uchwał. Najważniejsza - wyrażająca sprzeciw wobec zmian traktatów unijnych. - Jest to niezwykle ważne w kontekście suwerenności Polski – podkreślił szef resortu obrony i klubu PiS Mariusz Błaszczak.

Jednocześnie zarzucił marszałkowi Hołowni, że Izba pod jego rządami zajmuje się uchwałami autorstwa powołującymi komisje śledcze, zamiast podjąć prace w „ważnych sprawach dla bezpieczeństwa finansowego polskich rodzin”. Chodzi o głosowanie nad proponowaną przez PiS zerową stawkę na żywność i zamrożenie cen energii przed nadchodzącą zimą. Hołownia oświadczył, że zerową stawkę VAT na żywność można przedłużyć rozporządzeniem ministra finansów, a więc leży to w gestii rządu, a nie Sejmu. Marszałek przekazał ponadto - Jeżeli chodzi o zamrożenie cen energii,  to politycy nowej koalicji pracują nad rozwiązaniami, które zostaną wdrożone po przejęciu władzy. Czyli naród dalej nie wie, ile będzie płacił za energię elektryczną, która po usunięciu od nowego roku rządowego planu wspierania gospodarstw domowych tzw. tarczy, może wzrosnąć nawet o 70 procent.

Odnosząc się do postawy marszałka Sejmu szef klubu PiS Mariusz Błaszczak podkreślił, że „Sejm RP nie jest miejscem, które zapewnia rozrywkę, a więc niestosowne są wypowiedzi marszałka Hołowni o popcornie, o przyciskach, o lajkowaniu. Nie o to chodzi w przypadku pracy Sejmu RP. Sejm stanowi prawo obowiązujące w Polsce, Sejm wyłania władzę. A więc, powagi panie marszałku i odwagi". Co do meritum z ust min. Błaszczaka padły również znamienne słowa - Zamrażarka w gabinecie marszałka Hołowni jest aktywna, jest podłączona do sieci.

Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież