"Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie... Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury...
Reklama
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
niedziela, 09 czerwca 2024 20:15
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Posterunek Straszyn: Igrzyska zamiast chleba

Ocena użytkowników: / 38
SłabyŚwietny 
czwartek, 30 listopada 2023 17:58

alt- Polityka zaczęła się psuć od Sejmu i od Sejmu musi zacząć się jej naprawa – rozwijał myśl Szymon Hołownia w swoim expose, jako świeżo upieczony Marszałek Sejmu. – I dlatego od jutra, a nawet od dziś, jak dowiadujemy się z mediów, wiele się tutaj zmieni.(…) Z gabinetu marszałka z hukiem wyjedzie zamrażarka – zadeklarował. Nie minęło kilka dni, a już okazuje się, że nowy marszałek gadać potrafi, wyrzucając z siebie słowa z szybkością dobrze naoliwionego karabinu maszynowego, natomiast z realizacją ich jest już gorzej. Jak dodamy do tego jeszcze górnolotne frazy poprzedzające we wspomnianym wystąpieniu o tym, jakie to poważne zobowiązanie wzięła na siebie koalicja byłych partii opozycyjnych w związku z ilością głosów, które dostała od wyborców będziemy mieli tzw. „komplet” dobrych chęci i wstępnych obietnic. A jak ta zmiana obyczajów sejmowych na lepsze wygląda w praktyce? PiS wrzucił do Sejmu kilka ważnych, ba, wręcz podstawowych projektów uchwał. Najważniejsza - wyrażająca sprzeciw wobec zmian traktatów unijnych. - Jest to niezwykle ważne w kontekście suwerenności Polski – podkreślił szef resortu obrony i klubu PiS Mariusz Błaszczak.

Jednocześnie zarzucił marszałkowi Hołowni, że Izba pod jego rządami zajmuje się uchwałami autorstwa powołującymi komisje śledcze, zamiast podjąć prace w „ważnych sprawach dla bezpieczeństwa finansowego polskich rodzin”. Chodzi o głosowanie nad proponowaną przez PiS zerową stawkę na żywność i zamrożenie cen energii przed nadchodzącą zimą. Hołownia oświadczył, że zerową stawkę VAT na żywność można przedłużyć rozporządzeniem ministra finansów, a więc leży to w gestii rządu, a nie Sejmu. Marszałek przekazał ponadto - Jeżeli chodzi o zamrożenie cen energii,  to politycy nowej koalicji pracują nad rozwiązaniami, które zostaną wdrożone po przejęciu władzy. Czyli naród dalej nie wie, ile będzie płacił za energię elektryczną, która po usunięciu od nowego roku rządowego planu wspierania gospodarstw domowych tzw. tarczy, może wzrosnąć nawet o 70 procent.

Odnosząc się do postawy marszałka Sejmu szef klubu PiS Mariusz Błaszczak podkreślił, że „Sejm RP nie jest miejscem, które zapewnia rozrywkę, a więc niestosowne są wypowiedzi marszałka Hołowni o popcornie, o przyciskach, o lajkowaniu. Nie o to chodzi w przypadku pracy Sejmu RP. Sejm stanowi prawo obowiązujące w Polsce, Sejm wyłania władzę. A więc, powagi panie marszałku i odwagi". Co do meritum z ust min. Błaszczaka padły również znamienne słowa - Zamrażarka w gabinecie marszałka Hołowni jest aktywna, jest podłączona do sieci.

Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież