Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda... IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko » W sobotę (21 stycznia) odbył się IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko. W trudny... 75-lecie "Mazowsza" w Gdańsku! » W dniu 20 stycznia w bazylice św.Brygidy w Gdańsku odbył się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pi... W tygodniku „Sieci”: Szokujące kulisy ataków na Polskę » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło analizują informacje na temat afery korupcyjnej w ...
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
środa, 11 stycznia 2023 20:14
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
Tylko przez ostatnią dekadę 51 proc. akcji w spółce Saur Neptun
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
niedziela, 29 stycznia 2023 19:45
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
Udanie rozpoczęła rundę wiosenną Lechia. Podopieczni Marcina

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
niedziela, 22 stycznia 2023 12:04
„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
Ukazała się kolejna publikacja poświęcona Ignacemu Klukowskiemu
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Latarką w półmrok: Kto kłamie w Radiu Gdańsk?

Ocena użytkowników: / 25
SłabyŚwietny 
czwartek, 28 lipca 2022 15:02

alt"Jeżeli nie staniemy w obronie wolnych, niezależnych mediów, nie będziemy walczyć z dezinformacją i szczuciem jednych na drugich, jeżeli nie będziemy wspierać odpornego na manipulacje i krytycznego społeczeństwa obywatelskiego działającego w różnych formach(...) utracimy możliwość dokonywania wolnych, demokratycznych wyborów".


Nie wypada do tego dopuścić, skoro przed mikrofonem Radia Gdańsk usiadła liderka lokalnej demokracji, Aleksandra Dulkiewicz.


"Każdy i każda z nas opłaca te bezwstydne kłamstwa".


Zgodne z prawem, ale czy odpowiadające przesłankom dojrzałej demokracji jest obsadzanie najbliższych współpracowników w licznych radach nadzorczych. Kuratela nad majątkiem gminnym, która i tak należy do obwieszczonych publicznie obowiązków "wysokich urzędników" przysparza im nadzwyczajne dochody o niebagatelnej w stosunku do etatu urzędowego wysokości. Lęk przed ich utratą polepsza lojalność wobec dobroczyńcy i demontuje mechanizm demokratyczny.


To nie są wynagrodzenia, to dodatkowe "diety", bałamuci słuchaczy Radia Gdańsk wyczerpująco wyedukowana na wydziale prawa UG prezydent miasta.


Nie wie co mówi, czy nie wie co czyni?


Jako udziałowiec spółek komunalnych podejmuje mgr Dulkiewicz uchwały o wynagrodzeniach a nie o dietach członków rad nadzorczych firm gminnych. Zgodnie z art. 21 ustawy o podatku dochodowym, potwierdzonym orzecznictwem sądowym, wynagrodzenia członków władz spółek nie mogą być utożsamiane z czynnościami związanymi z pełnieniem obowiązków społecznych lub obywatelskich. Dieta bowiem, wolna w ujęciu podatkowym, rekompensuje poniesione wydatki, czyli koszty związane w wykonywaniem funkcji społecznych. Dietę otrzymywała na przykład radna Dulkiewicz, ale radna Dulkiewicz już osobno wykazywała wynagrodzenie uzyskiwane z pracy w radach nadzorczych. Partnerka polityczna Dulkiewicz, Magdalena Czarzyńska-Jachim z władz Sopotu, wykazuje samodzielnie, co podpowiadam z życzliwości, dietę z rady programowej Radia Gdańsk i wynagrodzenie z pracy w radzie nadzorczej sopockiej "Aquy".


W Gdańsku rekordziści z urzędu, jeśli odwołać się do intelektualnego fałszu prezydent Dulkiewicz, potrafią za pracę w radach nadzorczych pobrać od ponad 100 do 200 tys. zł "diety". Czyli świadczenia socjalnego?


Gościna gościni w radiu skomplikowała też auto-zagadkę A. Dulkiewicz. Jeżdżenie i parkowanie fiatem 500 koloru białego, którego się nie posiada jest nader skomplikowane. Bo zdaniem urzędników miejskich, którego prezydent nie zna, choć jej wprost prywatnie dotyczy, auto jest jej własnością, ale, co dziwne, własność ta nie jest odnotowana w jej oświadczeniu majątkowym.


Nie jest to dziwne, wyjaśnia publiczności prezydent miasta, bo fiat jest objęty długoterminową umową najmu, a punkt IX oświadczenia majątkowego nakazuje wpisywać wężykiem to "co się posiada na własność".


Wspierając budowę społeczeństwa "odpornego na manipulację" uzupełniam wywód A. Dulkiewicz. Otóż po punkcie IX jest punkt X obejmujący z kolei zobowiązania finansowe. Zgodnie z instrukcja ujawnia się pod tym numerem pożyczki i zobowiązania cywilnoprawne. Podaje się nazwy kas zapomogowych, banków, firm leasingowych i rozmaitych instytucji oszczędnościowo-kredytowych, a także kwotę zobowiązania jeśli jego suma przewyższa 10 tys. złotych. Być może jeżdżąc od trzech lat nowym fiatem 500 prezydent Gdańska wynajęła go za bezcen i wstydzi się powiedzieć gdańskim podatnikom, że jest tak biegła w finansach...


Łatwiej powiedzieć, że media publiczne kłamią.


Może to nie "PiS niszczy media"?

Marek Formela

PS. Latarką w półmrok wędrówka po oświetlonych przeszłych cytatach z uniesień ulicznych Magdaleny Adamowicz i M. Czarzyńskiej-Jachim.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież