Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Latarką w półmrok: Kto kłamie w Radiu Gdańsk?

Ocena użytkowników: / 25
SłabyŚwietny 
czwartek, 28 lipca 2022 15:02

alt"Jeżeli nie staniemy w obronie wolnych, niezależnych mediów, nie będziemy walczyć z dezinformacją i szczuciem jednych na drugich, jeżeli nie będziemy wspierać odpornego na manipulacje i krytycznego społeczeństwa obywatelskiego działającego w różnych formach(...) utracimy możliwość dokonywania wolnych, demokratycznych wyborów".


Nie wypada do tego dopuścić, skoro przed mikrofonem Radia Gdańsk usiadła liderka lokalnej demokracji, Aleksandra Dulkiewicz.


"Każdy i każda z nas opłaca te bezwstydne kłamstwa".


Zgodne z prawem, ale czy odpowiadające przesłankom dojrzałej demokracji jest obsadzanie najbliższych współpracowników w licznych radach nadzorczych. Kuratela nad majątkiem gminnym, która i tak należy do obwieszczonych publicznie obowiązków "wysokich urzędników" przysparza im nadzwyczajne dochody o niebagatelnej w stosunku do etatu urzędowego wysokości. Lęk przed ich utratą polepsza lojalność wobec dobroczyńcy i demontuje mechanizm demokratyczny.


To nie są wynagrodzenia, to dodatkowe "diety", bałamuci słuchaczy Radia Gdańsk wyczerpująco wyedukowana na wydziale prawa UG prezydent miasta.


Nie wie co mówi, czy nie wie co czyni?


Jako udziałowiec spółek komunalnych podejmuje mgr Dulkiewicz uchwały o wynagrodzeniach a nie o dietach członków rad nadzorczych firm gminnych. Zgodnie z art. 21 ustawy o podatku dochodowym, potwierdzonym orzecznictwem sądowym, wynagrodzenia członków władz spółek nie mogą być utożsamiane z czynnościami związanymi z pełnieniem obowiązków społecznych lub obywatelskich. Dieta bowiem, wolna w ujęciu podatkowym, rekompensuje poniesione wydatki, czyli koszty związane w wykonywaniem funkcji społecznych. Dietę otrzymywała na przykład radna Dulkiewicz, ale radna Dulkiewicz już osobno wykazywała wynagrodzenie uzyskiwane z pracy w radach nadzorczych. Partnerka polityczna Dulkiewicz, Magdalena Czarzyńska-Jachim z władz Sopotu, wykazuje samodzielnie, co podpowiadam z życzliwości, dietę z rady programowej Radia Gdańsk i wynagrodzenie z pracy w radzie nadzorczej sopockiej "Aquy".


W Gdańsku rekordziści z urzędu, jeśli odwołać się do intelektualnego fałszu prezydent Dulkiewicz, potrafią za pracę w radach nadzorczych pobrać od ponad 100 do 200 tys. zł "diety". Czyli świadczenia socjalnego?


Gościna gościni w radiu skomplikowała też auto-zagadkę A. Dulkiewicz. Jeżdżenie i parkowanie fiatem 500 koloru białego, którego się nie posiada jest nader skomplikowane. Bo zdaniem urzędników miejskich, którego prezydent nie zna, choć jej wprost prywatnie dotyczy, auto jest jej własnością, ale, co dziwne, własność ta nie jest odnotowana w jej oświadczeniu majątkowym.


Nie jest to dziwne, wyjaśnia publiczności prezydent miasta, bo fiat jest objęty długoterminową umową najmu, a punkt IX oświadczenia majątkowego nakazuje wpisywać wężykiem to "co się posiada na własność".


Wspierając budowę społeczeństwa "odpornego na manipulację" uzupełniam wywód A. Dulkiewicz. Otóż po punkcie IX jest punkt X obejmujący z kolei zobowiązania finansowe. Zgodnie z instrukcja ujawnia się pod tym numerem pożyczki i zobowiązania cywilnoprawne. Podaje się nazwy kas zapomogowych, banków, firm leasingowych i rozmaitych instytucji oszczędnościowo-kredytowych, a także kwotę zobowiązania jeśli jego suma przewyższa 10 tys. złotych. Być może jeżdżąc od trzech lat nowym fiatem 500 prezydent Gdańska wynajęła go za bezcen i wstydzi się powiedzieć gdańskim podatnikom, że jest tak biegła w finansach...


Łatwiej powiedzieć, że media publiczne kłamią.


Może to nie "PiS niszczy media"?

Marek Formela

PS. Latarką w półmrok wędrówka po oświetlonych przeszłych cytatach z uniesień ulicznych Magdaleny Adamowicz i M. Czarzyńskiej-Jachim.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież