Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Latarką w półmrok: Kto kłamie w Radiu Gdańsk?

Ocena użytkowników: / 25
SłabyŚwietny 
czwartek, 28 lipca 2022 15:02

alt"Jeżeli nie staniemy w obronie wolnych, niezależnych mediów, nie będziemy walczyć z dezinformacją i szczuciem jednych na drugich, jeżeli nie będziemy wspierać odpornego na manipulacje i krytycznego społeczeństwa obywatelskiego działającego w różnych formach(...) utracimy możliwość dokonywania wolnych, demokratycznych wyborów".


Nie wypada do tego dopuścić, skoro przed mikrofonem Radia Gdańsk usiadła liderka lokalnej demokracji, Aleksandra Dulkiewicz.


"Każdy i każda z nas opłaca te bezwstydne kłamstwa".


Zgodne z prawem, ale czy odpowiadające przesłankom dojrzałej demokracji jest obsadzanie najbliższych współpracowników w licznych radach nadzorczych. Kuratela nad majątkiem gminnym, która i tak należy do obwieszczonych publicznie obowiązków "wysokich urzędników" przysparza im nadzwyczajne dochody o niebagatelnej w stosunku do etatu urzędowego wysokości. Lęk przed ich utratą polepsza lojalność wobec dobroczyńcy i demontuje mechanizm demokratyczny.


To nie są wynagrodzenia, to dodatkowe "diety", bałamuci słuchaczy Radia Gdańsk wyczerpująco wyedukowana na wydziale prawa UG prezydent miasta.


Nie wie co mówi, czy nie wie co czyni?


Jako udziałowiec spółek komunalnych podejmuje mgr Dulkiewicz uchwały o wynagrodzeniach a nie o dietach członków rad nadzorczych firm gminnych. Zgodnie z art. 21 ustawy o podatku dochodowym, potwierdzonym orzecznictwem sądowym, wynagrodzenia członków władz spółek nie mogą być utożsamiane z czynnościami związanymi z pełnieniem obowiązków społecznych lub obywatelskich. Dieta bowiem, wolna w ujęciu podatkowym, rekompensuje poniesione wydatki, czyli koszty związane w wykonywaniem funkcji społecznych. Dietę otrzymywała na przykład radna Dulkiewicz, ale radna Dulkiewicz już osobno wykazywała wynagrodzenie uzyskiwane z pracy w radach nadzorczych. Partnerka polityczna Dulkiewicz, Magdalena Czarzyńska-Jachim z władz Sopotu, wykazuje samodzielnie, co podpowiadam z życzliwości, dietę z rady programowej Radia Gdańsk i wynagrodzenie z pracy w radzie nadzorczej sopockiej "Aquy".


W Gdańsku rekordziści z urzędu, jeśli odwołać się do intelektualnego fałszu prezydent Dulkiewicz, potrafią za pracę w radach nadzorczych pobrać od ponad 100 do 200 tys. zł "diety". Czyli świadczenia socjalnego?


Gościna gościni w radiu skomplikowała też auto-zagadkę A. Dulkiewicz. Jeżdżenie i parkowanie fiatem 500 koloru białego, którego się nie posiada jest nader skomplikowane. Bo zdaniem urzędników miejskich, którego prezydent nie zna, choć jej wprost prywatnie dotyczy, auto jest jej własnością, ale, co dziwne, własność ta nie jest odnotowana w jej oświadczeniu majątkowym.


Nie jest to dziwne, wyjaśnia publiczności prezydent miasta, bo fiat jest objęty długoterminową umową najmu, a punkt IX oświadczenia majątkowego nakazuje wpisywać wężykiem to "co się posiada na własność".


Wspierając budowę społeczeństwa "odpornego na manipulację" uzupełniam wywód A. Dulkiewicz. Otóż po punkcie IX jest punkt X obejmujący z kolei zobowiązania finansowe. Zgodnie z instrukcja ujawnia się pod tym numerem pożyczki i zobowiązania cywilnoprawne. Podaje się nazwy kas zapomogowych, banków, firm leasingowych i rozmaitych instytucji oszczędnościowo-kredytowych, a także kwotę zobowiązania jeśli jego suma przewyższa 10 tys. złotych. Być może jeżdżąc od trzech lat nowym fiatem 500 prezydent Gdańska wynajęła go za bezcen i wstydzi się powiedzieć gdańskim podatnikom, że jest tak biegła w finansach...


Łatwiej powiedzieć, że media publiczne kłamią.


Może to nie "PiS niszczy media"?

Marek Formela

PS. Latarką w półmrok wędrówka po oświetlonych przeszłych cytatach z uniesień ulicznych Magdaleny Adamowicz i M. Czarzyńskiej-Jachim.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież