Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury... Daniel Obajtek: Ruszyła na mnie cała machina państwa i mediów. Wytrzym... » Michał Karnowski rozmawia z Danielem Obajtkiem, byłym prezesem ORLENU- Pięć tygodni temu odszedł pan... Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Energa Wybrzeże - H.Skrzydlewska Orzeł LIVE 41:49
niedziela, 26 maja 2024 08:36
Energa Wybrzeże - H.Skrzydlewska Orzeł LIVE 41:49
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
niedziela, 26 maja 2024 15:59
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
Grająca w mocno rezerwowym składzie Lechia w ostatnim meczu sezonu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Latarką w półmrok: Kto kłamie w Radiu Gdańsk?

Ocena użytkowników: / 25
SłabyŚwietny 
czwartek, 28 lipca 2022 15:02

alt"Jeżeli nie staniemy w obronie wolnych, niezależnych mediów, nie będziemy walczyć z dezinformacją i szczuciem jednych na drugich, jeżeli nie będziemy wspierać odpornego na manipulacje i krytycznego społeczeństwa obywatelskiego działającego w różnych formach(...) utracimy możliwość dokonywania wolnych, demokratycznych wyborów".


Nie wypada do tego dopuścić, skoro przed mikrofonem Radia Gdańsk usiadła liderka lokalnej demokracji, Aleksandra Dulkiewicz.


"Każdy i każda z nas opłaca te bezwstydne kłamstwa".


Zgodne z prawem, ale czy odpowiadające przesłankom dojrzałej demokracji jest obsadzanie najbliższych współpracowników w licznych radach nadzorczych. Kuratela nad majątkiem gminnym, która i tak należy do obwieszczonych publicznie obowiązków "wysokich urzędników" przysparza im nadzwyczajne dochody o niebagatelnej w stosunku do etatu urzędowego wysokości. Lęk przed ich utratą polepsza lojalność wobec dobroczyńcy i demontuje mechanizm demokratyczny.


To nie są wynagrodzenia, to dodatkowe "diety", bałamuci słuchaczy Radia Gdańsk wyczerpująco wyedukowana na wydziale prawa UG prezydent miasta.


Nie wie co mówi, czy nie wie co czyni?


Jako udziałowiec spółek komunalnych podejmuje mgr Dulkiewicz uchwały o wynagrodzeniach a nie o dietach członków rad nadzorczych firm gminnych. Zgodnie z art. 21 ustawy o podatku dochodowym, potwierdzonym orzecznictwem sądowym, wynagrodzenia członków władz spółek nie mogą być utożsamiane z czynnościami związanymi z pełnieniem obowiązków społecznych lub obywatelskich. Dieta bowiem, wolna w ujęciu podatkowym, rekompensuje poniesione wydatki, czyli koszty związane w wykonywaniem funkcji społecznych. Dietę otrzymywała na przykład radna Dulkiewicz, ale radna Dulkiewicz już osobno wykazywała wynagrodzenie uzyskiwane z pracy w radach nadzorczych. Partnerka polityczna Dulkiewicz, Magdalena Czarzyńska-Jachim z władz Sopotu, wykazuje samodzielnie, co podpowiadam z życzliwości, dietę z rady programowej Radia Gdańsk i wynagrodzenie z pracy w radzie nadzorczej sopockiej "Aquy".


W Gdańsku rekordziści z urzędu, jeśli odwołać się do intelektualnego fałszu prezydent Dulkiewicz, potrafią za pracę w radach nadzorczych pobrać od ponad 100 do 200 tys. zł "diety". Czyli świadczenia socjalnego?


Gościna gościni w radiu skomplikowała też auto-zagadkę A. Dulkiewicz. Jeżdżenie i parkowanie fiatem 500 koloru białego, którego się nie posiada jest nader skomplikowane. Bo zdaniem urzędników miejskich, którego prezydent nie zna, choć jej wprost prywatnie dotyczy, auto jest jej własnością, ale, co dziwne, własność ta nie jest odnotowana w jej oświadczeniu majątkowym.


Nie jest to dziwne, wyjaśnia publiczności prezydent miasta, bo fiat jest objęty długoterminową umową najmu, a punkt IX oświadczenia majątkowego nakazuje wpisywać wężykiem to "co się posiada na własność".


Wspierając budowę społeczeństwa "odpornego na manipulację" uzupełniam wywód A. Dulkiewicz. Otóż po punkcie IX jest punkt X obejmujący z kolei zobowiązania finansowe. Zgodnie z instrukcja ujawnia się pod tym numerem pożyczki i zobowiązania cywilnoprawne. Podaje się nazwy kas zapomogowych, banków, firm leasingowych i rozmaitych instytucji oszczędnościowo-kredytowych, a także kwotę zobowiązania jeśli jego suma przewyższa 10 tys. złotych. Być może jeżdżąc od trzech lat nowym fiatem 500 prezydent Gdańska wynajęła go za bezcen i wstydzi się powiedzieć gdańskim podatnikom, że jest tak biegła w finansach...


Łatwiej powiedzieć, że media publiczne kłamią.


Może to nie "PiS niszczy media"?

Marek Formela

PS. Latarką w półmrok wędrówka po oświetlonych przeszłych cytatach z uniesień ulicznych Magdaleny Adamowicz i M. Czarzyńskiej-Jachim.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież