Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Giełda według Dulkiewicz - kto wśród "złoczyńców" Lotosu...

Ocena użytkowników: / 49
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 08 sierpnia 2022 18:37

altNie zaskakuje Aleksandra Dulkiewicz.


Jak uliczna hostessa onegdaj zaczepiała premiera Morawieckiego.


Jako analityk giełdowy wzrusza przenikliwością ocen.


"Dziękować Bogu za oddanie GDAŃSKIEGO, POMORSKIEGO, POLSKIEGO Lotosu w ręce morderców, łapówkarzy przestępców?".


Czyje to ręce?


Ogół akcjonariuszy, a nie Lewandowski, Aziewicz, Struk i Pomaska, obu spółek giełdowych niemal jednomyślnie zaakceptował projekt przejęcia Lotosu przez Orlen.


Wśród "morderców, łapówkarzy i przestępów" odnajdujemy liczne wehikuły inwestycyjne, należące m.in. do PKO BP, PZU, PeKao, rozmaitych banków i funduszy. W tym gronie, co odkryć wypada zbulwersowanym czytelnikom pogłębionych analiz A. Dulkiewicz, znajduje się nawet należący do rządu Norwegii Norges Bank oraz pomniejsi złoczyńcy jak grupa Aviva Inwestor, Quercus, Legg Mason, Skarbiec.


Co interesujące, zanim A. Dulkiewicz ujawniła ich rzeczywiste oblicze, kolekcje rozmaitych akcji i jednostek funduszy wartą 2,4 mln zł zgromadził polityczny patron obecnej prezydent Gdańska, jej poprzednik Paweł Adamowicz. Zachwalał on w Radiu Gdańsk współobywatelom giełdę jako znakomity i prosty sposób na posiadanie posiadania. Talenty męża do inwestowania chwaliła też publicznie jego żona.


Nie wiadomo, czy za radą biegłego pryncypała, czy samodzielnie jak w demonstracji z waginą w monstrancji, prezydent Gdańska też wdepnęła na rynek papierów wartościowych. Ma akcje JSW, KGHM, PKO BP i Energi. Akcje te, w większej co prawda liczbie, są częścią portfeli inwestycyjnych tych "morderców, łapówkarzy i przestępców", którzy uznali, że projekt inwestycyjny Orlenu będzie obfitował razem w lepsze przyszłe zyski niż policzone osobno rezultaty Orlenu i Lotosu.


Tym samym wartość majątku A. Dulkiewicz, dzięki decyzjom "morderców, łapówkarzy i przestępców" może ulec znaczącemu polepszeniu. Nadmienić wypada, że Lotos z Gdańskiem i Pomorzem łączy tylko lokalizacja wybrana przez E. Gierka, numer identyfikacji podatkowej, nie ma w tej relacji wiązki właścicielskiej.


Tą A. Dulkiewicz pielęgnuje w gdańskim GPEC-u. Może codziennie cieszyć się z tego, że gdańska infrastruktura krytyczna została ujęta w czyste, aksamitne ręce niemieckich socjaldemokratów. Dzięki temu, że nie są to ani "mordercy, ani łapówkarze i przestępcy", w sytuacji przednówku energetycznego podatnicy gdańscy mogą radować się z 10 mln złotych a burmistrz Lipska z 11 milionów euro. Kogo duma rozpiera...


Gdyby Donald Tusk zrealizował swoje śmiałe plany sprzedaży 53 proc akcji Lotosu, to jacyś "mordercy, łapówkarze i przestępcy" z Kremla, Petersburga czy Kaliningradu, trzymaliby nie tylko Gdańsk za mordę. Kroki w tej sprawie poczyniono. Premierowe porozumienie minister Grad podpisał z prezesem Olechnowiczem. Skądinąd sam prezes Olechnowicz wywodził uprzednio publicznie, że polski sektor petrochemiczny musi się integrować, ale raczej nie miał na myśli prezesa Obajtka jako lidera projektu...


Dzięki decyzjom tych wszystkich "morderców, przestępców i łapówkarzy", także tym zgrupowanym w gremiach kierowniczych Orlenu i Lotosu, majątki gromadzone przez gdańskich samorządowców będą jeszcze bardziej znaczące, bo segment petrochemiczny już potrzebuje w Gdańsku nowej powierzchni. Tyle, że władza lokalna będzie wobec nowej architektury gospodarczej politycznie nieczynna, co zdaje się wywoływać pierwotne wywrzaski.


Osobną sprawą jest splendor, którym swoją prawniczą lekkosłownością obdarza mgr Dulkiewicz wydział jurystyczny UG.

Marek Formela

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież