Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto...
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
piątek, 24 maja 2024 15:50
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
Po doskonałej końcówce sezonu piłkarze Arki Gdynia nadal nie są
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Górski: Wakacje niech żyją wakacje!

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
piątek, 03 sierpnia 2012 12:04

altWakacje to dobry czas by kopniakiem w drzwi wprowadzać a to ograniczenia wolności wyrażania opinii, a to projekty drenujące kieszenie, a to przygotowując prywatyzację (pardon – komercjalizację) szpitali. Bezrobocie wrosło, wbrew szacunkom z końca 2011 r., o 2 punkty procentowe! Eksperci Tuska nie przewidzieli, że w urzędach pracy zarejestrują się dodatkowo całe Katowice z przyległościami – jakieś 330 tys. rodaków.  I to mimo męczącego propagandowego zadęcia, iż Euro 2012 nakręci gospodarkę. 

 
A opozycja rozjechała się, bo wiadomo - wakacje. Czyżby aparat PiS-u nie chciał władzy? Pytamy za prof. Staniszkis: Czy dlatego, że dogaduje się właśnie z PO w temacie ordynacji wyborczej i utrzymania status quo, licząc na udział w komisjach nominacyjnych? W tej partii chyba czas na zastąpienie politycznych eunuchów, otaczających Prezesa, pokoleniem 30+. Dla którego nie obce jest myślenie państwowotwórcze, zasady księgowe, przepisy prawa, konsekwencje federalizmu budżetowego UE oraz zna ono nie tylko jeden, acz piękny, język ojczysty? Opozycję trzeba pielęgnować. Jak trawę na słońcu. Inaczej partia władzy rozpuści się nam ponad wszelką miarę, arogancko pytając – No i co nam zrobicie?  Nie bacząc, że Kraj stacza się do poziomu magazynu ludności, płodów rolnych i rynku zbytu dla gospodarki głównie niemieckiej, a Stolica staje się li tylko przydworcowym miastem na trasie Berlin – Moskwa!  Partyjnej samoobsłudze to nie przeszkadza. W 1944 r. też mieliśmy pracę w Niemczech i w innych okupowanych landach po Pireneje, a wykształcenie było zbyteczne! Sytuacja kryzysu wymaga igrzysk - dosłownie. Niech zatem telewizja - za przeproszeniem – publiczna, w ramach swej misji, wyemituje w końcu cykl programów, w których „redaktor” poradzi na śniadanie jak przeżyć za 1181 zł (płaca minimalna za PRACĘ w 2013 r.). A może za 3,5 mln zł, bo tyle ma kosztować program Tomasza Sekielskiego, który z TVN-u przeszedł do TVP1, wykona to „Obywatel Sekielski”? Może zrobi nam niespodziankę Odeta Moro-Figurska? I ta prezenterka, jak przyznała w rozczulającym wywiadzie dla jednego z tabloidów - gwałcona przez swego męża Michała („bywa tak, że mnie gwałci”), przestanie w końcu komentować Igrzyska Olimpijskie i wyjdzie ze studia olimpijskiego TVP? Bo na Louisa Cyphre’a zlitujmy się nad widzami pazernej spółki prawa handlowego, która wyciąga łapkę po haracz za oglądanie i nie oglądanie tego co ma w ofercie telewizja S.A. Mimo to zeszły rok TVP zamknęła ze stratą 88,5 mln zł. Prezesi, propagandyści i ich właściciele mają dobre humory. Do czasu jak nie usłyszą: acta est fabula.    
Artur S. Górski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież