Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wizyta na Lawendowych Wzgórzach

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 23 czerwca 2010 14:56

altPrzy ulicy Jabłoniowej na obrzeżach Gdańska powstaje osiedle, które z czasem zamieni się w tętniącą życiem, nowoczesną dzielnicę miasta. A wszystko w przepięknej scenerii zielonych wzgórz. Podczas Dnia Otwartego na osiedlu Lawendowe Wzgórze potencjalni mieszkańcy mogli zobaczyć jak powstaje pierwszy kilkupiętrowy budynek w nowoczesnej eleganckiej stylistyce, wyposażony w windy, tarasy i rzecz jasna wygodne mieszkania o zróżnicowanych rozwiązaniach układu i metrażach dostosowanych do rozmaitych potrzeb przyszłych lokatorów.

Wprawdzie kamienica usytuowana jest niedaleko od ul. Jabłoniowej i skrzyżowania, które zostanie z czasem przebudowane, jednak pas zieleni i parking skutecznie będą izolować mieszkańców od uciążliwości związanych z natężonym ruchem drogowym. Zresztą frontowa ściana budynku położona jest w stronę zielonej przestrzeni. Widok z wyższych kondygnacji to panorama rozciągająca się aż po osiedla położone wzdłuż ul. Świętokrzyskiej. Na tym obszarze powstanie prawdziwe miasteczko dla 12 tysięcy mieszkańców z własnym zapleczem socjalnym, usługowym i handlowym oraz zróżnicowaną zabudową od kamienic po zabudowę bliźniaczą. Będzie to jednak miasteczko położone wśród zieleni, z parkiem i placami zabaw, przyjazne ludziom.


alt


Grupa Deweloperska Robyg, inwestor budujący osiedle, zadbała o to, by mieszkania były nie tylko wygodne, ale i wykonane z najlepszych jakościowo materiałów.
- Uznaliśmy, że nawet jeśli nasze mieszkania są nieco droższe od innych dostępnych na rynku, to jednak klienci wolą dostać lokal zbudowany z solidnych materiałów oraz nie wymagający dodatkowych nakładów, jak dodatkowe tynkowanie, układanie parapetów, izolacji, wstawianie drzwi antywłamaniowych i tak dalej – przekonują przedstawiciele dewelopera. – W zamian dostają mieszkanie naprawdę godne miana rodzinnego gniazda. A co za tym idzie oszczędzają na pracach wykończeniowych.


alt


Takie podejście do sprawy przynosi efekty, bo podczas Dnia Otwartego zainteresowanych kupnem mieszkania na Lawendowych Wzgórzach nie brakowało. Dodatkową zaletą są energooszczędne technologie budowlane oraz lokalizacja – zaledwie kilkanaście minut drogi od centrum Gdańska, kilka minut od supermarketu i szkoły.


Nie trudno przewidzieć, że w niedalekiej przyszłości to miejsce będzie tętniącym życiem istotnym z punktu widzenia funkcjonowania miasta, obszarem miejskim, równocześnie pozbawionym wszelkich wielkomiejskich uciążliwości.
dol

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież