Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia...
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Wizyta na Lawendowych Wzgórzach

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 23 czerwca 2010 14:56

altPrzy ulicy Jabłoniowej na obrzeżach Gdańska powstaje osiedle, które z czasem zamieni się w tętniącą życiem, nowoczesną dzielnicę miasta. A wszystko w przepięknej scenerii zielonych wzgórz. Podczas Dnia Otwartego na osiedlu Lawendowe Wzgórze potencjalni mieszkańcy mogli zobaczyć jak powstaje pierwszy kilkupiętrowy budynek w nowoczesnej eleganckiej stylistyce, wyposażony w windy, tarasy i rzecz jasna wygodne mieszkania o zróżnicowanych rozwiązaniach układu i metrażach dostosowanych do rozmaitych potrzeb przyszłych lokatorów.

Wprawdzie kamienica usytuowana jest niedaleko od ul. Jabłoniowej i skrzyżowania, które zostanie z czasem przebudowane, jednak pas zieleni i parking skutecznie będą izolować mieszkańców od uciążliwości związanych z natężonym ruchem drogowym. Zresztą frontowa ściana budynku położona jest w stronę zielonej przestrzeni. Widok z wyższych kondygnacji to panorama rozciągająca się aż po osiedla położone wzdłuż ul. Świętokrzyskiej. Na tym obszarze powstanie prawdziwe miasteczko dla 12 tysięcy mieszkańców z własnym zapleczem socjalnym, usługowym i handlowym oraz zróżnicowaną zabudową od kamienic po zabudowę bliźniaczą. Będzie to jednak miasteczko położone wśród zieleni, z parkiem i placami zabaw, przyjazne ludziom.


alt


Grupa Deweloperska Robyg, inwestor budujący osiedle, zadbała o to, by mieszkania były nie tylko wygodne, ale i wykonane z najlepszych jakościowo materiałów.
- Uznaliśmy, że nawet jeśli nasze mieszkania są nieco droższe od innych dostępnych na rynku, to jednak klienci wolą dostać lokal zbudowany z solidnych materiałów oraz nie wymagający dodatkowych nakładów, jak dodatkowe tynkowanie, układanie parapetów, izolacji, wstawianie drzwi antywłamaniowych i tak dalej – przekonują przedstawiciele dewelopera. – W zamian dostają mieszkanie naprawdę godne miana rodzinnego gniazda. A co za tym idzie oszczędzają na pracach wykończeniowych.


alt


Takie podejście do sprawy przynosi efekty, bo podczas Dnia Otwartego zainteresowanych kupnem mieszkania na Lawendowych Wzgórzach nie brakowało. Dodatkową zaletą są energooszczędne technologie budowlane oraz lokalizacja – zaledwie kilkanaście minut drogi od centrum Gdańska, kilka minut od supermarketu i szkoły.


Nie trudno przewidzieć, że w niedalekiej przyszłości to miejsce będzie tętniącym życiem istotnym z punktu widzenia funkcjonowania miasta, obszarem miejskim, równocześnie pozbawionym wszelkich wielkomiejskich uciążliwości.
dol

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież