Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Teodorczyk: opieka zdrowotna w Gdańsku jest zagrożona

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 23 czerwca 2010 18:30

altZ  rozstrzygniętych  w dniu 16 czerwca  2010 roku przez Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia postępowań konkursowych na kontraktowanie usług medycznych w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej jak również kosztochłonnych badań specjalistycznych wynika, że kilkadziesiąt ZOZ-ów na terenie miasta Gdańska przestanie  świadczyć od 1 lipca w dotychczasowym zakresie bezpłatne usługi dla mieszkańców. Skutkować to będzie znacznym ograniczeniem a nawet brakiem dostępu do określonej  ambulatoryjnej specjalistycznej opieki medycznej.


Przekazując tą informację  podmioty świadczące porady medyczne bezpłatnie  w oparciu o kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia dla mieszkańców Gdańska zwróciły się o pilną interwencję do Komisji Spraw Społecznych i Ochrony Zdrowia Rady Miasta Gdańska  w sprawie zagrożenia ciągłości świadczenia opieki medycznej na terenie Gdańska. W załączeniu przesłano  pismo Pomorskiego Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia do  Dyrektora Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia którzy piszą między innymi, że budzi zdziwienie fakt odrzucenia ofert sprawdzonych od lat świadczeniodawców, którzy posiadali duże kontrakty i tysiące pacjentów pod opieką. Jest to wydarzenie bez precedensu w historii dotychczasowych konkursów ofert na świadczenie usług medycznych na Pomorzu. Łatwo sobie wyobrazić bałagan, który nastąpi po 1 lipca w tych przychodniach, które od  wielu lat sprawowały opiekę nad przewlekle  chorymi pacjentami. Pacjenci, którzy zgłoszą się na  zaplanowane wizyty, zastaną zamknięte drzwi poradni. Natychmiastowe sporządzenie odpisów historii choroby( jak twierdzi Pomorski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia) z pewnością nie będzie możliwe, podobnie jak wizyta kontrolna w zaplanowanym terminie w innej przychodni. Kończąc chciałbym zasygnalizować fakt nie podpisywania kontraktów z wieloma doskonałymi specjalistami z interny, którzy przez wiele lat pracowali w poradniach kardiologicznych wielu ludziom ratując życie, a którzy nie mając specjalizacji z kardiologii  wskutek wchodzącego od lipca zarządzenia Ministra Zdrowia nie będą mogli nadal pracować w poradnia kardiologicznych, mimo  że często czynili to przez całe życie. Bardzo wielu przewlekle chorych na serce pacjentów straci nagle swoich  lekarzy, którzy opiekowali się nimi przez wiele lat. Tą  niekorzystną  dla pacjentów sytuację  może zmienić tylko Minister Zdrowia. W tej kwestii nie pomogła interwencja  konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie kardiologii. Otrzymałem wiele próśb mieszkańców Gdańska  z żądaniem przywrócenia  lekarzy z poradni kardiologicznych do pracy i w  imieniu pacjentów z Gdańska apeluję do Ministra Zdrowia  o zmianę wspomnianego zarządzenia.
Jacek W. Teodorczyk
Przewodniczący Komisji Spraw Społecznych i Ochrony Zdrowia Rady Miasta Gdańska

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież