Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Teodorczyk: opieka zdrowotna w Gdańsku jest zagrożona

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 23 czerwca 2010 18:30

altZ  rozstrzygniętych  w dniu 16 czerwca  2010 roku przez Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia postępowań konkursowych na kontraktowanie usług medycznych w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej jak również kosztochłonnych badań specjalistycznych wynika, że kilkadziesiąt ZOZ-ów na terenie miasta Gdańska przestanie  świadczyć od 1 lipca w dotychczasowym zakresie bezpłatne usługi dla mieszkańców. Skutkować to będzie znacznym ograniczeniem a nawet brakiem dostępu do określonej  ambulatoryjnej specjalistycznej opieki medycznej.


Przekazując tą informację  podmioty świadczące porady medyczne bezpłatnie  w oparciu o kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia dla mieszkańców Gdańska zwróciły się o pilną interwencję do Komisji Spraw Społecznych i Ochrony Zdrowia Rady Miasta Gdańska  w sprawie zagrożenia ciągłości świadczenia opieki medycznej na terenie Gdańska. W załączeniu przesłano  pismo Pomorskiego Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia do  Dyrektora Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia którzy piszą między innymi, że budzi zdziwienie fakt odrzucenia ofert sprawdzonych od lat świadczeniodawców, którzy posiadali duże kontrakty i tysiące pacjentów pod opieką. Jest to wydarzenie bez precedensu w historii dotychczasowych konkursów ofert na świadczenie usług medycznych na Pomorzu. Łatwo sobie wyobrazić bałagan, który nastąpi po 1 lipca w tych przychodniach, które od  wielu lat sprawowały opiekę nad przewlekle  chorymi pacjentami. Pacjenci, którzy zgłoszą się na  zaplanowane wizyty, zastaną zamknięte drzwi poradni. Natychmiastowe sporządzenie odpisów historii choroby( jak twierdzi Pomorski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia) z pewnością nie będzie możliwe, podobnie jak wizyta kontrolna w zaplanowanym terminie w innej przychodni. Kończąc chciałbym zasygnalizować fakt nie podpisywania kontraktów z wieloma doskonałymi specjalistami z interny, którzy przez wiele lat pracowali w poradniach kardiologicznych wielu ludziom ratując życie, a którzy nie mając specjalizacji z kardiologii  wskutek wchodzącego od lipca zarządzenia Ministra Zdrowia nie będą mogli nadal pracować w poradnia kardiologicznych, mimo  że często czynili to przez całe życie. Bardzo wielu przewlekle chorych na serce pacjentów straci nagle swoich  lekarzy, którzy opiekowali się nimi przez wiele lat. Tą  niekorzystną  dla pacjentów sytuację  może zmienić tylko Minister Zdrowia. W tej kwestii nie pomogła interwencja  konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie kardiologii. Otrzymałem wiele próśb mieszkańców Gdańska  z żądaniem przywrócenia  lekarzy z poradni kardiologicznych do pracy i w  imieniu pacjentów z Gdańska apeluję do Ministra Zdrowia  o zmianę wspomnianego zarządzenia.
Jacek W. Teodorczyk
Przewodniczący Komisji Spraw Społecznych i Ochrony Zdrowia Rady Miasta Gdańska

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież