Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii

Ocena użytkowników: / 18
SłabyŚwietny 
wtorek, 19 maja 2020 14:34

Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłaty 250 tysięcy złotych za mówienie o działaniach na historycznym terenie Gedanii. - Traktuję to jako zastraszenie, jako chęć zamknięcia mi ust w tej konkretnej sprawie. Ja się Robyga nie boję i będę się jeszcze wnikliwiej przyglądał inwestycjom tej firmy, jak i innych firm deweloperskich w Gdańsku - powiedział poseł Kacper Płażyński na spotkaniu z przedstawicielami mediów.


- W Wielką Sobotę informowałem na facebooku, że na terenie historycznej Gedanii, na terenie polskiego klubu jeszcze z czasów Wolnego Miasta Gdańska, wybuchł pożar i niestety tak to w Gdańsku często jest, że te pożary wybuchają w miejscach gdzie chcą inwestować deweloperzy - powiedział Kacper Płażyński, poseł na sejm RP. - Mówiłem o tym nie raz, mówiłem o tym wielokrotnie publicznie, bo są to sprawy, o których publicznie trzeba mówić i nie ma co chować głowy w piasek. Tak się złożyło, że po tej wypowiedzi i po mojej wypowiedzi dla programu "Alarm" wczoraj (w poniedziałek 18 maja - dop. TŁ) przyszło do mnie wezwanie ze strony dewelopera, firmy Robyg, która jest użytkownikiem tego terenu. Ta firma zdecydowała się wezwać mnie do przeprosin i do zapłaty 250 tysięcy złotych za to, że informują o tym co się dzieje na tym terenie. Informuję od lat i informować będę dalej. Na absurdalne zarzuty firmy, które widać nie chce się pogodzić z tym, że są w Gdańsku ludzie, którzy nie godzą się z różnego rodzaju niedobrymi praktykami i publicznie informują jeśli dzieje się coś złego, ja za mówienie prawdy nie przepraszać nie będę. Jeśli firma Robyg będzie chciała skierować tą sprawę do sądu to proszę bardzo, ja nie mam nic ukrycia. Myślę, że z drugiej strony może być z tym dużo, dużo gorzej. W tej sprawie ta kwota jest porażająca. 250 tysięcy złotych za to, że osoba publiczna, zaangażowana wcześniej społecznik, radny, teraz poseł, staje w obronie miejsca, które dla Polaków, dla mieszkańców Gdańska ma charakter wyjątkowy, miejsca, które można nazwać jednym z niewielu kolebek polskości w Wolnym Mieście Gdańsku, i za to straszy się go tego typu praktykami, ja to traktuję jako zastraszenie, jako chęć zamknięcia mi ust w tej konkretnej sprawie. Ja się Robyga nie boję i będę się jeszcze wnikliwiej przyglądał inwestycjom tej firmy, jak i innych firm deweloperskich w Gdańsku, a w przypadku Robyga chyba warto zwrócić uwagę na działalność w całej Polsce, skoro w taki sposób starają się prowadzić dialog publiczny jak zaprezentowali ze mną. W Gdańsku skończyły się czasy, w których deweloperzy rządzą miastem. Jeżeli władze miasta nie chcą z tym zrobić porządku to ja z tym porządek zrobię, co obiecuję mieszkańcom Gdańska. Nie uda się żadnej firmie zastraszyć mnie i zmusić, żebym schował głowę w piasek.Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież