Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdański PUP przetestuje program Nowe Horyzonty

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 22 czerwca 2010 11:01

altRusza program pilotażowy Nowe Horyzonty: w poszukiwaniu większej skuteczności pośrednictwa pracy. W ramach projektu PUP w Gdańsku zapłaci agencji zatrudnienia za znalezienie pracy 300 osobowej grupie bezrobotnych. Przetarg na wybór agencji ogłoszony został 17 czerwca.

Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku rozpoczyna realizacje programu pilotażowego Nowe Horyzonty: w poszukiwaniu większej skuteczności pośrednictwa pracy.


- Pomysł na realizację programu pilotażowego zrodził się w 2009 roku i wziął się z konieczności ciągłego poszukiwania takich projektów i rozwiązań, które przyczynią się do szybszej i bardziej wydajnej aktywizacji zawodowej bezrobotnych. Skuteczna aktywizacja naprawdę nie jest łatwa. By osiągnąć zamierzony cel postanowiliśmy nawiązać współpracę z zewnętrznymi jednostkami, gdyż właśnie takie, wspólne działania najczęściej okazują się bardziej efektywne od samotnego podejmowania wyzwań - mówi Roland Budnik, Dyrektor PUP w Gdańsku.


W ramach pilotażu wybrana zostanie grupa 900 bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdańsku. Doprowadzeniem do zatrudnienia jednej trzeciej z nich powierzone zostanie urzędowi pracy, takie samo zadanie dostanie, wybrana w przetargu, agencja zatrudnienia, kolejne zaś 300 osób stanowić będzie grupę kontrolną.


O wyborze agencji zadecyduje przetarg. Wygra go ta, która zdobędzie najwięcej punktów. Oceniane będą:
- liczba osób, które podjęły pracę za pośrednictwem agencji (maksymalnie 50 pkt.)
- czas działania agencji na rynku (maksymalnie 40 pkt.)
- cena (maksymalnie 10 pkt.)

Zwycięska w przetargu Agencja za znalezienie bezrobotnemu pracy otrzyma wynagrodzenie według następujących zasad:
1. Za zatrudnienie osoby bezrobotnej od 0 do 120 dni agencja wzbogaci się o maksymalnie 1,3 tys. zł (za każdy przepracowany przez bezrobotnego dzień 10,83 zł)
2. W przypadku, gdy skierowany do agencji bezrobotny przepracuje od 121 do 241 dni, wówczas ta otrzyma do 2 275 zł (za każdy przepracowany przez bezrobotnego dzień 18,96 zł)
3. W przypadku, gdy zatrudnienie uda się utrzymać w okresie od 241 do 365 dni, wówczas do agencji trafi nie więcej jak 2 925 zł (za każdy przepracowany przez bezrobotnego dzień 23,40 zł)

Maksymalne wynagrodzenie agencji za doprowadzenie do zatrudnienia bezrobotnego wyniesie 6,5 tys. zł.


Równolegle w PUP w Gdańsku zostanie wdrożony eksperymentalny system premiowy dla pośredników pracy i doradców zawodowych. 


Realizacja projektu zostanie zakończona pod koniec maja 2012 r.

-Wówczas to przekonamy się, czy pionierski kierunek naszych działań jest słuszny. Dotychczas nikt w naszym kraju nie realizował podobnego przedsięwzięcia, jednakże doświadczenia innych krajów - Wielkiej Brytanii czy Holandii - wskazują, że współpraca publicznych służb zatrudnienia z zewnętrznymi agencjami pośrednictwa pracy może być bardzo skuteczna - przyznaje Łukasz Iwaszkiewicz, rzecznik prasowy PUP w Gdańsku.


Ewentualny sukces eksperymentu może sprawić, że opracowany w gdańskim urzędzie pracy projekt będzie mógł być realizowany w całym kraju.

Agencje zatrudnienia pragnące współpracować z Powiatowym Urzędem Pracy w Gdańsku w ramach programu pilotażowego Nowe Horyzonty, od 17 czerwca br. zgłaszać się mogą do przetargu.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież