W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdański PUP przetestuje program Nowe Horyzonty

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 22 czerwca 2010 11:01

altRusza program pilotażowy Nowe Horyzonty: w poszukiwaniu większej skuteczności pośrednictwa pracy. W ramach projektu PUP w Gdańsku zapłaci agencji zatrudnienia za znalezienie pracy 300 osobowej grupie bezrobotnych. Przetarg na wybór agencji ogłoszony został 17 czerwca.

Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku rozpoczyna realizacje programu pilotażowego Nowe Horyzonty: w poszukiwaniu większej skuteczności pośrednictwa pracy.


- Pomysł na realizację programu pilotażowego zrodził się w 2009 roku i wziął się z konieczności ciągłego poszukiwania takich projektów i rozwiązań, które przyczynią się do szybszej i bardziej wydajnej aktywizacji zawodowej bezrobotnych. Skuteczna aktywizacja naprawdę nie jest łatwa. By osiągnąć zamierzony cel postanowiliśmy nawiązać współpracę z zewnętrznymi jednostkami, gdyż właśnie takie, wspólne działania najczęściej okazują się bardziej efektywne od samotnego podejmowania wyzwań - mówi Roland Budnik, Dyrektor PUP w Gdańsku.


W ramach pilotażu wybrana zostanie grupa 900 bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdańsku. Doprowadzeniem do zatrudnienia jednej trzeciej z nich powierzone zostanie urzędowi pracy, takie samo zadanie dostanie, wybrana w przetargu, agencja zatrudnienia, kolejne zaś 300 osób stanowić będzie grupę kontrolną.


O wyborze agencji zadecyduje przetarg. Wygra go ta, która zdobędzie najwięcej punktów. Oceniane będą:
- liczba osób, które podjęły pracę za pośrednictwem agencji (maksymalnie 50 pkt.)
- czas działania agencji na rynku (maksymalnie 40 pkt.)
- cena (maksymalnie 10 pkt.)

Zwycięska w przetargu Agencja za znalezienie bezrobotnemu pracy otrzyma wynagrodzenie według następujących zasad:
1. Za zatrudnienie osoby bezrobotnej od 0 do 120 dni agencja wzbogaci się o maksymalnie 1,3 tys. zł (za każdy przepracowany przez bezrobotnego dzień 10,83 zł)
2. W przypadku, gdy skierowany do agencji bezrobotny przepracuje od 121 do 241 dni, wówczas ta otrzyma do 2 275 zł (za każdy przepracowany przez bezrobotnego dzień 18,96 zł)
3. W przypadku, gdy zatrudnienie uda się utrzymać w okresie od 241 do 365 dni, wówczas do agencji trafi nie więcej jak 2 925 zł (za każdy przepracowany przez bezrobotnego dzień 23,40 zł)

Maksymalne wynagrodzenie agencji za doprowadzenie do zatrudnienia bezrobotnego wyniesie 6,5 tys. zł.


Równolegle w PUP w Gdańsku zostanie wdrożony eksperymentalny system premiowy dla pośredników pracy i doradców zawodowych. 


Realizacja projektu zostanie zakończona pod koniec maja 2012 r.

-Wówczas to przekonamy się, czy pionierski kierunek naszych działań jest słuszny. Dotychczas nikt w naszym kraju nie realizował podobnego przedsięwzięcia, jednakże doświadczenia innych krajów - Wielkiej Brytanii czy Holandii - wskazują, że współpraca publicznych służb zatrudnienia z zewnętrznymi agencjami pośrednictwa pracy może być bardzo skuteczna - przyznaje Łukasz Iwaszkiewicz, rzecznik prasowy PUP w Gdańsku.


Ewentualny sukces eksperymentu może sprawić, że opracowany w gdańskim urzędzie pracy projekt będzie mógł być realizowany w całym kraju.

Agencje zatrudnienia pragnące współpracować z Powiatowym Urzędem Pracy w Gdańsku w ramach programu pilotażowego Nowe Horyzonty, od 17 czerwca br. zgłaszać się mogą do przetargu.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież