ZOO Gdańsk - ogród i fundacja » Dyrektorzy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, Michał Targowski i Emilia Salach, są w zarządzie Fundacj... Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
sobota, 13 sierpnia 2022 07:12
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
W dniach 15-21 sierpnia w Monachium rozgrywane będą 25. Mistrzostwa
Radomiak zdeklasował Lechię
niedziela, 14 sierpnia 2022 15:50
Radomiak zdeklasował Lechię
Po bardzo słabej grze Lechia został rozbita w Radomiu 1:4 (1:2).

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zima sparaliżowała Trójmiasto

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 14 grudnia 2010 15:21

altTrójmiasto oraz całe Pomorze przeżywa prawdziwy paraliż komunikacyjny. Ze względu na regularne i wyjątkowo obfite opady śniegu większość dróg jest zakorkowanych. Zalegający na drogach i poboczach od dłuższego czasu śnieg w połączeniu z ujemną temperaturą składają się na wyjątkowo śliską i pokrytą warstwą lodu nawierzchnię.

- Wszystkie drogi są przejezdne – uspokaja Piotr Michalski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Mamy trudną sytuację na obwodnicy trójmiasta ze względu na padający śnieg i trwający właśnie szczyt komunikacyjny - dodaje.

I faktycznie, obwodnica choć przejezdna, ślimaczy się powolnym tempie. Jak donoszą kierowcy, całkowicie zapchana jest również ulica spacerowa. Nieco lepiej prezentuje się sytuacja na ulicy Kartuskiej, która pomimo zwyczajowego korku na wysokości Węzła Karczemki jest przejezdna, choć kierowcy zmagają się tu z fatalnym stanem drogi tymczasowej oraz brakiem stosownego oświetlenia.


alt


alt


Mimo fatalnych warunków na drodze jak na razie obyło się dzisiaj bez większych wypadków.
- Póki co jest w miarę spokojnie. Dostaliśmy jedno głoszenie. O godz. 13:47 doszło do zdarzenia, autobus uderzył w drzewo, pięć osób zostało poszkodowanych, stwierdzono u niech silne potłuczenia ciała. Do zdarzenia doszło w okolicach Rumska, gmina Główczyce. Oprócz tego jest w miarę spokojnie - informuje starszy kapitan Marek Kaczor z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa PSP w Gdańsku. 


alt


Całkowicie zapchany jest Trakt św. Wojciecha. Setki samochodów stoją niemal w miejscu na trasie św. Wojciech - Pruszcz Gdański. Zatkana jest także estakada Kwiatkowskiego w Gdyni w stronę obwodnicy. Drogę blokują nie mogące podjechać Tiry. Jak podaje radio Gdańsk w Sopocie zapalił się autobus. We Wrzeszczu stanęły tramwaje. Kilka pojazdów stoi na szynach w kolejce w stronę Centrum Gdańska. Nie kursują także tramwaje w kierunku Stogów. 


alt


Około godziny 20.00 samochody powoli poruszające się na południe blokowały Aleję Zwycięstwa i Grunwaldzką od Bramy Oliwnej niemal do Hali Oliwii (7 km). Ruch tramwajowy był chaotyczny, tramwaje nie poruszały się zgodnie z rozkładem, a elektroniczne tablice na przystankach niewłaściwie pokazywały połączenia. W tramwajach zdarzały się krótkie przerwy w dostarczaniu energii wymuszające chwilowe nieprzewidziane postoje.    
RS. 

Fot. Jacek Wierciński

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież