Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar... Zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska » 15 maja 2023 r. zmarła prof. dr hab. n. med. Barbara Krupa-Wojciechowska, rektor Gdańskiego Uniwersy...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE: 20:16
sobota, 27 maja 2023 21:23
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE: 20:16
W niedzielę o godz. 14.00 w Poznaniu rozpocznie się mecz ebebe PSŻ
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
poniedziałek, 01 maja 2023 14:11
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego i Centrum Sportu i

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zima sparaliżowała Trójmiasto

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 14 grudnia 2010 15:21

altTrójmiasto oraz całe Pomorze przeżywa prawdziwy paraliż komunikacyjny. Ze względu na regularne i wyjątkowo obfite opady śniegu większość dróg jest zakorkowanych. Zalegający na drogach i poboczach od dłuższego czasu śnieg w połączeniu z ujemną temperaturą składają się na wyjątkowo śliską i pokrytą warstwą lodu nawierzchnię.

- Wszystkie drogi są przejezdne – uspokaja Piotr Michalski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Mamy trudną sytuację na obwodnicy trójmiasta ze względu na padający śnieg i trwający właśnie szczyt komunikacyjny - dodaje.

I faktycznie, obwodnica choć przejezdna, ślimaczy się powolnym tempie. Jak donoszą kierowcy, całkowicie zapchana jest również ulica spacerowa. Nieco lepiej prezentuje się sytuacja na ulicy Kartuskiej, która pomimo zwyczajowego korku na wysokości Węzła Karczemki jest przejezdna, choć kierowcy zmagają się tu z fatalnym stanem drogi tymczasowej oraz brakiem stosownego oświetlenia.


alt


alt


Mimo fatalnych warunków na drodze jak na razie obyło się dzisiaj bez większych wypadków.
- Póki co jest w miarę spokojnie. Dostaliśmy jedno głoszenie. O godz. 13:47 doszło do zdarzenia, autobus uderzył w drzewo, pięć osób zostało poszkodowanych, stwierdzono u niech silne potłuczenia ciała. Do zdarzenia doszło w okolicach Rumska, gmina Główczyce. Oprócz tego jest w miarę spokojnie - informuje starszy kapitan Marek Kaczor z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa PSP w Gdańsku. 


alt


Całkowicie zapchany jest Trakt św. Wojciecha. Setki samochodów stoją niemal w miejscu na trasie św. Wojciech - Pruszcz Gdański. Zatkana jest także estakada Kwiatkowskiego w Gdyni w stronę obwodnicy. Drogę blokują nie mogące podjechać Tiry. Jak podaje radio Gdańsk w Sopocie zapalił się autobus. We Wrzeszczu stanęły tramwaje. Kilka pojazdów stoi na szynach w kolejce w stronę Centrum Gdańska. Nie kursują także tramwaje w kierunku Stogów. 


alt


Około godziny 20.00 samochody powoli poruszające się na południe blokowały Aleję Zwycięstwa i Grunwaldzką od Bramy Oliwnej niemal do Hali Oliwii (7 km). Ruch tramwajowy był chaotyczny, tramwaje nie poruszały się zgodnie z rozkładem, a elektroniczne tablice na przystankach niewłaściwie pokazywały połączenia. W tramwajach zdarzały się krótkie przerwy w dostarczaniu energii wymuszające chwilowe nieprzewidziane postoje.    
RS. 

Fot. Jacek Wierciński

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież