W tygodniku „Sieci”: Szokująca prawda o bojówkach opozycji » W najnowszym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają szokującą prawdę o opozycji, którą ... Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
piątek, 01 lipca 2022 10:30
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca w gdańskim szpitalu zmarł Kazimierz
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Poprawki budżetowe Rady Miasta

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 14 grudnia 2010 18:50

altWbrew wcześniejszym zapowiedziom wtorkowa Rada Miasta przebiegła w dość spokojnej atmosferze. Większość uchwał przeszła bez poważniejszych sporów. Najwięcej emocji pojawiło się przy zmianie uchwały dotyczącej ustalenia  budżetu Miasta Gdańska.  Z porządku obrad zdjęto natomiast Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Miasta Gdańska na lata 2011-2037, którą przed sesją krytykowali radni PiS-u.


Przed wtorkową sesją pewne zamieszanie zrobili członkowie  grupy NICONASBEZNAS, którzy rozdawali zaskoczonym radnym ulotki zapraszające na swoją styczniową konferencję w sprawie mieszkań kontenerowych.
- Chcemy, żeby radni zapoznali się z argumentami za i przeciw  osiedlom kontenerowym. Nie powinni słuchać tylko kłamliwych słów prezydenta Lisickiego w tej sprawie – przekonywał Łukasz Muzioł z grupy NICONASBEZNAS.


Z okazji 29-tej  rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego i 40-tej rocznicy Wydarzeń Grudniowych, Rada Miasta Gdańska wydała specjalne oświadczenie w którym podkreśla rolę, znaczenie i poświęcenie Gdańszczan w walce o demokrację.


Przed głosowaniem nad zaplanowanymi  uchwałami radni przychylili się do wniosku Jolanty Banach, aby wydać oświadczenie w sprawie szpitali kardiologicznych.
- Specjalne oświadczenie w tej sprawie wydali już prezydenci Gdańska i Gdyni. Tą kwestią powinna się również zająć Rada Miasta Gdańska – apelowała radna Banach.
Radny Prawa i Sprawiedliwości Wiesław Kamiński zaapelował do władz miasta, aby pomyślały o stworzeniu w Gdańsku muzeum pamiątek po płk  Ryszardzie Kuklińskim. Według radnego Aleja Zwycięstwa powinna być głównym ciągiem komunikacyjnym Gdańska. Przewodniczący PiS-u apelował również do radnych, aby znaleźli inwestora, który wybudowałby spalarnię śmieci na bazie obecnego wysypiska na Szadółkach.


Najwięcej emocji wzbudziły jednak zmiany sprawie uchwalenia budżetu Miasta Gdańska na 2010 rok. Po 7 mln złotych radni zabrali z budowy Europejskiego Centrum Solidarności i Trasy Sucharskiego, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przekazali na m.in. kolejny etap budowy komunikacji miejskiej i europejski projekt „Inkubator Przedsiębiorczości”. Miasto pożyczyło również 500 tys. zł Polskiej Akademii Nauk na odnowienie zabytkowej fasady oraz 1 mln zł dla AWFiS.


- Słyszymy, że jest dobrze, są oszczędności, nadwyżki, ale od kilku lat nie ma pieniędzy na remont mostu żółtego i mieszkań komunalnych. Używając sformułowań prezydenta Adamowicza, jeżeli teraz jest czas siania, to w kwestii tych mieszkań siejemy chyba grzyb w tych lokalach – przekonywał radny PiS-u Kazimierz Koralewski.


Mimo, że tej kwestii nie było w oficjalnym porządku obrad radni opozycyjni skorzystali z okazji, aby wypomnieć radnym PO ich stosunek do kwestii podwyżek cen wody.
- Rada Miasta zgodnie z ustawą o zaopatrzenie w wodę powinna podjąć temat podwyżek na sesji. Nie mówię tutaj o stanowisku rady, ale o obowiązku, a nie możliwości obradowania nad tym tematem – mówiła radna SLD Jolanta Banach.


Ostatnia sesja Rady Miasta odbędzie się 23 grudnia, gdzie obradowany będzie przyszłoroczny budżet miasta.
Tomasz Wrzask

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież