Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
Reklama
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Poprawki budżetowe Rady Miasta

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 14 grudnia 2010 18:50

altWbrew wcześniejszym zapowiedziom wtorkowa Rada Miasta przebiegła w dość spokojnej atmosferze. Większość uchwał przeszła bez poważniejszych sporów. Najwięcej emocji pojawiło się przy zmianie uchwały dotyczącej ustalenia  budżetu Miasta Gdańska.  Z porządku obrad zdjęto natomiast Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Miasta Gdańska na lata 2011-2037, którą przed sesją krytykowali radni PiS-u.


Przed wtorkową sesją pewne zamieszanie zrobili członkowie  grupy NICONASBEZNAS, którzy rozdawali zaskoczonym radnym ulotki zapraszające na swoją styczniową konferencję w sprawie mieszkań kontenerowych.
- Chcemy, żeby radni zapoznali się z argumentami za i przeciw  osiedlom kontenerowym. Nie powinni słuchać tylko kłamliwych słów prezydenta Lisickiego w tej sprawie – przekonywał Łukasz Muzioł z grupy NICONASBEZNAS.


Z okazji 29-tej  rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego i 40-tej rocznicy Wydarzeń Grudniowych, Rada Miasta Gdańska wydała specjalne oświadczenie w którym podkreśla rolę, znaczenie i poświęcenie Gdańszczan w walce o demokrację.


Przed głosowaniem nad zaplanowanymi  uchwałami radni przychylili się do wniosku Jolanty Banach, aby wydać oświadczenie w sprawie szpitali kardiologicznych.
- Specjalne oświadczenie w tej sprawie wydali już prezydenci Gdańska i Gdyni. Tą kwestią powinna się również zająć Rada Miasta Gdańska – apelowała radna Banach.
Radny Prawa i Sprawiedliwości Wiesław Kamiński zaapelował do władz miasta, aby pomyślały o stworzeniu w Gdańsku muzeum pamiątek po płk  Ryszardzie Kuklińskim. Według radnego Aleja Zwycięstwa powinna być głównym ciągiem komunikacyjnym Gdańska. Przewodniczący PiS-u apelował również do radnych, aby znaleźli inwestora, który wybudowałby spalarnię śmieci na bazie obecnego wysypiska na Szadółkach.


Najwięcej emocji wzbudziły jednak zmiany sprawie uchwalenia budżetu Miasta Gdańska na 2010 rok. Po 7 mln złotych radni zabrali z budowy Europejskiego Centrum Solidarności i Trasy Sucharskiego, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przekazali na m.in. kolejny etap budowy komunikacji miejskiej i europejski projekt „Inkubator Przedsiębiorczości”. Miasto pożyczyło również 500 tys. zł Polskiej Akademii Nauk na odnowienie zabytkowej fasady oraz 1 mln zł dla AWFiS.


- Słyszymy, że jest dobrze, są oszczędności, nadwyżki, ale od kilku lat nie ma pieniędzy na remont mostu żółtego i mieszkań komunalnych. Używając sformułowań prezydenta Adamowicza, jeżeli teraz jest czas siania, to w kwestii tych mieszkań siejemy chyba grzyb w tych lokalach – przekonywał radny PiS-u Kazimierz Koralewski.


Mimo, że tej kwestii nie było w oficjalnym porządku obrad radni opozycyjni skorzystali z okazji, aby wypomnieć radnym PO ich stosunek do kwestii podwyżek cen wody.
- Rada Miasta zgodnie z ustawą o zaopatrzenie w wodę powinna podjąć temat podwyżek na sesji. Nie mówię tutaj o stanowisku rady, ale o obowiązku, a nie możliwości obradowania nad tym tematem – mówiła radna SLD Jolanta Banach.


Ostatnia sesja Rady Miasta odbędzie się 23 grudnia, gdzie obradowany będzie przyszłoroczny budżet miasta.
Tomasz Wrzask

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież