Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Poprawki budżetowe Rady Miasta

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 14 grudnia 2010 18:50

altWbrew wcześniejszym zapowiedziom wtorkowa Rada Miasta przebiegła w dość spokojnej atmosferze. Większość uchwał przeszła bez poważniejszych sporów. Najwięcej emocji pojawiło się przy zmianie uchwały dotyczącej ustalenia  budżetu Miasta Gdańska.  Z porządku obrad zdjęto natomiast Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Miasta Gdańska na lata 2011-2037, którą przed sesją krytykowali radni PiS-u.


Przed wtorkową sesją pewne zamieszanie zrobili członkowie  grupy NICONASBEZNAS, którzy rozdawali zaskoczonym radnym ulotki zapraszające na swoją styczniową konferencję w sprawie mieszkań kontenerowych.
- Chcemy, żeby radni zapoznali się z argumentami za i przeciw  osiedlom kontenerowym. Nie powinni słuchać tylko kłamliwych słów prezydenta Lisickiego w tej sprawie – przekonywał Łukasz Muzioł z grupy NICONASBEZNAS.


Z okazji 29-tej  rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego i 40-tej rocznicy Wydarzeń Grudniowych, Rada Miasta Gdańska wydała specjalne oświadczenie w którym podkreśla rolę, znaczenie i poświęcenie Gdańszczan w walce o demokrację.


Przed głosowaniem nad zaplanowanymi  uchwałami radni przychylili się do wniosku Jolanty Banach, aby wydać oświadczenie w sprawie szpitali kardiologicznych.
- Specjalne oświadczenie w tej sprawie wydali już prezydenci Gdańska i Gdyni. Tą kwestią powinna się również zająć Rada Miasta Gdańska – apelowała radna Banach.
Radny Prawa i Sprawiedliwości Wiesław Kamiński zaapelował do władz miasta, aby pomyślały o stworzeniu w Gdańsku muzeum pamiątek po płk  Ryszardzie Kuklińskim. Według radnego Aleja Zwycięstwa powinna być głównym ciągiem komunikacyjnym Gdańska. Przewodniczący PiS-u apelował również do radnych, aby znaleźli inwestora, który wybudowałby spalarnię śmieci na bazie obecnego wysypiska na Szadółkach.


Najwięcej emocji wzbudziły jednak zmiany sprawie uchwalenia budżetu Miasta Gdańska na 2010 rok. Po 7 mln złotych radni zabrali z budowy Europejskiego Centrum Solidarności i Trasy Sucharskiego, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przekazali na m.in. kolejny etap budowy komunikacji miejskiej i europejski projekt „Inkubator Przedsiębiorczości”. Miasto pożyczyło również 500 tys. zł Polskiej Akademii Nauk na odnowienie zabytkowej fasady oraz 1 mln zł dla AWFiS.


- Słyszymy, że jest dobrze, są oszczędności, nadwyżki, ale od kilku lat nie ma pieniędzy na remont mostu żółtego i mieszkań komunalnych. Używając sformułowań prezydenta Adamowicza, jeżeli teraz jest czas siania, to w kwestii tych mieszkań siejemy chyba grzyb w tych lokalach – przekonywał radny PiS-u Kazimierz Koralewski.


Mimo, że tej kwestii nie było w oficjalnym porządku obrad radni opozycyjni skorzystali z okazji, aby wypomnieć radnym PO ich stosunek do kwestii podwyżek cen wody.
- Rada Miasta zgodnie z ustawą o zaopatrzenie w wodę powinna podjąć temat podwyżek na sesji. Nie mówię tutaj o stanowisku rady, ale o obowiązku, a nie możliwości obradowania nad tym tematem – mówiła radna SLD Jolanta Banach.


Ostatnia sesja Rady Miasta odbędzie się 23 grudnia, gdzie obradowany będzie przyszłoroczny budżet miasta.
Tomasz Wrzask

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież