Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ...
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
środa, 19 czerwca 2024 07:53
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
Prokuratura w Bydgoszczy jest już w posiadaniu prawomocnego wyroku
Arka szykuje się na nowy sezon
środa, 19 czerwca 2024 08:28
Arka szykuje się na nowy sezon
Arka Gdynia rozpoczęła intensywne przygotowania do nadchodzącego
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Benefis Marka
niedziela, 02 czerwca 2024 16:24
Benefis Marka
Znamy się od blisko dwóch dekad. Zawsze Marka Wróbla uważałem za

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Poprawki budżetowe Rady Miasta

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 14 grudnia 2010 18:50

altWbrew wcześniejszym zapowiedziom wtorkowa Rada Miasta przebiegła w dość spokojnej atmosferze. Większość uchwał przeszła bez poważniejszych sporów. Najwięcej emocji pojawiło się przy zmianie uchwały dotyczącej ustalenia  budżetu Miasta Gdańska.  Z porządku obrad zdjęto natomiast Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Miasta Gdańska na lata 2011-2037, którą przed sesją krytykowali radni PiS-u.


Przed wtorkową sesją pewne zamieszanie zrobili członkowie  grupy NICONASBEZNAS, którzy rozdawali zaskoczonym radnym ulotki zapraszające na swoją styczniową konferencję w sprawie mieszkań kontenerowych.
- Chcemy, żeby radni zapoznali się z argumentami za i przeciw  osiedlom kontenerowym. Nie powinni słuchać tylko kłamliwych słów prezydenta Lisickiego w tej sprawie – przekonywał Łukasz Muzioł z grupy NICONASBEZNAS.


Z okazji 29-tej  rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego i 40-tej rocznicy Wydarzeń Grudniowych, Rada Miasta Gdańska wydała specjalne oświadczenie w którym podkreśla rolę, znaczenie i poświęcenie Gdańszczan w walce o demokrację.


Przed głosowaniem nad zaplanowanymi  uchwałami radni przychylili się do wniosku Jolanty Banach, aby wydać oświadczenie w sprawie szpitali kardiologicznych.
- Specjalne oświadczenie w tej sprawie wydali już prezydenci Gdańska i Gdyni. Tą kwestią powinna się również zająć Rada Miasta Gdańska – apelowała radna Banach.
Radny Prawa i Sprawiedliwości Wiesław Kamiński zaapelował do władz miasta, aby pomyślały o stworzeniu w Gdańsku muzeum pamiątek po płk  Ryszardzie Kuklińskim. Według radnego Aleja Zwycięstwa powinna być głównym ciągiem komunikacyjnym Gdańska. Przewodniczący PiS-u apelował również do radnych, aby znaleźli inwestora, który wybudowałby spalarnię śmieci na bazie obecnego wysypiska na Szadółkach.


Najwięcej emocji wzbudziły jednak zmiany sprawie uchwalenia budżetu Miasta Gdańska na 2010 rok. Po 7 mln złotych radni zabrali z budowy Europejskiego Centrum Solidarności i Trasy Sucharskiego, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przekazali na m.in. kolejny etap budowy komunikacji miejskiej i europejski projekt „Inkubator Przedsiębiorczości”. Miasto pożyczyło również 500 tys. zł Polskiej Akademii Nauk na odnowienie zabytkowej fasady oraz 1 mln zł dla AWFiS.


- Słyszymy, że jest dobrze, są oszczędności, nadwyżki, ale od kilku lat nie ma pieniędzy na remont mostu żółtego i mieszkań komunalnych. Używając sformułowań prezydenta Adamowicza, jeżeli teraz jest czas siania, to w kwestii tych mieszkań siejemy chyba grzyb w tych lokalach – przekonywał radny PiS-u Kazimierz Koralewski.


Mimo, że tej kwestii nie było w oficjalnym porządku obrad radni opozycyjni skorzystali z okazji, aby wypomnieć radnym PO ich stosunek do kwestii podwyżek cen wody.
- Rada Miasta zgodnie z ustawą o zaopatrzenie w wodę powinna podjąć temat podwyżek na sesji. Nie mówię tutaj o stanowisku rady, ale o obowiązku, a nie możliwości obradowania nad tym tematem – mówiła radna SLD Jolanta Banach.


Ostatnia sesja Rady Miasta odbędzie się 23 grudnia, gdzie obradowany będzie przyszłoroczny budżet miasta.
Tomasz Wrzask

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież