Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
Reklama
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Konkurs na dyrektora ECS

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 10 grudnia 2010 22:07

altPrezydent Miasta Gdańska ogłasza nabór na stanowisko Dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności.

Wśród wymagań stawianych przed kandydatem na to stanowisko jest m.in. wykształcenie wyższe, co najmniej 5-letni staż pracy na stanowiskach kierowniczych (preferowane instytucje kultury o profilu interdyscyplinarnym), znajomość przepisów prawnych dotyczących funkcjonowania instytucji kultury, umiejętność kierowania zespołem oraz zdolności menedżerskie i organizatorskie, biegła znajomość w mowie i piśmie co najmniej jednego języka obcego (preferowana znajomość  języka angielskiego) oraz ...dobry stan zdrowia. Przyszły dyrektor ECS-u powinien także posiadać stopień naukowy oraz udokumentowany autorski dorobek z dziedzin reprezentowanych w ECS (działalność muzealno-wystawiennicza, informacyjno-wydawnicza, naukowo-badawcza, kulturalna, edukacyjna w zakresie historii najnowszej, wychowania obywatelskiego i współczesnych stosunków międzynarodowych).

- Przede wszystkim powinien to być ktoś kto zna historię, ktoś kto w jakimś sensie uczestniczył w tej najnowszej historii, który czuje narodziny Solidarności, do tego powinien być dobrym menadżerem. Myślę, że bez znajomości języka nie da rady, bo to jest przecież Europejskie Centrum Solidarności – przekonuje Jerzy Borowczak, dyrektor Fundacji Centrum Solidarności, poseł na Sejm. 

Od kandydatów na to stanowisko wymaga się przedłożenia pisemnego opracowanie koncepcji kierowania ECS wraz z analizą dotychczasowej działalności, a także pisemne opracowanie na temat przygotowywanej koncepcji scenariusza i scenografii wystawy stałej ECS.

- Myślę, że tutaj nie ma partyjnego klucza, a jak znam Pawła Adamowicza on takiego klucza nie uznaje, stąd kiedyś powołanie Macieja Zięby. Myślę, że będzie on zabiegał o to, aby nie była to osoba jednoznacznie polityczna – dodaje Borowczak.

Przypomnijmy, że w sierpniu bieżącego roku w kontrowersyjnych okolicznościach z funkcji dyrektora ECS zrezygnował ojciec Maciej Zięba. Dominikanin był odpowiedzialny m.in. za przygotowanie uznanego za nieudane widowiska na 30-lecie Porozumień Sierpniowych. Spektakl ten kosztował 9 mln złotych i właśnie nieracjonalne wydatkowanie publicznych środków w opinii prezydenta Gdańska, przypieczętowało decyzję o odwołaniu ojca Zięby ze stanowiska.

- Dla mnie to było przykre i bardzo złe ze strony Adamowicza, bo po to jest rada fundacji składająca się ze znakomitych osób, marszałka Borusewicza, ministra Dudy czy pana Wielowiejskiego. Trzeba było zebrać radę po tych uroczystościach, poprosić ojca Macieja o złożenia sprawozdania i wtedy ewentualnie zarekomendować radzie ECS odwołanie Macieja Zięby. Było to nieeleganckie – komenuje tamte wydarzenia Jerzy Borowczak.   

Rozpatrzenie wniosków przez komisję nastąpi w terminie do 45 dni, po upływie terminu ich złożenia, a czas na ich złożenie wynosi 45 od ogłoszenia konkursu, a więc nowego dyrektora ECS poznamy najpóźniej za trzy miesiące.

Rafał Szultk


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież