Konkurs na opracowanie koncepcji wystawy archeologicznej we wnętrzach ... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłasza konkurs na opracowanie koncepcji wystawy archeologicznej... Wicepremier Jacek Sasin w tygodniku „Sieci”: Bitwa o węgiel » W najnowszym numerze „Sieci” ważny wywiad z wicepremierem Jackiem Sasinem, w którym minister aktywów... ZOO Gdańsk - ogród i fundacja » Dyrektorzy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, Michał Targowski i Emilia Salach, są w zarządzie Fundacj... Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
sobota, 13 sierpnia 2022 07:12
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
W dniach 15-21 sierpnia w Monachium rozgrywane będą 25. Mistrzostwa
Radomiak zdeklasował Lechię
niedziela, 14 sierpnia 2022 15:50
Radomiak zdeklasował Lechię
Po bardzo słabej grze Lechia został rozbita w Radomiu 1:4 (1:2).

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Aktywność na świeżym powietrzu
wtorek, 16 sierpnia 2022 20:11
Aktywność na świeżym powietrzu
Dzielnicowe Centra Sportu zapraszają w drugim miesiącu wakacji na
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Konkurs na dyrektora ECS

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 10 grudnia 2010 22:07

altPrezydent Miasta Gdańska ogłasza nabór na stanowisko Dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności.

Wśród wymagań stawianych przed kandydatem na to stanowisko jest m.in. wykształcenie wyższe, co najmniej 5-letni staż pracy na stanowiskach kierowniczych (preferowane instytucje kultury o profilu interdyscyplinarnym), znajomość przepisów prawnych dotyczących funkcjonowania instytucji kultury, umiejętność kierowania zespołem oraz zdolności menedżerskie i organizatorskie, biegła znajomość w mowie i piśmie co najmniej jednego języka obcego (preferowana znajomość  języka angielskiego) oraz ...dobry stan zdrowia. Przyszły dyrektor ECS-u powinien także posiadać stopień naukowy oraz udokumentowany autorski dorobek z dziedzin reprezentowanych w ECS (działalność muzealno-wystawiennicza, informacyjno-wydawnicza, naukowo-badawcza, kulturalna, edukacyjna w zakresie historii najnowszej, wychowania obywatelskiego i współczesnych stosunków międzynarodowych).

- Przede wszystkim powinien to być ktoś kto zna historię, ktoś kto w jakimś sensie uczestniczył w tej najnowszej historii, który czuje narodziny Solidarności, do tego powinien być dobrym menadżerem. Myślę, że bez znajomości języka nie da rady, bo to jest przecież Europejskie Centrum Solidarności – przekonuje Jerzy Borowczak, dyrektor Fundacji Centrum Solidarności, poseł na Sejm. 

Od kandydatów na to stanowisko wymaga się przedłożenia pisemnego opracowanie koncepcji kierowania ECS wraz z analizą dotychczasowej działalności, a także pisemne opracowanie na temat przygotowywanej koncepcji scenariusza i scenografii wystawy stałej ECS.

- Myślę, że tutaj nie ma partyjnego klucza, a jak znam Pawła Adamowicza on takiego klucza nie uznaje, stąd kiedyś powołanie Macieja Zięby. Myślę, że będzie on zabiegał o to, aby nie była to osoba jednoznacznie polityczna – dodaje Borowczak.

Przypomnijmy, że w sierpniu bieżącego roku w kontrowersyjnych okolicznościach z funkcji dyrektora ECS zrezygnował ojciec Maciej Zięba. Dominikanin był odpowiedzialny m.in. za przygotowanie uznanego za nieudane widowiska na 30-lecie Porozumień Sierpniowych. Spektakl ten kosztował 9 mln złotych i właśnie nieracjonalne wydatkowanie publicznych środków w opinii prezydenta Gdańska, przypieczętowało decyzję o odwołaniu ojca Zięby ze stanowiska.

- Dla mnie to było przykre i bardzo złe ze strony Adamowicza, bo po to jest rada fundacji składająca się ze znakomitych osób, marszałka Borusewicza, ministra Dudy czy pana Wielowiejskiego. Trzeba było zebrać radę po tych uroczystościach, poprosić ojca Macieja o złożenia sprawozdania i wtedy ewentualnie zarekomendować radzie ECS odwołanie Macieja Zięby. Było to nieeleganckie – komenuje tamte wydarzenia Jerzy Borowczak.   

Rozpatrzenie wniosków przez komisję nastąpi w terminie do 45 dni, po upływie terminu ich złożenia, a czas na ich złożenie wynosi 45 od ogłoszenia konkursu, a więc nowego dyrektora ECS poznamy najpóźniej za trzy miesiące.

Rafał Szultk


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież