"Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie... Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury...
Reklama
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
niedziela, 09 czerwca 2024 20:15
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Orkan Ksawery sieje spustoszenie

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 06 grudnia 2013 17:21

Trzy ofiary śmiertelne i jedna osoba ranna, to tragiczny bilans silnych wiatrów, które od czwartku 5 grudnia wieją w województwie pomorskim. W piątek, przed godziną 8.00 w miejscowości Poraj na drodze krajowej nr 213, na samochód osobowy spadło drzewo. Śmierć poniosło trzech mężczyzn. Jedna z osób podróżujących samochodem została ranna.


Jak informuje Roman Nowak, rzecznik prasowy wojewody pomorskiego, z powodu silnych podmuchów wiatrów orkanu Ksawery, do godziny 10.30 pomorscy strażacy interweniowali około 180 razy. Głównym powodem wezwań były powalone drzewa oraz  konary i gałęzie.


Według danych z godziny 10.30 Pomorskie Kuratorium Oświaty otrzymało informacje o 36 szkołach, które odwołały w piątek 6 grudnia zajęcia lekcyjne. Dla uczniów, którzy przychodzą lub zostają dowiezieni przez rodziców, organizowana jest opieka.


altAktualna prognoza pogody od godz. 11.00  (6 grudnia) do godz. 7.30 (7 grudnia) przewiduje wiatr o prędkości od 40 do 60 km/h, zaś wieczorem w porywach do 90 km/h. W strefie nadmorskiej wiatr od 60 km/h do 80 km/h w porywach do 120 km/h,a wieczorem w porywach do 100 km/h, zachodni i północno-zachodni.


Obecnie na terenie województwa pomorskiego trwa przywracanie dostaw energii, które w zależności od stopnia trudności, będzie trwało nawet do godzin popołudniowych.


Rejon Dystrybucji w Gdańsku przywraca zasilanie na ulicach:
Wiosenna, Lipcowa, Wrześniowa (do godz. 16.00), Marynarki Polskiej, Okrąg, Kliniczna, Podwale Grodzkie, Gnilna (do godz. 13,30).

Z powodu zerwania sieci trakcyjnej w Sopocie, występują utrudnienia w ruchu pociągów na trasie Szybkiej Kolei Miejskiej. Jedna z kolejek utknęła między stacjami Gdańsk Żabianka, a Sopot Wyścigi. Pociągi SKM między Sopotem a Oliwą przez kilka godzin poruszały się tylko jednym torem, z częstotliwością co 25 minut.


Ze sporymi opóźnieniami z głębi kraju przyjeżdżały i docierają pociągi dalekobieżne do Gdyni Głównej
Z powodu silnego wiatru ponownie zawieszono funkcjonowanie promu Wisłoujście.


Trwa usuwanie zerwań trakcji energetycznych w licznych miejscowościach wielu gmin kaszubskich, jak np. Dziemiany czy Kościerzyna, a także Pruszcz Gdański i Wejherowo.Na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie opóźnione są niemal wszystkie odloty i przyloty samolotów, jak i wiele połączeń krajowych oraz zagranicznych zostało odwołanych.


alt


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku informuje, że do południa wszystkie drogi krajowe były przejezdne, choć nawierzchnia była pokryta błotem pośniegowym. Sytuacja może się zmienić, gdyż nadal występują zamiecie śnieżne. Na sieci dróg krajowych w województwie pomorskim niemal przez cały czas pracuje 51 pługosolarek i 15 pługów.


Występujące na drogach utrudnienia związane z powalonymi fragmentami drzew w miarę na bieżąco były i są usuwane przez służby drogowe oraz Straż Pożarną.


Po godzinie 12.00 w piątek doszło do kolejnego zdarzenia drogowego, w wyniku którego zginęła jedna osoba. W miejscowości Pawłówko, na drodze z Człuchowa do Przechlewa autobus uderzył w drzewo.


W wyniku niekorzystnych warunków atmosferycznych bez prądu w województwie pomorskim pozostaje wciąż ok. 25 tys. odbiorców. Uszkodzenia są na bieżąco usuwane. Szczegółowe informacje na ten temat znaleźć można na stronie internetowej Energa Operator:

http://www.energaoperator.pl/wylaczenia/wylaczenia_biezace.xml


Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież