Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew... List otwarty w obronie praw księdza Michała Olszewskiego, prezesa Fund... » Dążenie do zemsty nigdy nie będzie sprawiedliwością. Nie będzie nią też żaden wyrok podyktowany zems... Pomorska lista PiS do Brukseli: Fotyga, Smoliński, Drelich, Rakowski..... » Portal wybrzeze24.pl dotarł do nieoficjalnej listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych... Kataklizm blisko - 19 zł za godzinę parkowania » Czy godzina parkowania będzie kosztowała 19 zł? Według przepisów przyjętych przez posłów Zjednoczone... Genowefa Grabowska: Jaka suwerenność? » Kto wygrał w samorządach, dlaczego relokacja migrantów niczego nie rozwiąże, jakie CV powinien mieć ...
Reklama
Klub gdańskiego
czwartek, 16 maja 2024 11:18
Klub gdańskiego
Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Lechia Gdańsk z licencją na grę w Ekstraklasie
piątek, 17 maja 2024 17:15
Lechia Gdańsk z licencją na grę w Ekstraklasie
Komisja ds. licencji klubowych PZPN pozytywnie rozpatrzyła

Galeria Sztuki Gdańskiej

Noc Muzeów „W Zaułku”
niedziela, 29 sierpnia 2021 15:51
Noc Muzeów „W Zaułku”
Gdańska galeria sztuki „W Zaułku” na Noc Muzeów w sobotę,

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Nowoczesne powierzchnie magazynowe w Porcie Gdynia

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 14 grudnia 2010 17:50

altW związku z zakończeniem budowy magazynu wysokiego składowania na zapleczu dwóch gdyńskich terminali kontenerowych 14 grudnia br. nastąpiło uroczyste przekazanie przez Zarząd Portu w Gdyni magazynu do użytkowania. Tym samym poszerzyła się oferta nowoczesnych powierzchni magazynowych w obszarze portowym. A nie jest to ostatnie słowo Zarządu gdyńskiego portu w tym temacie.


Pomimo dostrzegalnych w roku ubiegłym - również na rynku portowym - skutków światowego kryzysu gospodarczego Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. postawił na dalsze inwestowanie. Otwieranie, poprzez inwestycje, nowych możliwości biznesowych pozwoli na efektywne wykorzystanie ożywienia, którego symptomy widać już gołym okiem. Oczekuje się, że tegoroczne przeładunki ogółem w Porcie Gdynia wzrosną w stosunku do obrotów roku ubiegłego o około12 procent - w tym bardzo satysfakcjonujący wzrost obrotów kontenerowych o 30 %.


Podstawowym statutowym obowiązkiem Zarządu Portu jest dbałość o stan i rozwój infrastruktury portowej. W tego typu działania ZMPG-a S.A. od wielu lat inwestuje niebagatelne kwoty pieniędzy. Obok środków własnych – stanowiących w głównej mierze źródło finansowania inwestycji - istotnym wsparciem dla działalności inwestycyjnej stały się również środki z funduszy unijnych. Pozyskanie środków z Funduszu Spójności na realizowane projekty infrastrukturalne pozwala przeznaczyć zaoszczędzone w ten sposób środki własne ZMPG-a S.A. na przedsięwzięcia, które do takiego dofinansowania nie będą aspirowały. Wśród nich najważniejsze miejsce zajmują nowe obiekty magazynowe. Biorąc pod uwagę, iż znaczącą część przychodów ZMPG-a S.A. ze sprzedaży usług stanowią przychody z usług najmu (około 48% - wg. Przewidywań za 2010 r.) Zarząd Portu podjął decyzję o znaczących nakładach na tworzenie nowoczesnych przestrzeni magazynowych wysokiego składowania.


alt


Niedawno zakończoną (a rozpoczętą w roku ubiegłym) inwestycją w zakresie powierzchni magazynowych jest budowa magazynu wysokiego składowania na zapleczu dwóch gdyńskich terminali kontenerowych - przy ulicy Kontenerowej 69 w Gdyni. W dniu dzisiejszym nastąpiło uroczyste przekazanie magazynu do użytkowania. Pod jego budowę oraz pod infrastrukturę niezbędną dla jego potrzeb przeznaczono teren o powierzchni ok. 14.000 m2. W szybkim tempie powstał obiekt jednokondygnacyjny, dwukomorowy, o konstrukcji żelbetowej. Magazyn przeznaczony jest do składowania towarów drobnicowych wysoko przetworzonych w opakowaniach, z wyłączeniem ładunków niebezpiecznych. Użytkownicy prowadzić będą w nim działalność w zakresie usług logistycznych związanych z magazynowaniem, przyjęciem, składowaniem, kompletacją i wydawaniem towarów. Magazyn dedykowany jest dla dwóch użytkowników z możliwością obsługi po 5 stanowisk przeładunkowych dla każdego użytkownika oraz z możliwością wykorzystania ramp zapewniających zjazd sprzętem do załadunku towarów na poziom zewnętrznego placu manewrowego. Magazyn będzie obsługiwał ok. 40 samochodów ciężarowych na dobę. Obiekt posiada bardzo dobre połączenie komunikacyjne drogowe z ulicy Kontenerowej na Estakadę Kwiatkowskiego, Obwodnicę Trójmiasta i Autostradę A1.


Dane liczbowe dotyczące magazynu przy ulicy Kontenerowej 69 w Gdyni:
- powierzchnia użytkowa magazynowa 2 x 3.993,7 m2 = 7.987,40 m2
- powierzchnia manewrowa i parkingowa zewnętrzna ok. 3.500,00 m2
- wysokość składowania na regałach (palety) 10,50 m.
- powierzchnia biurowa 2 x 33,05 m2 = 66,10 m2
- powierzchnia socjalna 2 x 58,45 m2 = 116,90 m2
- powierzchnia komunikacji wewnętrznej 2 x 73,88 m2 = 147,76 m2
- powierzchnia techniczna 28,12 m2
- kubatura brutto ogrzewana obiektu 110.846,35 m3
- poziom posadowienia parteru obiektu 8,85 m. n. p. m.


Magazyn wyposażony jest w instalacje:
- sanitarne – centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, zimnej wody użytkowej, kanalizację sanitarną, instalację hydrantową wewnętrzną, wentylację mechaniczną,
klimatyzację w pomieszczeniach biurowych,
- elektryczne – energetyczne, oświetlenia i gniazd wtykowych, oświetlenia awaryjnego,
- instalacje ochronne, przepięciowe, odgromową,
- teletechniczne,
- system telewizji przemysłowej,
- system sygnalizacji pożaru wraz z klapami oddymiającymi.


Magazyn przedzielony jest na dwie komory ścianą oddzielenia pożarowego
o grubości 24 cm. Ten nowoczesny obiekt usytuowany jest w niedalekim sąsiedztwie inwestycji firmy Rolls-Royce Marine Poland Sp. z o.o., tj. obiektu serwisowo-remontowego dedykowanego serwisowaniu okrętowych układów napędowych, którego otwarcie przewidywane jest na rok przyszły.


alt


Nowo wybudowany magazyn wysokiego składowania nie wyczerpuje planów Zarząd Portu w kierunku wzbogacania oferty najmu o kolejne powierzchnie magazynowe. Na lata 2012-2013 zaplanowano budowę kolejnego magazynu wysokiego składowania, przeznaczonego do składowania towarów drobnicowych wysoko przetworzonych w opakowaniach. Tym razem obiekt powstanie na terenie Portu zachodniego w Gdyni przy ulicy Wiśniewskiego 27. Użytkownicy prowadzić będą mogli w nim działalność w zakresie usług logistycznych związanych z magazynowaniem, przyjęciem, składowaniem, kompletacją i wydawaniem towarów. Magazyn przeznaczony będzie dla kilku użytkowników z możliwością obsługi od 3 do 9 stanowisk przeładunkowych dla każdego użytkownika oraz z możliwością wykorzystania ramp zapewniających zjazd sprzętem do załadunku towarów na poziom zewnętrznego placu manewrowego. W zależności od ilości użytkowników w obiekcie, magazyn będzie mógł obsługiwać nawet ok. 200 samochodów ciężarowych na dobę. Obiekt będzie posiadał równie dobre połączenie drogowe, jak magazyn przy Kontenerowej 60.


Dane liczbowe dotyczące planowanego magazynu przy ulicy Wiśniewskiego 27 w Gdyni:
- powierzchnia użytkowa magazynowa ok. 18.500,00 m2
- powierzchnia manewrowa i parkingowa zewnętrzna ok. 11.500,00 m2
- wysokość składowania na regałach (palety) 10,50 m.
- powierzchnia biurowa i socjalna ok. 1.500,00 m2
- kubatura brutto ogrzewana obiektu ok. 200.000,00 m3
- poziom posadowienia parteru obiektu ok. 12,50 m. n. p. m.


Magazyn o konstrukcji stalowej lub żelbetowej wyposażony będzie w analogiczne instalacje, jak obecnie oddany. Aktualnie podpisywana jest umowa z wykonawcą prac projektowych inwestycji. Zakończenie realizacji I etapu inwestycji wraz z oddaniem ok. 50% powierzchni użytkowej obiektu do eksploatacji zaplanowano na połowę grudnia 2012 roku. Zakończenie całego zadania inwestycyjnego i przekazanie do użytkowania nastąpić ma dziewięć miesięcy później.

Fot. H. Sagan

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież