Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Euro 2012 ma coraz więcej przyjaciół

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 11 grudnia 2010 19:39

altNa piątkowej Gdańskiej Gali Sportu prezes PZPN Grzegorz Lato i jego zastępca Adam Olkowicz, odpowiedzialny za organizację mistrzostw w Polsce, wręczyli specjalne dyplomy nowym przyjaciołom Euro 2012. Tytuł przyjaciela Euro 2012 to wyróżnienie, dla osób, które mają pomagać w promowaniu tej imprezy na całym świecie.

Grzegorz Lato niezrażony gwizdami, jakie usłyszał podczas wychodzenia na mównicę, cieszył się bardzo z tego, że może wręczać kolejne tytuły Przyjaciela. – Każde miasto, które ugości turniej, wybiera Przyjaciół Euro 2012 – mówił prezes, a jego zastępca starał się wytłumaczyć czym ten tytuł jest. – Przyjaciele Euro, to grupa osób postrzeganych pozytywnie społecznie, akceptujących idee Euro, cieszących się szacunkiem i sympatią. Niedawno rozstrzygnęliśmy też konkurs plastyczny, którego 20 laureatów zostało Przyjaciółmi. Aż pięć osób z tej grupy pochodzi z Gdańska. Miasta–gospodarze mają również prawo rekomendować trzy osoby, które zostaną, jak tu w przypadku Gdańska, gdańskimi Przyjaciółmi Euro – mówił Adam Olkowicz. 


alt


Pierwszy tytuł otrzymał znany muzyk Leszek Możdżer, który nie ukrywał swojej dumy. - Sportowcy zawsze byli dla mnie inspiracją, pokazując jak piękną formę może przyjąć ludzkie ciało. Bardzo dziękuje szanownej komisji, że mnie wybrała – cieszył się muzyk.


Kolejną sławą, która otrzymała ten zaszczyt był złoty medalista olimpijski Leszek Blanik.- Jestem zaszczycony, że moja osoba będzie wspierać, a zarazem promować tak wspaniałą imprezę, na którą czekaliśmy wiele lat i która jest skokiem w przyszłość. Gwarantuję pełne zaangażowanie w promocje tej imprezy. Chcemy w gdańszczan wpoić ducha sportu – zapewnił Blanik.


Ostatnim nominowanym był znany ex-bokser Dariusz Michalczewski.
Filip Albertowicz

Fot. Maciej Kostun
   

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież