Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda... IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko » W sobotę (21 stycznia) odbył się IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko. W trudny... 75-lecie "Mazowsza" w Gdańsku! » W dniu 20 stycznia w bazylice św.Brygidy w Gdańsku odbył się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pi... W tygodniku „Sieci”: Szokujące kulisy ataków na Polskę » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło analizują informacje na temat afery korupcyjnej w ... Pomorska Golgota więźniów KL Stutthof » Zbliża się niechlubna 78. rocznica „Marszu Śmierci”. Plan przymusowej ewakuacji obozu KL Stutthof op... Mazowsze w Gdańsku! » Proboszcz Bazyliki Św. Brygidy ks. Ludwik Kowalski zaprasza dzisiaj (20.01) o godz 19.00 na koncert ... Pomorska Biblioteka Pedagogiczna dla społeczności z Ukrainy » Pomorska Biblioteka Pedagogiczna zaprasza rodziny, które przyjechały do Gdańska z Ukrainy do swojej ...
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
środa, 11 stycznia 2023 20:14
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
Tylko przez ostatnią dekadę 51 proc. akcji w spółce Saur Neptun
Trefl walczył, ale z Jastrzębia wraca bez punktów
sobota, 28 stycznia 2023 20:23
Trefl walczył, ale z Jastrzębia wraca bez punktów
Siatkarze Trefla walczyli, zwłaszcza w pierwszym secie, ale w
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Durmus i Kubicki na dłużej w Lechii
środa, 25 stycznia 2023 14:11
Durmus i Kubicki na dłużej w Lechii
Ilkay Durmus i Jarosław Kubicki przedłużyli kontrakty z Lechią.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Emil Paul Gabel - W pogoni za prawdą
niedziela, 15 stycznia 2023 15:55
Emil Paul Gabel - W pogoni za prawdą
Nadmorska scena w obrazie Emila Paula Gabela wywołuje silne
Półmetek Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
sobota, 31 grudnia 2022 12:13
Półmetek Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Rozgrywki Gdańskiej Olimpiady Młodzieży powoli zbliżają się do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pomorska lewica w dobrych humorach

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 10 grudnia 2010 09:28

altWe wtorek przedstawiciele pomorskiego  SLD spotkali się, aby podsumować zakończoną właśnie kampanię wyborczą do sejmiku wojewódzkiego. Ocen i analiz wyniku wyborczego Sojuszu było jednak bardzo mało.


Głównym tematem spotkania w Domu Nauczyciela w Gdańsku były… podziękowania za sprawnie przeprowadzoną kampanie wyborczą i jak mówili zgromadzeni przedstawiciele SLD „dobry wynik jak na obecne możliwości finansowe partii”.


Wynik wyborczy osiągnięty przez SLD na Pomorzu, należy od lat do jednych z niższych osiąganych przez partie w kraju. Tak było również i tym razem. 12,11 % głosów w wyborach do sejmiku wojewódzkiego dały partii tylko trzy mandaty w obecnej kadencji sejmiku wojewódzkiego. Chociaż liczba zdobytych mandatów była dużo niższa niż przedwyborcze oczekiwania, władze pomorskie SLD uznały wynik za umiarkowany sukces.
- Wynik jaki osiągnęliśmy w wyborach do sejmiku wojewódzkiego nie jest może satysfakcjonujący, ale na pewno wykonaliśmy krok w dobrą stronę. Zwiększyliśmy liczbę naszych radnych w sejmiku z jednego do trzech, a mało zabrakło do osiągnięcia 5 mandatów (Krzysztof Andruszkiewicz przegrał tylko o 80 głosów). Chciałbym podziękować wszystkim dzięki którym ten wynik był możliwy – mówi na spotkaniu Jacek Kowalik, przewodniczący pomorskiego SLD.


Nie o analizę wyników i ocenę kampanii chodziło jednak w trakcie wtorkowego spotkania członków SLD. Głównym założeniem było „podziękowanie wszystkim działaczom za trud i pracę jaką włożyli w tą kampanię” – jak powtarzał Mariusz Fałkowski, sekretarz pomorskiego SLD, radny sejmiku wojewódzkiego z Gdyni.


Zabrakło być może merytorycznej analizy kampanii, ale nie zabrakło dyplomów wręczonych przez przewodniczącego Kowalika najbardziej zasłużonych dla kampanii członkom sztabu wyborczego i poszczególnym kandydatom startujących w wyborach samorządowych z ramienia SLD. Najbardziej widoczne były tutaj postacie trójki radnych SLD w sejmiku wojewódzkim, czyli Mariusza Falkowskiego, Małgorzaty Ostrowskiej i Piotra Gontarka, którzy zebrali od zgromadzonych członków partii gromkie brawa.


Prawdziwą „gwiazdą” spotkania był jednak Edmund Stachowicz, wybrany ponownie prezydentem Starogardu Gdańskiego.
- Startowałem pod swoim komitetem wyborczym, ale nigdy nie ukrywałem, że jestem członkiem SLD. Chciałbym podziękować wszystkim którzy pomogli w mojej kampanii w tym władzom wojewódzkim – mówił wzruszony prezydent Starogardu.


Do szeregu podziękowań włączyli się również Andrzej Różański, były poseł SLD z Gdyni oraz Krzysztof Andruszkiewicz, szef Rady Miejskiej SLD w Gdańsku. Jedyne słowa krytyki odnośnie sposobu zbierania i przeliczania podpisów w Gdańsku wypowiedział Stanisław Leszczyna, członek Rady Miejskiej SLD  w Gdańsku.


Wtorkowe podsumowanie wyborów do sejmiku wojewódzkiego z rzetelną analizą kampanii nie miało nic wspólnego. Członkowie Sojuszu spotkali się w swoim gronie, podziękowali sobie za kampanie i gratulowali wzajemnie osiągniętego wyniku. Czy jeden ze słabszych wyników wyborczych osiągniętych przez SLD w wyborach do sejmiku wojewódzkiego, a także całkowita porażka partii w Trójmieście nie rzuca się w oczy członkom pomorskiego SLD, czy może dzisiejsze spotkanie było tylko przysłowiową „ciszą przed burzą”?


Jak podkreślił Mariusz Falkowski:
- Dzisiaj mamy prawo cieszyć się z osiągniętego wyniku wyborczego, czas na szczegółową analizę kampanii wyborczej jeszcze przyjdzie...
Tomasz Wrzask

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież