Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS... W tygodniku „Sieci”: Prezes NBP ujawnia: tak chcą obalić rząd i polski... » W najnowszym numerze „Sieci” prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński wyjaśnia, jaki ... Niebieski namiot pomorskiego NFZ na Jarmarku Św. Dominika zaprasza » Informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych prze... Dawid Piekarz: Sukces strategii Obajtka - polski gas&oil pod jednym da... » Z dr. Dawidem Piekarzem, wiceprezesem Instytutu Staszica, ekspertem od spraw strategii, bezpieczeńst... Wernisaż wystawy plenerowej „Na szerokich wodach. Opowieść o Polskim K... » W stulecie powstania Polskiego Klubu Morskiego (PKM) odbył się wernisaż wystawy plenerowej „Na szero...
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
środa, 03 sierpnia 2022 16:02
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
niedziela, 07 sierpnia 2022 09:30
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pomorska lewica w dobrych humorach

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 10 grudnia 2010 09:28

altWe wtorek przedstawiciele pomorskiego  SLD spotkali się, aby podsumować zakończoną właśnie kampanię wyborczą do sejmiku wojewódzkiego. Ocen i analiz wyniku wyborczego Sojuszu było jednak bardzo mało.


Głównym tematem spotkania w Domu Nauczyciela w Gdańsku były… podziękowania za sprawnie przeprowadzoną kampanie wyborczą i jak mówili zgromadzeni przedstawiciele SLD „dobry wynik jak na obecne możliwości finansowe partii”.


Wynik wyborczy osiągnięty przez SLD na Pomorzu, należy od lat do jednych z niższych osiąganych przez partie w kraju. Tak było również i tym razem. 12,11 % głosów w wyborach do sejmiku wojewódzkiego dały partii tylko trzy mandaty w obecnej kadencji sejmiku wojewódzkiego. Chociaż liczba zdobytych mandatów była dużo niższa niż przedwyborcze oczekiwania, władze pomorskie SLD uznały wynik za umiarkowany sukces.
- Wynik jaki osiągnęliśmy w wyborach do sejmiku wojewódzkiego nie jest może satysfakcjonujący, ale na pewno wykonaliśmy krok w dobrą stronę. Zwiększyliśmy liczbę naszych radnych w sejmiku z jednego do trzech, a mało zabrakło do osiągnięcia 5 mandatów (Krzysztof Andruszkiewicz przegrał tylko o 80 głosów). Chciałbym podziękować wszystkim dzięki którym ten wynik był możliwy – mówi na spotkaniu Jacek Kowalik, przewodniczący pomorskiego SLD.


Nie o analizę wyników i ocenę kampanii chodziło jednak w trakcie wtorkowego spotkania członków SLD. Głównym założeniem było „podziękowanie wszystkim działaczom za trud i pracę jaką włożyli w tą kampanię” – jak powtarzał Mariusz Fałkowski, sekretarz pomorskiego SLD, radny sejmiku wojewódzkiego z Gdyni.


Zabrakło być może merytorycznej analizy kampanii, ale nie zabrakło dyplomów wręczonych przez przewodniczącego Kowalika najbardziej zasłużonych dla kampanii członkom sztabu wyborczego i poszczególnym kandydatom startujących w wyborach samorządowych z ramienia SLD. Najbardziej widoczne były tutaj postacie trójki radnych SLD w sejmiku wojewódzkim, czyli Mariusza Falkowskiego, Małgorzaty Ostrowskiej i Piotra Gontarka, którzy zebrali od zgromadzonych członków partii gromkie brawa.


Prawdziwą „gwiazdą” spotkania był jednak Edmund Stachowicz, wybrany ponownie prezydentem Starogardu Gdańskiego.
- Startowałem pod swoim komitetem wyborczym, ale nigdy nie ukrywałem, że jestem członkiem SLD. Chciałbym podziękować wszystkim którzy pomogli w mojej kampanii w tym władzom wojewódzkim – mówił wzruszony prezydent Starogardu.


Do szeregu podziękowań włączyli się również Andrzej Różański, były poseł SLD z Gdyni oraz Krzysztof Andruszkiewicz, szef Rady Miejskiej SLD w Gdańsku. Jedyne słowa krytyki odnośnie sposobu zbierania i przeliczania podpisów w Gdańsku wypowiedział Stanisław Leszczyna, członek Rady Miejskiej SLD  w Gdańsku.


Wtorkowe podsumowanie wyborów do sejmiku wojewódzkiego z rzetelną analizą kampanii nie miało nic wspólnego. Członkowie Sojuszu spotkali się w swoim gronie, podziękowali sobie za kampanie i gratulowali wzajemnie osiągniętego wyniku. Czy jeden ze słabszych wyników wyborczych osiągniętych przez SLD w wyborach do sejmiku wojewódzkiego, a także całkowita porażka partii w Trójmieście nie rzuca się w oczy członkom pomorskiego SLD, czy może dzisiejsze spotkanie było tylko przysłowiową „ciszą przed burzą”?


Jak podkreślił Mariusz Falkowski:
- Dzisiaj mamy prawo cieszyć się z osiągniętego wyniku wyborczego, czas na szczegółową analizę kampanii wyborczej jeszcze przyjdzie...
Tomasz Wrzask

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+1 #1 młody 2010-12-10 15:01
szkoda, że SLD na Pomorzu to same parówy leniwe. na grilla z nimi i dla psa, a nie na listy wyborcze. zmieńmy ich na młodszych, zafajdany beton
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież