Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało... Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie » - Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział... Gołębie pocztowe na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego » Wiceminister kultury Jarosław Sellina ogłosił wpisanie „Hodowli i lotu gołębi pocztowych” na Krajową...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
sobota, 16 września 2023 20:03
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
AP Orlen wygrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem gdańszczankom
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
piątek, 15 września 2023 16:11
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
II LIGA E-WINNER
W Stężycy Olimpia Grudziądz poniosła
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pomorska lewica w dobrych humorach

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 10 grudnia 2010 09:28

altWe wtorek przedstawiciele pomorskiego  SLD spotkali się, aby podsumować zakończoną właśnie kampanię wyborczą do sejmiku wojewódzkiego. Ocen i analiz wyniku wyborczego Sojuszu było jednak bardzo mało.


Głównym tematem spotkania w Domu Nauczyciela w Gdańsku były… podziękowania za sprawnie przeprowadzoną kampanie wyborczą i jak mówili zgromadzeni przedstawiciele SLD „dobry wynik jak na obecne możliwości finansowe partii”.


Wynik wyborczy osiągnięty przez SLD na Pomorzu, należy od lat do jednych z niższych osiąganych przez partie w kraju. Tak było również i tym razem. 12,11 % głosów w wyborach do sejmiku wojewódzkiego dały partii tylko trzy mandaty w obecnej kadencji sejmiku wojewódzkiego. Chociaż liczba zdobytych mandatów była dużo niższa niż przedwyborcze oczekiwania, władze pomorskie SLD uznały wynik za umiarkowany sukces.
- Wynik jaki osiągnęliśmy w wyborach do sejmiku wojewódzkiego nie jest może satysfakcjonujący, ale na pewno wykonaliśmy krok w dobrą stronę. Zwiększyliśmy liczbę naszych radnych w sejmiku z jednego do trzech, a mało zabrakło do osiągnięcia 5 mandatów (Krzysztof Andruszkiewicz przegrał tylko o 80 głosów). Chciałbym podziękować wszystkim dzięki którym ten wynik był możliwy – mówi na spotkaniu Jacek Kowalik, przewodniczący pomorskiego SLD.


Nie o analizę wyników i ocenę kampanii chodziło jednak w trakcie wtorkowego spotkania członków SLD. Głównym założeniem było „podziękowanie wszystkim działaczom za trud i pracę jaką włożyli w tą kampanię” – jak powtarzał Mariusz Fałkowski, sekretarz pomorskiego SLD, radny sejmiku wojewódzkiego z Gdyni.


Zabrakło być może merytorycznej analizy kampanii, ale nie zabrakło dyplomów wręczonych przez przewodniczącego Kowalika najbardziej zasłużonych dla kampanii członkom sztabu wyborczego i poszczególnym kandydatom startujących w wyborach samorządowych z ramienia SLD. Najbardziej widoczne były tutaj postacie trójki radnych SLD w sejmiku wojewódzkim, czyli Mariusza Falkowskiego, Małgorzaty Ostrowskiej i Piotra Gontarka, którzy zebrali od zgromadzonych członków partii gromkie brawa.


Prawdziwą „gwiazdą” spotkania był jednak Edmund Stachowicz, wybrany ponownie prezydentem Starogardu Gdańskiego.
- Startowałem pod swoim komitetem wyborczym, ale nigdy nie ukrywałem, że jestem członkiem SLD. Chciałbym podziękować wszystkim którzy pomogli w mojej kampanii w tym władzom wojewódzkim – mówił wzruszony prezydent Starogardu.


Do szeregu podziękowań włączyli się również Andrzej Różański, były poseł SLD z Gdyni oraz Krzysztof Andruszkiewicz, szef Rady Miejskiej SLD w Gdańsku. Jedyne słowa krytyki odnośnie sposobu zbierania i przeliczania podpisów w Gdańsku wypowiedział Stanisław Leszczyna, członek Rady Miejskiej SLD  w Gdańsku.


Wtorkowe podsumowanie wyborów do sejmiku wojewódzkiego z rzetelną analizą kampanii nie miało nic wspólnego. Członkowie Sojuszu spotkali się w swoim gronie, podziękowali sobie za kampanie i gratulowali wzajemnie osiągniętego wyniku. Czy jeden ze słabszych wyników wyborczych osiągniętych przez SLD w wyborach do sejmiku wojewódzkiego, a także całkowita porażka partii w Trójmieście nie rzuca się w oczy członkom pomorskiego SLD, czy może dzisiejsze spotkanie było tylko przysłowiową „ciszą przed burzą”?


Jak podkreślił Mariusz Falkowski:
- Dzisiaj mamy prawo cieszyć się z osiągniętego wyniku wyborczego, czas na szczegółową analizę kampanii wyborczej jeszcze przyjdzie...
Tomasz Wrzask

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież