Działania pomocowe Wojewody Pomorskiego dla uchodźców z Ukrainy » Minął ponad rok od wybuchu wojny w Ukrainie. Od 24 lutego 2022 roku do województwa pomorskiego zaczę... Elżbieta Rafalska: Sytuacja polskich rodzin będzie osnową kampanii wyb... » Z Elżbietą Rafalską, deputowaną do Parlamentu Europejskiego (od 2019 r.), Frakcja Europejskich Konse... Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
piątek, 31 marca 2023 13:49
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
Podczas meczów eliminacyjnych drużyn narodowych rozgrywki
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

ZŁOTE płyną z gdańskich kranów...

Ocena użytkowników: / 32
SłabyŚwietny 
wtorek, 07 lutego 2023 15:37

altTo jest gest prezydent Gdańska. Złote popłyną z gdańskich kranów do niektórych gdańskich portfeli. Znakomite płace w Gdańskich Wodociągach. Prezes spółki może w ciągu roku zarobić 468 000 zł, przewodnicząca rady nadzorczej skarbnik Izabela Kuś 134 tys. zł, podobnie zastępca. Nowe wynagrodzenia w wykupionej od Francuskiego Saur International spółce komunalnej ustaliło 19 stycznia 2023 walne zgromadzenie udziałowców. Czyli prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.


„Odzyskanie” z początkiem br. gdańskiej wody i spółki ją dystrybuującej z rąk Francuzów i pojawienie się na gospodarczej mapie Gdańskich Wodociągów – w miejsce SNG, oznaczały pewne zmiany w składzie zarządu i rady nadzorczej przedsiębiorstwa zaopatrującego gdańszczan w wodę. Jacek Kieloch, wieloletni wiceprezes, a od lipca ub.r. prezes Saur Neptun Gdańsk, od 2 stycznia br. został prezesem Gdańskich Wodociągów S.A. z pensją zasadniczą 30 tys. zł. To mniej niż u Francuzów, ale prezes może liczyć na 30 proc. premii.


Za zakup 51 proc. akcji Saur Inter. Miasto Gdańsk zapłaciło 43,7 mln zł. Spółka zmieniła nazwę, ale klienci nie muszą podpisywać nowych umów. Gdańskie Wodociągi stały się spółką dostarczającą wodę mieszkańcom, a prezes pozostał ten sam – Jacek Kieloch.


Wraz z finalizacją umowy nabycia akcji Saur Neptun Gdańsk S.A. zawartej między Saur International société par actions simplifiée à associé unique a Gminą Miasta Gdańska odeszli z rady nadzorczej przedstawiciele francuskiego SAUR Int. Zastąpiła ich ekipa z Urzędu Miasta. 19 stycznia 2023 r. uchwałą Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Gdańskich Wodociągów S.A. czyli de facto prezydent Miasta Gdańska (100 proc. udziałów), ustalone zostało wynagrodzenie prezesa Zarządu Gdańskich Wodociągów. Miesięczne stałe wynagrodzenie prezesa Jacka Kielocha wynosi 30 tys. zł. W SNG oscylowało w sumie wokół 50 tys. zł.


Jako, że 2 stycznia 2023 r. zawarta została umowa o świadczenie usług zarządzania wynagrodzenie prezesa GW składa się z części stałej – z wynagrodzenia miesięcznego podstawowego oraz części zmiennej, stanowiącej wynagrodzenie uzupełniające – uzależnione od poziomu realizacji celów spółki. Może sięgnąć 30 proc. wynagrodzenia stałego, czyli ok. 9 tys. zł miesięcznie.


Posiadający wcześniej 49 proc. akcji magistrat miał w Radzie Nadzorczej SNG Pawła Orłowskiego, wiceprezesa Międzynarodowych Targów Gdańskich, byłego samorządowca i wiceministra ds. rozwoju, skarbniczkę miasta Izabelę Kuś oraz szefową Wydziału polityki gospodarczej Iwonę Bierut. Na mocy decyzji prezydent miasta Aleksandry Dulkiewicz do Rady Nadzorczej GW weszli też wiceprezydent Piotr Kryszewski (jako wiceprzewodniczącym), sekretarz miasta Danuta Janczarek i wicedyrektor ECS Magdalena Mistat, prawą rękę Basila Kerskiego, dyrektora ECS. Skład rady uzupełnia prawnik Krzysztof R. Kochanowski.


Wydane też zostało 19 stycznia br. zarządzenie prezydent Gdańska ustalające kształtowanie wynagrodzeń członków Rady Nadzorczej „Gdańskie Wodociągi” S.A. I tak miesięczne wynagrodzenie członków Rady ustalono jako iloczyn przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw (bez wypłat nagród z zysku, w czwartym kwartale roku poprzedniego), ogłoszonego przez GUS oraz mnożnika 1,5 (jeden i pięć dziesiątych). Jako, że przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale 2022 r. wyniosło 6965,84 zł oznacza to miesięczną wypłatę 10 448 zł za zasiadanie w tym gremium. Wynagrodzenie przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej będzie o 10 proc. wyższe.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież