Elżbieta Rafalska: Sytuacja polskich rodzin będzie osnową kampanii wyb... » Z Elżbietą Rafalską, deputowaną do Parlamentu Europejskiego (od 2019 r.), Frakcja Europejskich Konse... Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
piątek, 31 marca 2023 13:49
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
Podczas meczów eliminacyjnych drużyn narodowych rozgrywki
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza...

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 06 lutego 2023 10:33

2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica dotyczącego wprowadzenia nowego projektu FALA, czyli nowej platformy do planowania podróży oraz opłat za przejazd komunikacją trójmiejską. Na spotkanie nie przybył ani jeden radny z PO i z klubu Wszystko dla Gdańska. Spotkanie zorganizowali radni PiS-u, ale to nie mógł być powód do zlekceważenia mieszkańców Gdańska obecnych na spotkaniu. Nie wytłumaczył swojej absencji również prezydent Piotr Borawski, który z racji obowiązków nadzoruje spółkę Innobaltica (jest członkiem jej rady nadzorczej).


Nowy projekt jest pokłosiem idei opracowania wspólnego biletu dla całej komunikacji trójmiejskiej, a także okolicznych gmin. Spółka powstała w 2008 roku. Gdańsk wniósł do spółki 10.210 000 zł tj. 29,83 % udziału. Obecnie prezesem spółki jest Marcin Stefański.
W nowym projekcie kasowniki zastąpią czytniki na wejściu i wyjściu do pojazdu. Pasażer dwukrotnie będzie musiał się checkować (ODBIJAĆ BILET LUB KARTĘ) w specjalnym czytniku - walidatorze. Ułatwienie to wprowadzenie różnych form płatności kartą, smartfonem lub biletem papierowym. I to cała innowacja, która pochłonęła wiele milionów złotych. (Fala i Mevo to około 500.000 zł)


Ułatwienie dotyczy jedynie sposobu płatności, ale pozbawia pasażera ochrony jego danych wrażliwych.


Nowy system wprowadza identyfikacje pasażerów, ilości i częstotliwości jego podróżowania na określonych odcinkach, dlatego dwa razy pasażer będzie musiał się logować w pojeździe. Tym samym dane pasażera przestaną być anonimowe.


Innobaltica - podaje dane osobowe mogą być udostępniane również osobom upoważnionym przez Administratora podmiotom świadczącym usługi informatyczne operatorom pocztowym lub kurierom podmiotowi wytwarzającemu kartę i innym podmiotom świadczącym usługi w ramach wskazanej umowy przewozowej oraz świadczącym usługi dla Administratora.


Jaki jest cel tego systemu i korzyści dla pasażera?


Operator wprowadza technologie do inwigilacji pasażerów i jego pełnej identyfikacji.


Co ma pasażer kolejną podwyżkę kosztów komunikacji miejskiej, bo obsługa tego systemu nie zredukuje obecnych kosztów a jedynie je zwiększy. Na dowód tego już Tczew zapowiedział opuszczenie tego projektu i wprowadzenie DARMOWEJ KOMUNIKACJI.

Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież