Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski... Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska » Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. - - Gdańsk potrzebu... Dziurowisko Dulkiewicz » Kierowcy toną w dziurach na gdańskich ulicach. Na odszkodowania za ich straty gmina wydaje rocznie o...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Wyborczy słuch SLD - absolutorium dla Jerzego Śniega

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
niedziela, 01 grudnia 2013 11:29

Szef SLD na Pomorzu, Jerzy Śnieg oraz jego zastępcy - Małgorzata Ostrowska, Marek Formela, Edmund Stachowicz, Paweł Szewczyk i Andrzej Różański, a także sekretarz partii Mariusz Falkowski otrzymali absolutorium podczas wojewódzkiej konwencji SLD. 100 proc. uznania - 134 głosy na tak- otrzymał członek zarządu, szef partii w Tczewie, Adam Piłat.


Gośćmi konwencji byli szef partii, b. premier Leszek Miller i b. marszałek Senatu RP, jeden z najpopularniejszych polityków lewicy, prof.Longin Pastusiak.

W otwierającym konwencję przemówieniu Jerzy Śnieg, przewodniczący Pomorskiej Rady Wojewódzkiej powiedział m.in.: - SLD na Pomorzu ma wielką szansę skutecznie odpowiedzieć na lęki i niepokoje naszej regionalnej społeczności. Władza PO-PSL ogłuchła, a my mamy bardzo dobry słuch. Słyszymy i widzimy to, czego nie widzi pomorska władza - władza, która coraz bardziej zamienia się w lokalne dynastie cementowane gmatwaniną interesów - a nie interesem służby publicznej, służby społecznej.
- W kraju, w którym jest 13 proc. obywateli bez pracy, w kraju, w którym blisko 3 mln osób cierpi na realne ubóstwo, w kraju, w którym trzeba żebrać na ulicy, by zbierać pieniądze na leczenie dzieci - SLD ma obowiązek odpowiedzieć na lęki i niepokoje milionów Polaków, bronić konstytucyjnych uprawnień Polaków i przywrócić im nadzieję na godne życie, wiarę w to, że państwo, które utrzymują, ich rząd, ich zarząd województwa, ich prezydent, burmistrz i wójt będą im służyć i pomagać, a nie tresować i  dopasowywać do ideologicznej mody na życie w państwie bez państwa.

Jak podkreślił J. Śnieg rok wyborczy to poważne wyzwanie dla partii, prawdziwy sprawdzian jej siły i umiejętności odpowiadania na realne wyzwania i postulaty społeczeństwa.

Leszek Miller zachęcał  natomiast  pomorskich socjaldemokratów do odwagi i wiary w swoje siły.  -Poparcie dla SLD w Bydgoszczy czy Gorzowie sięga blisko 30 proc., w Radomiu i Krakowie to tylko 7, a w Gdańsku 8,5, ale przypominam, że także na Pomorzu w 2001 roku SLD wygrał wybory z PO, a kandydat naszej partii na prezydenta Gdańska jako jedyny do tej pory wszedł do drugiej rundy. Nic w polityce nie jest rozstrzygnięte raz na zawsze, nie ma żadnego szklanego sufitu, który nas ogranicza. Partia, która pisała polską Konstytucję, wprowadzała kraj do UE, która dwukrotnie rządząc wyprowadzała Polskę z kryzysu, zapewniała wzrost PKB na poziomie 5 proc. - nie musi krępować się własnej tożsamości w żadnym miejscu w Polsce.

 

W przyjętej jednogłośnie uchwale - w zespole redakcyjnym  m.in. Andrzej Różański, Piotr Gontarek, Danuta Kledzik, Marek Formela i Henryk Wojciechowski - wskazano podstawowe zobowiązania polityczne SLD w nadchodzącym okresie: dostęp obywateli do nieodpłatnego i swobodnego dostępu do dobrze zorganizowanej służby zdrowia, rozwijanie sprawnego systemu publicznej oświaty, zrównoważony rozwój gospodarki regionu.

Uchwała zobowiązuje też władze SLD  do podejmowania działań na rzecz uzyskania większego poparcia w wyborach samorządowych, budowy społeczeństwa obywatelskiego i tworzenia koalicji wyborczych z partiami i organizacjami, które akceptują program partii i przyłączą się do budowania nowej, przyjaznej obywatelom wizji Pomorza.

W ciekawej dyskusji głos zabierali m.in.: Andrzej Różański - o dewastacji publicznej służby zdrowia wbrew konstytucyjnym powinnościom państwa, Monika Toporowska - o znaczeniu młodego pokolenia i realizmie politycznym, Ryszard Jaranowski - o społecznym znaczeniu lewicy, które powinno być podstawą optymizmu w roku wyborczym, Władysław Łęczkowski - o wewnętrznej sytuacji w partii, Rajmund Rybiński - o roli klubu współczesnej myśli politycznej w debacie publicznej, Edmund Stachowicz - o znaczeniu samorządu.

W konwencji licznie uczestniczyli sygnatariusze deklaracji z Sobieszewa, którzy zadeklarowali wyborczy sojusz z SLD.

Wybrano także - 15 spośród 27 zgłoszonych - delegatów na konwencję krajową partii, która odbędzie sie w Sosnowcu.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież