Rachunek za Turów » Komisja Europejska wystosuje "w odpowiednim czasie" wezwanie do zapłaty kar nałożonych na Polskę w s... Zabawa i nauka na Pikniku Naukowym UG » W piątek i sobotę na terenie kampusu UG w ramach Pikniku Naukowego "Klimat dla Nauki. Doświadcz, poz... Biblioteka Pedagogiczna zaprasza » Obchodząca w tym roku jubileusz 75-lecia działalności Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku z... Samorządowi włodarze też otrzymają podwyżki » 1 listopada br. samorządowi włodarze i radni doczekają się obiecanych podwyżek wynagrodzeń lub diet.... Rusza rejestracja uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Na... » Rusza rejestracja tzw. biernych uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z... Nowa Lewica i... frakcja PZPR » Lewica nowa, ale niezupełnie. Oprócz dwóch frakcji - martwej politycznie Wiosny i targanego sporami ... W tygodniku „Sieci”: Choroba jak wyrok » W najnowszym numerze „Sieci” europoseł Witold Waszczykowski mówi o swojej walce o życie. Jakaś siła ... Krzysztof Piekarski: Dziś nawet liberałowie mówią: wolny rynek i „500+... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym, wykładowcą z Zakładu Teorii Polityk... W strefie władzy - (PO)morskie relacje » Mają do dyspozycji kilkadziesiąt spółek: prezydenci Gdańska i Sopotu oraz zarząd woj. pomorskiego, w... Oddano hołd pomordowanym Obrońcom Poczty Polskiej » We wtorek, 5 października, przypadła 82. rocznica mordu na 38 Obrońcach Poczty Polskiej. Pamięć pomo...
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
czwartek, 30 września 2021 06:13
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
Dobrze ułożyła się Francuzom współpraca z Miastem Gdańsk.
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
niedziela, 17 października 2021 20:21
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
Do trzeciego meczu w sezonie musieli czekać kibice Trefla na
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
sobota, 16 października 2021 18:44
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
Lechia długo nie mogła przełamać defensywy Bruk-Bet Termaliki

Galeria Sztuki Gdańskiej

Johann Carl Schultz – Neapolitańskie  widoki
poniedziałek, 04 października 2021 09:58
Johann Carl Schultz – Neapolitańskie  widoki
W ostatnim czasie prywatne zbiory gdańskiego malarstwa wzbogaciły

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kupa szczęścia na sopockim Hipodromie

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 02 grudnia 2013 10:44

Można mówić o sporym szczęściu, że wreszcie doszło do zakończenia modernizacji i rozbudowy Centrum Jeździectwa Hipodrom Sopot. Podobnie jak w przypadku Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, tak i sopocki Hipodrom, po terminie dokończyła budowę sopocka spółka NDI. A to z powodu rezygnacji i skierowania sprawy do sądu pierwszego wykonawcy Spółki Doraco.


Hipodrom powstał po dwóch latach realizacji inwestycji pn. „Rewitalizacja historycznego zespołu Hipodromu w Sopocie wraz z remontem i rozbudową", finansowanej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013.


altCałkowita wartość realizacji tego przedsięwzięcia, to około 62 mln zł. Za tą kwotę wybudowano m.in. dużą halę tak zwaną pomarańczową, o kubaturze 70 tys. m3. Parter, to pełnowymiarowa płyta konkursowa z podłożem najwyższej klasy i z systemem nawilżania. Widownia na około 400 miejsc siedzących oraz zaplecze biurowe, sala konferencyjna, zaś na piętrze restauracja i przestronny oszklony hol również z widokiem na zewnętrzny tor wyścigowy. Wybudowano też stajnie sportowe dla 112 koni wraz z halą ujeżdżalni o wymiarach (25x48 m).


altPodczas uroczystości otwarcia sopockiego Hipodromu w niedzielę 1 grudnia zaproszeni szczególni goście kolejno podchodzili do szerokiej wstęgi koloru czerwonego i nożyczkami po trosze ją podcinali. Wstęga była rozpostarta pomiędzy dwoma końmi. Tak jakoś się stało, że w momencie, kiedy wstęgę nacinał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, koń z lewej strony od strony widowni zawinął ogon do góry i zrobił dużą kupę. Kupę - oby na szczęście przy obecnej trudnej sytuacji w jakiej znajduje się prezydent Gdańska, gdyż jest pod lupą funkcjonariuszy CBA.


altPo całkowitym przecięciu wstęgi, obiekt poświęcił ksiądz kanonik Dariusz Ławik, z parafii św. Bernarda w Sopocie. Obecni goście w osobach marszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza, podsekretarza ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju Pawła Orłowskiego, sekretarza stanu w ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Kazimierza Plocke, podobnie jak wszyscy pozostali mieli okazję obejrzeć wszystkie nowo wybudowane obiekty, jak i pokazy konne.


alt- To trzeci taki obiekt w Sopocie, obok mola i Opery Leśnej, który ma ponad 100 lat i który został wyremontowany - powiedział podczas uroczystości prezydent Sopotu, Jacek Karnowski. - Jeszcze kilkanaście lat temu popadał on w ruinę. Kiedy 20 lat temu miasto przejmowało ten teren od Agencji Własnościowej Skarbu Państwa, nie było ani wyścigów, ani zawodów, a budynki się rozpadały. Po przejęciu przez Miasto, mamy sześć dni wyścigowych w przyszłym roku, zawody WKKW i CSIO oraz piękne zrewitalizowane obiekty. Będą one służyć sopocianom i mieszkańcom Trójmiasta.
Dziękując wszystkim, którzy uczestniczyli w realizacji tego projektu Jacek Karnowski zaprosił serdecznie miłośników koni i jeździectwa do Sopot Wyścigi.


altPrezes sopockiego hipodromu Magdalena Rutkowska powiedziała, że obiekt zmienił się nie do poznania, a ogromną halę nazwano pomarańczową ze względu na kolor jej elewacji. W niej już w połowie lutego odbędą się halowe zawody ogólnopolskie w skokach przez przeszkody, a w dniach 20-23 luty międzynarodowe zawody halowe trzygwiazdkowe, które nazwano Amber Cup. W marcu zaś puchar Polski w ujeżdżeniu.
Praktycznie niemal co tydzień będą rozgrywane zawody konne, w tym dla sędziów, instruktorów, adeptów. Kalendarz jest wypełniony do końca sezonu halowego. Wiosną 25-27 kwietnia rozegrane zostaną Międzynarodowe Zawody w WKKW, 5-8 czerwca Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody CSIO3*, a 8-10 sierpnia najważniejsze dla Sopotu Międzynarodowe Zawody w WKKW CIC3* CIC2* CIC1*. W sierpniu planowane jest zgrupowanie kadry szwedzkiej oraz międzynarodowa... wystawa psów rasowych.


altPolski Zawiązek Jeździecki podpisał z sopockim Centrum umowę na organizowanie przez pięć najbliższych lat zawodów CSIO. Jan Szymański, dyrektor Departamentu Programów Regionalnych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odpowiedzialny za środki unijne powiedział, że na ten projekt przeznaczono środki unijne w wysokości 15 mln zł.. W sumie w województwie pomorskim realizowane są inwestycje o łącznej kwocie 350 mln zł. Mają one poprawić i uatrakcyjnić życie mieszkańców.


alt


Prezes Polskiego Związku Jeździeckiego Łukasz Abgarowicz: - Ta hala daje możliwość wykreowania dużej światowej marki imprezy. Ten obiekt jak i jego zaplecze obecnie stanowi najlepszą w Polsce, a może i w Europie bazę do organizacji zawodów konnych o najwyższej randze. Mamy ambicję organizować tutaj wielkie zawody państw Morza Bałtyckiego. W Polsce jeździ konno już 300 tys. osób, to jest tyle, co gra w tenisa ziemnego i więcej od tych, którzy żeglują. Przy obecnej dynamice szacujemy, że w najbliższych latach konno będzie jeździło 700 tys. Polaków. Ten obiekt z pewnością będzie też miejscem szkolenia jeździectwa, w tym i tego rekreacyjnego.


altZ okazji otwarcia Hipodromu można było swobodnie zwiedzić cały kompleks obiektów, w tym stajnie, a także odbyły się zawody konne w skokach przez przeszkody oraz zaprezentował się teatr konny Cabriola.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież