Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kupa szczęścia na sopockim Hipodromie

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 02 grudnia 2013 10:44

Można mówić o sporym szczęściu, że wreszcie doszło do zakończenia modernizacji i rozbudowy Centrum Jeździectwa Hipodrom Sopot. Podobnie jak w przypadku Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, tak i sopocki Hipodrom, po terminie dokończyła budowę sopocka spółka NDI. A to z powodu rezygnacji i skierowania sprawy do sądu pierwszego wykonawcy Spółki Doraco.


Hipodrom powstał po dwóch latach realizacji inwestycji pn. „Rewitalizacja historycznego zespołu Hipodromu w Sopocie wraz z remontem i rozbudową", finansowanej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013.


altCałkowita wartość realizacji tego przedsięwzięcia, to około 62 mln zł. Za tą kwotę wybudowano m.in. dużą halę tak zwaną pomarańczową, o kubaturze 70 tys. m3. Parter, to pełnowymiarowa płyta konkursowa z podłożem najwyższej klasy i z systemem nawilżania. Widownia na około 400 miejsc siedzących oraz zaplecze biurowe, sala konferencyjna, zaś na piętrze restauracja i przestronny oszklony hol również z widokiem na zewnętrzny tor wyścigowy. Wybudowano też stajnie sportowe dla 112 koni wraz z halą ujeżdżalni o wymiarach (25x48 m).


altPodczas uroczystości otwarcia sopockiego Hipodromu w niedzielę 1 grudnia zaproszeni szczególni goście kolejno podchodzili do szerokiej wstęgi koloru czerwonego i nożyczkami po trosze ją podcinali. Wstęga była rozpostarta pomiędzy dwoma końmi. Tak jakoś się stało, że w momencie, kiedy wstęgę nacinał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, koń z lewej strony od strony widowni zawinął ogon do góry i zrobił dużą kupę. Kupę - oby na szczęście przy obecnej trudnej sytuacji w jakiej znajduje się prezydent Gdańska, gdyż jest pod lupą funkcjonariuszy CBA.


altPo całkowitym przecięciu wstęgi, obiekt poświęcił ksiądz kanonik Dariusz Ławik, z parafii św. Bernarda w Sopocie. Obecni goście w osobach marszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza, podsekretarza ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju Pawła Orłowskiego, sekretarza stanu w ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Kazimierza Plocke, podobnie jak wszyscy pozostali mieli okazję obejrzeć wszystkie nowo wybudowane obiekty, jak i pokazy konne.


alt- To trzeci taki obiekt w Sopocie, obok mola i Opery Leśnej, który ma ponad 100 lat i który został wyremontowany - powiedział podczas uroczystości prezydent Sopotu, Jacek Karnowski. - Jeszcze kilkanaście lat temu popadał on w ruinę. Kiedy 20 lat temu miasto przejmowało ten teren od Agencji Własnościowej Skarbu Państwa, nie było ani wyścigów, ani zawodów, a budynki się rozpadały. Po przejęciu przez Miasto, mamy sześć dni wyścigowych w przyszłym roku, zawody WKKW i CSIO oraz piękne zrewitalizowane obiekty. Będą one służyć sopocianom i mieszkańcom Trójmiasta.
Dziękując wszystkim, którzy uczestniczyli w realizacji tego projektu Jacek Karnowski zaprosił serdecznie miłośników koni i jeździectwa do Sopot Wyścigi.


altPrezes sopockiego hipodromu Magdalena Rutkowska powiedziała, że obiekt zmienił się nie do poznania, a ogromną halę nazwano pomarańczową ze względu na kolor jej elewacji. W niej już w połowie lutego odbędą się halowe zawody ogólnopolskie w skokach przez przeszkody, a w dniach 20-23 luty międzynarodowe zawody halowe trzygwiazdkowe, które nazwano Amber Cup. W marcu zaś puchar Polski w ujeżdżeniu.
Praktycznie niemal co tydzień będą rozgrywane zawody konne, w tym dla sędziów, instruktorów, adeptów. Kalendarz jest wypełniony do końca sezonu halowego. Wiosną 25-27 kwietnia rozegrane zostaną Międzynarodowe Zawody w WKKW, 5-8 czerwca Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody CSIO3*, a 8-10 sierpnia najważniejsze dla Sopotu Międzynarodowe Zawody w WKKW CIC3* CIC2* CIC1*. W sierpniu planowane jest zgrupowanie kadry szwedzkiej oraz międzynarodowa... wystawa psów rasowych.


altPolski Zawiązek Jeździecki podpisał z sopockim Centrum umowę na organizowanie przez pięć najbliższych lat zawodów CSIO. Jan Szymański, dyrektor Departamentu Programów Regionalnych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odpowiedzialny za środki unijne powiedział, że na ten projekt przeznaczono środki unijne w wysokości 15 mln zł.. W sumie w województwie pomorskim realizowane są inwestycje o łącznej kwocie 350 mln zł. Mają one poprawić i uatrakcyjnić życie mieszkańców.


alt


Prezes Polskiego Związku Jeździeckiego Łukasz Abgarowicz: - Ta hala daje możliwość wykreowania dużej światowej marki imprezy. Ten obiekt jak i jego zaplecze obecnie stanowi najlepszą w Polsce, a może i w Europie bazę do organizacji zawodów konnych o najwyższej randze. Mamy ambicję organizować tutaj wielkie zawody państw Morza Bałtyckiego. W Polsce jeździ konno już 300 tys. osób, to jest tyle, co gra w tenisa ziemnego i więcej od tych, którzy żeglują. Przy obecnej dynamice szacujemy, że w najbliższych latach konno będzie jeździło 700 tys. Polaków. Ten obiekt z pewnością będzie też miejscem szkolenia jeździectwa, w tym i tego rekreacyjnego.


altZ okazji otwarcia Hipodromu można było swobodnie zwiedzić cały kompleks obiektów, w tym stajnie, a także odbyły się zawody konne w skokach przez przeszkody oraz zaprezentował się teatr konny Cabriola.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież