Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kupa szczęścia na sopockim Hipodromie

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 02 grudnia 2013 10:44

Można mówić o sporym szczęściu, że wreszcie doszło do zakończenia modernizacji i rozbudowy Centrum Jeździectwa Hipodrom Sopot. Podobnie jak w przypadku Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, tak i sopocki Hipodrom, po terminie dokończyła budowę sopocka spółka NDI. A to z powodu rezygnacji i skierowania sprawy do sądu pierwszego wykonawcy Spółki Doraco.


Hipodrom powstał po dwóch latach realizacji inwestycji pn. „Rewitalizacja historycznego zespołu Hipodromu w Sopocie wraz z remontem i rozbudową", finansowanej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013.


altCałkowita wartość realizacji tego przedsięwzięcia, to około 62 mln zł. Za tą kwotę wybudowano m.in. dużą halę tak zwaną pomarańczową, o kubaturze 70 tys. m3. Parter, to pełnowymiarowa płyta konkursowa z podłożem najwyższej klasy i z systemem nawilżania. Widownia na około 400 miejsc siedzących oraz zaplecze biurowe, sala konferencyjna, zaś na piętrze restauracja i przestronny oszklony hol również z widokiem na zewnętrzny tor wyścigowy. Wybudowano też stajnie sportowe dla 112 koni wraz z halą ujeżdżalni o wymiarach (25x48 m).


altPodczas uroczystości otwarcia sopockiego Hipodromu w niedzielę 1 grudnia zaproszeni szczególni goście kolejno podchodzili do szerokiej wstęgi koloru czerwonego i nożyczkami po trosze ją podcinali. Wstęga była rozpostarta pomiędzy dwoma końmi. Tak jakoś się stało, że w momencie, kiedy wstęgę nacinał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, koń z lewej strony od strony widowni zawinął ogon do góry i zrobił dużą kupę. Kupę - oby na szczęście przy obecnej trudnej sytuacji w jakiej znajduje się prezydent Gdańska, gdyż jest pod lupą funkcjonariuszy CBA.


altPo całkowitym przecięciu wstęgi, obiekt poświęcił ksiądz kanonik Dariusz Ławik, z parafii św. Bernarda w Sopocie. Obecni goście w osobach marszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza, podsekretarza ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju Pawła Orłowskiego, sekretarza stanu w ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Kazimierza Plocke, podobnie jak wszyscy pozostali mieli okazję obejrzeć wszystkie nowo wybudowane obiekty, jak i pokazy konne.


alt- To trzeci taki obiekt w Sopocie, obok mola i Opery Leśnej, który ma ponad 100 lat i który został wyremontowany - powiedział podczas uroczystości prezydent Sopotu, Jacek Karnowski. - Jeszcze kilkanaście lat temu popadał on w ruinę. Kiedy 20 lat temu miasto przejmowało ten teren od Agencji Własnościowej Skarbu Państwa, nie było ani wyścigów, ani zawodów, a budynki się rozpadały. Po przejęciu przez Miasto, mamy sześć dni wyścigowych w przyszłym roku, zawody WKKW i CSIO oraz piękne zrewitalizowane obiekty. Będą one służyć sopocianom i mieszkańcom Trójmiasta.
Dziękując wszystkim, którzy uczestniczyli w realizacji tego projektu Jacek Karnowski zaprosił serdecznie miłośników koni i jeździectwa do Sopot Wyścigi.


altPrezes sopockiego hipodromu Magdalena Rutkowska powiedziała, że obiekt zmienił się nie do poznania, a ogromną halę nazwano pomarańczową ze względu na kolor jej elewacji. W niej już w połowie lutego odbędą się halowe zawody ogólnopolskie w skokach przez przeszkody, a w dniach 20-23 luty międzynarodowe zawody halowe trzygwiazdkowe, które nazwano Amber Cup. W marcu zaś puchar Polski w ujeżdżeniu.
Praktycznie niemal co tydzień będą rozgrywane zawody konne, w tym dla sędziów, instruktorów, adeptów. Kalendarz jest wypełniony do końca sezonu halowego. Wiosną 25-27 kwietnia rozegrane zostaną Międzynarodowe Zawody w WKKW, 5-8 czerwca Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody CSIO3*, a 8-10 sierpnia najważniejsze dla Sopotu Międzynarodowe Zawody w WKKW CIC3* CIC2* CIC1*. W sierpniu planowane jest zgrupowanie kadry szwedzkiej oraz międzynarodowa... wystawa psów rasowych.


altPolski Zawiązek Jeździecki podpisał z sopockim Centrum umowę na organizowanie przez pięć najbliższych lat zawodów CSIO. Jan Szymański, dyrektor Departamentu Programów Regionalnych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odpowiedzialny za środki unijne powiedział, że na ten projekt przeznaczono środki unijne w wysokości 15 mln zł.. W sumie w województwie pomorskim realizowane są inwestycje o łącznej kwocie 350 mln zł. Mają one poprawić i uatrakcyjnić życie mieszkańców.


alt


Prezes Polskiego Związku Jeździeckiego Łukasz Abgarowicz: - Ta hala daje możliwość wykreowania dużej światowej marki imprezy. Ten obiekt jak i jego zaplecze obecnie stanowi najlepszą w Polsce, a może i w Europie bazę do organizacji zawodów konnych o najwyższej randze. Mamy ambicję organizować tutaj wielkie zawody państw Morza Bałtyckiego. W Polsce jeździ konno już 300 tys. osób, to jest tyle, co gra w tenisa ziemnego i więcej od tych, którzy żeglują. Przy obecnej dynamice szacujemy, że w najbliższych latach konno będzie jeździło 700 tys. Polaków. Ten obiekt z pewnością będzie też miejscem szkolenia jeździectwa, w tym i tego rekreacyjnego.


altZ okazji otwarcia Hipodromu można było swobodnie zwiedzić cały kompleks obiektów, w tym stajnie, a także odbyły się zawody konne w skokach przez przeszkody oraz zaprezentował się teatr konny Cabriola.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież