Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Świetlica "Grodzisko" może zawiesić działalność

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 03 grudnia 2013 14:19

Pomoc dzieciom z rodzin patologicznych, ubogich czy rozbitych, miejsce, gdzie można zjeść ciepły posiłek, odrobić lekcje i spędzić czas z rówieśnikami – przez 11 lat świetlica "Grodzisko" zapewniała to swoich wychowankom. Jednak już od przyszłego roku świetlica może być zmuszona do zawieszenia działalności.Do 31 grudnia placówka musi opuścić lokal przy ul. Reduta Miejska, gdzie ma swoją siedzibę. Miasto wypowiedziało umowę najmu i choć dzięki staraniom Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej przyznało inny lokal, wymaga on gruntownego remontu, by spełnić wymogi sanepidu i straży pożarnej.

- Do najpilniejszych potrzeb należą wydzielenie i wyposażenie kuchni oraz łazienki, tak, aby spełniały one wymogi sanitarne, a także przygotowanie głównego pomieszczenia świetlicy - powiedziała Elżbieta Leśniewska, dyrektorka placówki.

Pod opieką placówki znajduje się obecnie 14 wychowanków w wieku od 6 do 12 lat z terenów Śródmieścia, Huciska i Suchanina.

Placówka podpisała umowę z Miastem na 10 lat, w zeszłym roku przedłużając ją o rok. Kiedy apelacje od decyzji wypowiedzenia umowy najmu i wizyta u Prezydenta Gdańska nie przyniosły skutku, placówce udało się uzyskać lokal przy ul. Kartuskiej. Jak powiedziała Elżbieta Leśniewska, placówka uzyskała lokal od Miasta, które nie będzie pobierać czynszu, a świetlica zmuszona będzie pokrywać tylko koszty eksploatacyjne ze względu na charytatywny charakter placówki. Nie mogą jednak ubiegać się od Miasta o zwrot kosztów remontu.

Dotychczasowy lokal placówki znajduje się na terenach fortów gdańskich. W związku z rozrostem Centrum Hewelianum i potrzebą zagospodarowania tego terenu, Miasto postanowiło przeznaczyć budynek dla pracowników Centrum.

Dzięki pomocy darczyńców udało się już zebrać 6 tys. zł. Jednak to wciąż za mało – koszt wszystkich prac remontowych razem z materiałami to 25 tys. zł. Od początku przyszłego roku placówka może być zmuszona zawiesić swoją działalność, jeżeli nie znajdą się środki na kompletny remont.

Pieniądze można wpłacać na konto Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej o nr 92 1240 1994 1111 0010 3341 2419  z dopiskiem "remont Świetlicy Środowiskowej Grodzisko".

AK

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież