Rachunek za Turów » Komisja Europejska wystosuje "w odpowiednim czasie" wezwanie do zapłaty kar nałożonych na Polskę w s... Zabawa i nauka na Pikniku Naukowym UG » W piątek i sobotę na terenie kampusu UG w ramach Pikniku Naukowego "Klimat dla Nauki. Doświadcz, poz... Biblioteka Pedagogiczna zaprasza » Obchodząca w tym roku jubileusz 75-lecia działalności Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku z... Samorządowi włodarze też otrzymają podwyżki » 1 listopada br. samorządowi włodarze i radni doczekają się obiecanych podwyżek wynagrodzeń lub diet.... Rusza rejestracja uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Na... » Rusza rejestracja tzw. biernych uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z... Nowa Lewica i... frakcja PZPR » Lewica nowa, ale niezupełnie. Oprócz dwóch frakcji - martwej politycznie Wiosny i targanego sporami ... W tygodniku „Sieci”: Choroba jak wyrok » W najnowszym numerze „Sieci” europoseł Witold Waszczykowski mówi o swojej walce o życie. Jakaś siła ... Krzysztof Piekarski: Dziś nawet liberałowie mówią: wolny rynek i „500+... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym, wykładowcą z Zakładu Teorii Polityk... W strefie władzy - (PO)morskie relacje » Mają do dyspozycji kilkadziesiąt spółek: prezydenci Gdańska i Sopotu oraz zarząd woj. pomorskiego, w... Oddano hołd pomordowanym Obrońcom Poczty Polskiej » We wtorek, 5 października, przypadła 82. rocznica mordu na 38 Obrońcach Poczty Polskiej. Pamięć pomo...
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
czwartek, 30 września 2021 06:13
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
Dobrze ułożyła się Francuzom współpraca z Miastem Gdańsk.
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
niedziela, 17 października 2021 20:21
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
Do trzeciego meczu w sezonie musieli czekać kibice Trefla na
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
sobota, 16 października 2021 18:44
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
Lechia długo nie mogła przełamać defensywy Bruk-Bet Termaliki

Galeria Sztuki Gdańskiej

Johann Carl Schultz – Neapolitańskie  widoki
poniedziałek, 04 października 2021 09:58
Johann Carl Schultz – Neapolitańskie  widoki
W ostatnim czasie prywatne zbiory gdańskiego malarstwa wzbogaciły

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Świetlica "Grodzisko" może zawiesić działalność

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 03 grudnia 2013 14:19

Pomoc dzieciom z rodzin patologicznych, ubogich czy rozbitych, miejsce, gdzie można zjeść ciepły posiłek, odrobić lekcje i spędzić czas z rówieśnikami – przez 11 lat świetlica "Grodzisko" zapewniała to swoich wychowankom. Jednak już od przyszłego roku świetlica może być zmuszona do zawieszenia działalności.Do 31 grudnia placówka musi opuścić lokal przy ul. Reduta Miejska, gdzie ma swoją siedzibę. Miasto wypowiedziało umowę najmu i choć dzięki staraniom Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej przyznało inny lokal, wymaga on gruntownego remontu, by spełnić wymogi sanepidu i straży pożarnej.

- Do najpilniejszych potrzeb należą wydzielenie i wyposażenie kuchni oraz łazienki, tak, aby spełniały one wymogi sanitarne, a także przygotowanie głównego pomieszczenia świetlicy - powiedziała Elżbieta Leśniewska, dyrektorka placówki.

Pod opieką placówki znajduje się obecnie 14 wychowanków w wieku od 6 do 12 lat z terenów Śródmieścia, Huciska i Suchanina.

Placówka podpisała umowę z Miastem na 10 lat, w zeszłym roku przedłużając ją o rok. Kiedy apelacje od decyzji wypowiedzenia umowy najmu i wizyta u Prezydenta Gdańska nie przyniosły skutku, placówce udało się uzyskać lokal przy ul. Kartuskiej. Jak powiedziała Elżbieta Leśniewska, placówka uzyskała lokal od Miasta, które nie będzie pobierać czynszu, a świetlica zmuszona będzie pokrywać tylko koszty eksploatacyjne ze względu na charytatywny charakter placówki. Nie mogą jednak ubiegać się od Miasta o zwrot kosztów remontu.

Dotychczasowy lokal placówki znajduje się na terenach fortów gdańskich. W związku z rozrostem Centrum Hewelianum i potrzebą zagospodarowania tego terenu, Miasto postanowiło przeznaczyć budynek dla pracowników Centrum.

Dzięki pomocy darczyńców udało się już zebrać 6 tys. zł. Jednak to wciąż za mało – koszt wszystkich prac remontowych razem z materiałami to 25 tys. zł. Od początku przyszłego roku placówka może być zmuszona zawiesić swoją działalność, jeżeli nie znajdą się środki na kompletny remont.

Pieniądze można wpłacać na konto Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej o nr 92 1240 1994 1111 0010 3341 2419  z dopiskiem "remont Świetlicy Środowiskowej Grodzisko".

AK

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież