Komunikat p.o. dyrektora MIIWŚ ws. wyroku NSA » Komunikat pełniącego obowiązki dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr. hab. Grzegorza Bere... "Jesień w ogrodzie" po raz 10. » Pomorskie Centrum Hurtowe Rënk w dniach 11-12 września zorganizował jubileuszową 10. edycja kiermasz... Kacper Płażyński: Drogi „rozchodniaczek” z Francuzami w SNG » Z posłem PiS Kacprem Płażyńskim, gdańskim radnym 2018-19, kandydatem na prezydenta Miasta Gdańska w ... 99. rocznica powstania KS Gedania » 15 września przypada rocznica powstania KS Gedania. Obchody 99. rocznicy rozpoczęły się mszą świętą ... Historia musi odczytywać znaki czasu » 13 września 2021 r. prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki poinformował o utworzeniu w... Uroczystości upamiętniające ofiary Armii Czerwonej na Pomorzu 1945 rok... » Oblackie Centrum Edukacji i Kultury w Gdańsku, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Instytut Pam... Gdańsk wykupi udziały SAUR Neptun od Francuzów » Miasto Gdańsk zamierza wykupić udziały w SAUR Neptun Gdańsk od francuskiej spółki i przejąć pełną ko... W tygodniku „Sieci”: Dlaczego TVN nadaje jak Łukaszenka? » W najnowszym numerze „Sieci”: Dlaczego białoruskie media i TVN zadziwiająco współbrzmią w pokazywany... Marek Biernacki: „Nie tędy droga” » Z Markiem Biernackim, w latach 80 w Ruchu Młodej Polski, ministrem spraw wewnętrznych i administracj... Gedania - życie pod terrorem » Nie ma opowieści o Polakach w Gdańsku bez Gedanii.Na pamięć miejsca składa się topografia i struktur...
Reklama
Gdańsk wykupi udziały SAUR Neptun od Francuzów
wtorek, 14 września 2021 12:15
Gdańsk wykupi udziały SAUR Neptun od Francuzów
Miasto Gdańsk zamierza wykupić udziały w SAUR Neptun Gdańsk od
Prezes Obajtek: w Akademii Żeglarskiej młodzież chce inwestować w siebie
sobota, 18 września 2021 14:34
Prezes Obajtek: w Akademii Żeglarskiej młodzież chce inwestować w siebie
Daniel Obajtek, prezes Grupy Orlen, odwiedził siedzibę klubu Energa
Zwycięski debiut trenera Kaczmarka przed gdańską publicznością
sobota, 18 września 2021 20:13
Zwycięski debiut trenera Kaczmarka przed gdańską publicznością
Trener Tomasz Kaczmarek odniósł pierwsze zwycięstwo jako trener

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańsk przez pryzmat - odsłona druga
poniedziałek, 06 września 2021 15:13
Gdańsk przez pryzmat - odsłona druga
Pierwsza wystawy „Gdańsk przez pryzmat” odbyła się w grudniu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Przedłużone śledztwo i areszt Samira S. podejrzanego o zabójstwo trzyosobowej rodziny

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 30 listopada 2013 12:15

Kontynuowane jest śledztwo przeciwko Samirowi S., podejrzanemu o dokonanie 13 marca 2013 roku, w Gdańsku zabójstwa trzyosobowej rodziny z pobudek zasługujących na szczególne potępienie.


Śledztwo zostało wszczęte 15 marca 2013 roku przez funkcjonariuszy Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, pod nadzorem prokuratora Wydziału do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, i dotyczy też zaboru mienia pokrzywdzonych z miejsca zdarzenia oraz o nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji. 


Postanowieniem Zastępcy Prokuratora Apelacyjnego w Gdańsku okres śledztwa w tej sprawie został przedłużony do dnia 15 marca 2014 roku.
Jednocześnie, w 29 listopada prokurator Wydziału do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, wystąpił do Sądu Okręgowego w Gdańsku z wnioskiem o przedłużenie okresu stosowania tymczasowego aresztowania Samira S., do 15 marca 2014 roku.
Konieczność przedłużenia okresu śledztwa i tymczasowego aresztowania w tej sprawie, spowodowana jest potrzebą wykonania uzupełniających ekspertyz, przez biegłych z zakresu: balistyki, biologii (DNA), antropologii oraz wyposażenia i uzbrojenia formacji militarnych w okresie II wojny światowej.


Nadal jest również oczekiwane sprawozdanie z obserwacji sądowo – psychiatrycznej, wraz z opinią o stanie zdrowia psychicznego Samira S., którą opracowuje zespół biegłych psychiatrów i psychologów, po wykonaniu obserwacji podejrzanego.


Wszyscy biegli pozostają z prokuratorem, w stałym roboczym kontakcie. Brak jest podstaw i powodów do twierdzenia, że nastąpiła nieuzasadniona zwłoka w wydaniu jakiejkolwiek opinii.


W ocenie prokuratora nadzorującego postępowanie, bez uzyskania wskazanych wyżej ekspertyz, nie jest możliwe merytoryczne zakończenie śledztwa.
Na tym etapie postępowania Rzecznik Prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku prok. Mariusz Marciniak, odmawia odpowiedzi na pytania o spodziewane terminy wydania opinii oraz o okoliczności powodujące zwłokę w ich opracowaniu.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież