ZOO Gdańsk - ogród i fundacja » Dyrektorzy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, Michał Targowski i Emilia Salach, są w zarządzie Fundacj... Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
sobota, 13 sierpnia 2022 07:12
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
W dniach 15-21 sierpnia w Monachium rozgrywane będą 25. Mistrzostwa
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Przedłużone śledztwo i areszt Samira S. podejrzanego o zabójstwo trzyosobowej rodziny

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 30 listopada 2013 12:15

Kontynuowane jest śledztwo przeciwko Samirowi S., podejrzanemu o dokonanie 13 marca 2013 roku, w Gdańsku zabójstwa trzyosobowej rodziny z pobudek zasługujących na szczególne potępienie.


Śledztwo zostało wszczęte 15 marca 2013 roku przez funkcjonariuszy Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, pod nadzorem prokuratora Wydziału do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, i dotyczy też zaboru mienia pokrzywdzonych z miejsca zdarzenia oraz o nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji. 


Postanowieniem Zastępcy Prokuratora Apelacyjnego w Gdańsku okres śledztwa w tej sprawie został przedłużony do dnia 15 marca 2014 roku.
Jednocześnie, w 29 listopada prokurator Wydziału do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, wystąpił do Sądu Okręgowego w Gdańsku z wnioskiem o przedłużenie okresu stosowania tymczasowego aresztowania Samira S., do 15 marca 2014 roku.
Konieczność przedłużenia okresu śledztwa i tymczasowego aresztowania w tej sprawie, spowodowana jest potrzebą wykonania uzupełniających ekspertyz, przez biegłych z zakresu: balistyki, biologii (DNA), antropologii oraz wyposażenia i uzbrojenia formacji militarnych w okresie II wojny światowej.


Nadal jest również oczekiwane sprawozdanie z obserwacji sądowo – psychiatrycznej, wraz z opinią o stanie zdrowia psychicznego Samira S., którą opracowuje zespół biegłych psychiatrów i psychologów, po wykonaniu obserwacji podejrzanego.


Wszyscy biegli pozostają z prokuratorem, w stałym roboczym kontakcie. Brak jest podstaw i powodów do twierdzenia, że nastąpiła nieuzasadniona zwłoka w wydaniu jakiejkolwiek opinii.


W ocenie prokuratora nadzorującego postępowanie, bez uzyskania wskazanych wyżej ekspertyz, nie jest możliwe merytoryczne zakończenie śledztwa.
Na tym etapie postępowania Rzecznik Prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku prok. Mariusz Marciniak, odmawia odpowiedzi na pytania o spodziewane terminy wydania opinii oraz o okoliczności powodujące zwłokę w ich opracowaniu.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież