W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

W Sopocie 2200 podpisów - i pytania o hale widmo

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
niedziela, 01 października 2017 20:22

Nieco ponad 2200 podpisów za przeprowadzeniem referendum w sprawie odwołania Jacka Karnowskiego z funkcji prezydenta miasta zebrali organizatorzy z ruchu "Mieszkańcy dla Sopotu".- Rozdajemy ulotki, informujemy o poważnych uchybieniach w pracy prezydenta, ujawniamy dziwne transakcje miasta. To przekonuje, by złożyć podpis, który otwiera drogę do naprawy spraw publicznych w Sopocie - mówi "Gazecie Gdańskiej" Małgorzata Tarasiewicz, liderka ruchu.
Jeszcze w tym tygodniu społeczność sopocka ma poznać kulisy oddania w użytkowanie wieczyste 1,97 hektara gruntu przy ul. 1 Maja. Zgodnie z uchwałą rady miasta z września 1996 roku nieruchomość była przeznaczona pod budowę hali sportowo-widowiskowej. W przetargu ofertowym, który odbył się w w lutym 1997 roku wpłynęła tylko jedna oferta, od prowadzących firmę Trefl Marii i Kazimierza Wierzbickich. Nabywcy zaproponowali  "zagospodarowanie terenu na hale na 5 tys. widzów" i kwotę 2,37 mln złotych za prawo użytkowania działki na 99 lat.


Od marca do maja 2011 roku w związku z brakiem jakichkolwiek postępów w budowie hali sprawa zajęła się komisja rewizyjna rady miasta Sopotu. Zakresem kontroli objęto... "ustalenie zmian własnościowych i ustalenie obecnego właściciela nieruchomości przy ul. 1 Maja 22". Jak zauważono, mimo upływu 14 lat od przetargu działka nadal była niezagospodarowana, choć w umowie oddania gruntu w wieczyste użytkowanie termin zakończenia budowy określono na 31 sierpnia 2001, który następnie przedłużono do grudnia 2002.


altKomisja wysłuchała ustnych wyjaśnień właściciela działki, który poinformował, że po wybudowaniu hali 100-lecia Sopotu i hali widowiskowej Gdańska i Sopotu inwestycja pierwotna nie ma sensu. Inne próby jej zagospodarowania, m.in. wymiana gruntów z UG, kompleks rekreacyjny "Sopocka Oaza", czy wspólna klinika ze spółka Swissmed, nie przyniosły rozstrzygnięć.


"Wyjaśnienia powyższe zasługują na uwzględnienie" - skonkludowali radni, których poinformowano, że podjęto decyzje o naliczeniu dodatkowej opłaty z tytułu niezagospodarowania w terminie nieruchomości.


Zgodnie z aktem notarialnym za 1,97 hektara nabywca miał zapłacić 15 ceny w pierwszym roku - czyli 355 tys. złotych, a następnie opłata roczna miała wynosić 3 proc. ceny czyli 71 tys. złotych.


W czerwcu 2010 roku senat UG upoważnił rektora UG do nabycia za kwotę nie wyższą niż 25 mln złotych działki o powierzchni 1,97 ha przy ul. 1 Maja 22, należącej do państwa Wierzbickich na rozwój infrastruktury dydaktyczno-naukowej, rozbudowę kampusu sopockiego w rejonie ul. Armii Krajowej i ul. 1 Maja.


Zafrasowani radni w maju 2011 delikatnie sugerują we wnioskach po kontroli, czy wobec 14-letnich trudności prezydent Sopotu nie powinien przejąć działki i sam zająć się jej zagospodarowaniem.


Jest rok 2017. Nawet teraz 25 mln od UG nie wyglądało by źle w budżecie Sopotu.


GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież