Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

W Sopocie 2200 podpisów - i pytania o hale widmo

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
niedziela, 01 października 2017 20:22

Nieco ponad 2200 podpisów za przeprowadzeniem referendum w sprawie odwołania Jacka Karnowskiego z funkcji prezydenta miasta zebrali organizatorzy z ruchu "Mieszkańcy dla Sopotu".- Rozdajemy ulotki, informujemy o poważnych uchybieniach w pracy prezydenta, ujawniamy dziwne transakcje miasta. To przekonuje, by złożyć podpis, który otwiera drogę do naprawy spraw publicznych w Sopocie - mówi "Gazecie Gdańskiej" Małgorzata Tarasiewicz, liderka ruchu.
Jeszcze w tym tygodniu społeczność sopocka ma poznać kulisy oddania w użytkowanie wieczyste 1,97 hektara gruntu przy ul. 1 Maja. Zgodnie z uchwałą rady miasta z września 1996 roku nieruchomość była przeznaczona pod budowę hali sportowo-widowiskowej. W przetargu ofertowym, który odbył się w w lutym 1997 roku wpłynęła tylko jedna oferta, od prowadzących firmę Trefl Marii i Kazimierza Wierzbickich. Nabywcy zaproponowali  "zagospodarowanie terenu na hale na 5 tys. widzów" i kwotę 2,37 mln złotych za prawo użytkowania działki na 99 lat.


Od marca do maja 2011 roku w związku z brakiem jakichkolwiek postępów w budowie hali sprawa zajęła się komisja rewizyjna rady miasta Sopotu. Zakresem kontroli objęto... "ustalenie zmian własnościowych i ustalenie obecnego właściciela nieruchomości przy ul. 1 Maja 22". Jak zauważono, mimo upływu 14 lat od przetargu działka nadal była niezagospodarowana, choć w umowie oddania gruntu w wieczyste użytkowanie termin zakończenia budowy określono na 31 sierpnia 2001, który następnie przedłużono do grudnia 2002.


altKomisja wysłuchała ustnych wyjaśnień właściciela działki, który poinformował, że po wybudowaniu hali 100-lecia Sopotu i hali widowiskowej Gdańska i Sopotu inwestycja pierwotna nie ma sensu. Inne próby jej zagospodarowania, m.in. wymiana gruntów z UG, kompleks rekreacyjny "Sopocka Oaza", czy wspólna klinika ze spółka Swissmed, nie przyniosły rozstrzygnięć.


"Wyjaśnienia powyższe zasługują na uwzględnienie" - skonkludowali radni, których poinformowano, że podjęto decyzje o naliczeniu dodatkowej opłaty z tytułu niezagospodarowania w terminie nieruchomości.


Zgodnie z aktem notarialnym za 1,97 hektara nabywca miał zapłacić 15 ceny w pierwszym roku - czyli 355 tys. złotych, a następnie opłata roczna miała wynosić 3 proc. ceny czyli 71 tys. złotych.


W czerwcu 2010 roku senat UG upoważnił rektora UG do nabycia za kwotę nie wyższą niż 25 mln złotych działki o powierzchni 1,97 ha przy ul. 1 Maja 22, należącej do państwa Wierzbickich na rozwój infrastruktury dydaktyczno-naukowej, rozbudowę kampusu sopockiego w rejonie ul. Armii Krajowej i ul. 1 Maja.


Zafrasowani radni w maju 2011 delikatnie sugerują we wnioskach po kontroli, czy wobec 14-letnich trudności prezydent Sopotu nie powinien przejąć działki i sam zająć się jej zagospodarowaniem.


Jest rok 2017. Nawet teraz 25 mln od UG nie wyglądało by źle w budżecie Sopotu.


GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież