Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar... Zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska » 15 maja 2023 r. zmarła prof. dr hab. n. med. Barbara Krupa-Wojciechowska, rektor Gdańskiego Uniwersy...
Reklama
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
sobota, 27 maja 2023 21:23
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
W niedzielę o godz. 14.00 w Poznaniu rozpocznie się mecz ebebe PSŻ
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
poniedziałek, 01 maja 2023 14:11
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego i Centrum Sportu i

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

W Sopocie 2200 podpisów - i pytania o hale widmo

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
niedziela, 01 października 2017 20:22

Nieco ponad 2200 podpisów za przeprowadzeniem referendum w sprawie odwołania Jacka Karnowskiego z funkcji prezydenta miasta zebrali organizatorzy z ruchu "Mieszkańcy dla Sopotu".- Rozdajemy ulotki, informujemy o poważnych uchybieniach w pracy prezydenta, ujawniamy dziwne transakcje miasta. To przekonuje, by złożyć podpis, który otwiera drogę do naprawy spraw publicznych w Sopocie - mówi "Gazecie Gdańskiej" Małgorzata Tarasiewicz, liderka ruchu.
Jeszcze w tym tygodniu społeczność sopocka ma poznać kulisy oddania w użytkowanie wieczyste 1,97 hektara gruntu przy ul. 1 Maja. Zgodnie z uchwałą rady miasta z września 1996 roku nieruchomość była przeznaczona pod budowę hali sportowo-widowiskowej. W przetargu ofertowym, który odbył się w w lutym 1997 roku wpłynęła tylko jedna oferta, od prowadzących firmę Trefl Marii i Kazimierza Wierzbickich. Nabywcy zaproponowali  "zagospodarowanie terenu na hale na 5 tys. widzów" i kwotę 2,37 mln złotych za prawo użytkowania działki na 99 lat.


Od marca do maja 2011 roku w związku z brakiem jakichkolwiek postępów w budowie hali sprawa zajęła się komisja rewizyjna rady miasta Sopotu. Zakresem kontroli objęto... "ustalenie zmian własnościowych i ustalenie obecnego właściciela nieruchomości przy ul. 1 Maja 22". Jak zauważono, mimo upływu 14 lat od przetargu działka nadal była niezagospodarowana, choć w umowie oddania gruntu w wieczyste użytkowanie termin zakończenia budowy określono na 31 sierpnia 2001, który następnie przedłużono do grudnia 2002.


altKomisja wysłuchała ustnych wyjaśnień właściciela działki, który poinformował, że po wybudowaniu hali 100-lecia Sopotu i hali widowiskowej Gdańska i Sopotu inwestycja pierwotna nie ma sensu. Inne próby jej zagospodarowania, m.in. wymiana gruntów z UG, kompleks rekreacyjny "Sopocka Oaza", czy wspólna klinika ze spółka Swissmed, nie przyniosły rozstrzygnięć.


"Wyjaśnienia powyższe zasługują na uwzględnienie" - skonkludowali radni, których poinformowano, że podjęto decyzje o naliczeniu dodatkowej opłaty z tytułu niezagospodarowania w terminie nieruchomości.


Zgodnie z aktem notarialnym za 1,97 hektara nabywca miał zapłacić 15 ceny w pierwszym roku - czyli 355 tys. złotych, a następnie opłata roczna miała wynosić 3 proc. ceny czyli 71 tys. złotych.


W czerwcu 2010 roku senat UG upoważnił rektora UG do nabycia za kwotę nie wyższą niż 25 mln złotych działki o powierzchni 1,97 ha przy ul. 1 Maja 22, należącej do państwa Wierzbickich na rozwój infrastruktury dydaktyczno-naukowej, rozbudowę kampusu sopockiego w rejonie ul. Armii Krajowej i ul. 1 Maja.


Zafrasowani radni w maju 2011 delikatnie sugerują we wnioskach po kontroli, czy wobec 14-letnich trudności prezydent Sopotu nie powinien przejąć działki i sam zająć się jej zagospodarowaniem.


Jest rok 2017. Nawet teraz 25 mln od UG nie wyglądało by źle w budżecie Sopotu.


GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież