Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli... Spotkanie z mieszkańcami Oruni Górnej - Gdańska Południe, Ujeściska - ... » W Szkole Podstawowej nr 86 przy ul. Wielkopolskiej 20 odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie władz... Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Lechia zwolniła Marcina Kaczmarka
wtorek, 21 marca 2023 14:54
Lechia zwolniła Marcina Kaczmarka
Z dniem 21 marca 2023 Lechia podjęła decyzję o zakończeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dwa pomorskie oddziały onkologiczne z godłem „Szpital Przyjazny”

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 02 października 2017 18:33

Copernicus PL Wojewódzkie Centrum Onkologii oraz Katedra Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wraz z Kliniką Onkologii i Radioterapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego znalazły się wśród 20 szpitali wyróżnionych godłem „Szpital Przyjazny” w ramach kampanii "Choroba? Pracuję z nią!".  


- Fundacja Onkologiczna „Alivia” razem z innymi fundacjami onkologicznymi oraz Pracodawcami RP przeprowadziła badanie oferty ośrodków onkologicznych w Polsce - powiedziała Anna Moskal, przedstawiciel Fundacji Onkologicznej „Alivia”. - Chodziło o zbadanie czy ośrodki szanują czas pacjentów. Wyznacznikiem było to czy można się umówić na konkretny termin i konkretną godzinę na wizytę lekarską, a także to czy jest udostępniona sala i sprzęt czyli czy są warunki do leczenia poprzez wstrzykiwanie podskórne co jest szybszą metodą niż standardowa chemioterapia. W Polsce jest 20 ośrodków, które ma taką ofertę, a województwo pomorskie się wyróżnia, bo są dwa ośrodki. W naszej kampanii chodzi o to, żeby można było łączyć leczenie z normalną pracą zawodową, z życiem rodzinnym, żeby choroba nie przejmowała kontroli nad całym naszym życiem.


Na Pomorzu godło „Szpital Przyjazny” otrzymały dwie placówki - Copernicus PL Wojewódzkie Centrum Onkologii oraz Katedra Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wraz z Kliniką Onkologii i Radioterapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.


alt- Staramy się, i to od lat, mimo znanej sytuacji ochrony zdrowia, aby nasi pacjenci czuli się tutaj jak w domu - powiedział prof. dr hab. n. med. Jacek Jassem, Kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii GUMed. - Oczywiście trudno to zrealizować, bo to stary szpital, ale w przyszłym roku przeprowadzimy się do znacznie bardziej luksusowej siedziby. Ale nawet w trudnych warunkach można wiele dla chorych zrobić. Chorzy otrzymują u nas kawę, kanapki, wodę. Jest telewizor, są książki, czasopisma, dzieci mają zabawki. To są rzeczy, które możemy zrobić własnymi siłami. Umawianie chorych na godzinę to jest po prostu szacunek dla chorych. Skoro zabieg trwa 10 minut to nie zapraszamy wszystkich o tej samej porze tylko wtedy kiedy ten zabieg rzeczywiście się odbywa. Każdy z tych ludzi ma swoje życie prywatne. Każdy, muszę to powiedzieć, bardzo potrzebuje rodziny i rodzina ich potrzebuje, bo są to czasem bardzo zaawansowani chorzy, których czeka nieuchronna śmierć i w związku z tym chcą z bliski jak najwięcej pobyć. Niektórzy też pracują, to też jest bardzo ważne, w związku z tym nie chcemy wyrywać ich ze środowiska pracy, że środowiska zawodowego, towarzyskiego. Po prostu traktujemy ich jak normalnych ludzi. Ci, których wyleczymy staramy się, aby normalnie wrócili do życia, żeby wręcz zapomnieli o swojej chorobie.


Organizatorami kampanii „Choroba? Pracuję z nią!” są Pracodawcy RP, wiodąca organizacja zrzeszająca ponad 12 tysięcy firm w Polsce oraz siedem aktywnie działających organizacji pacjentów: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej „3majmy się razem”, Federacja Stowarzyszeń Amazonki, Polskie Amazonki Ruch Społeczny, Fundacja Onkologiczna Osób Młodych Alivia, Fundacja Rak’n’Roll – Wygraj Życie!, Fundacja OnkoCafe – Razem Lepiej, Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg”. Celem kampanii jest wspólne działanie na rzecz tworzenia dogodnych warunków pracy dla chorujących przewlekle pracowników.


Więcej informacji na www.pracujeznia.pl.


Tomasz Łunkiewicz

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież