Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ...
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
wtorek, 05 grudnia 2023 15:10
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dwa pomorskie oddziały onkologiczne z godłem „Szpital Przyjazny”

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 02 października 2017 18:33

Copernicus PL Wojewódzkie Centrum Onkologii oraz Katedra Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wraz z Kliniką Onkologii i Radioterapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego znalazły się wśród 20 szpitali wyróżnionych godłem „Szpital Przyjazny” w ramach kampanii "Choroba? Pracuję z nią!".  


- Fundacja Onkologiczna „Alivia” razem z innymi fundacjami onkologicznymi oraz Pracodawcami RP przeprowadziła badanie oferty ośrodków onkologicznych w Polsce - powiedziała Anna Moskal, przedstawiciel Fundacji Onkologicznej „Alivia”. - Chodziło o zbadanie czy ośrodki szanują czas pacjentów. Wyznacznikiem było to czy można się umówić na konkretny termin i konkretną godzinę na wizytę lekarską, a także to czy jest udostępniona sala i sprzęt czyli czy są warunki do leczenia poprzez wstrzykiwanie podskórne co jest szybszą metodą niż standardowa chemioterapia. W Polsce jest 20 ośrodków, które ma taką ofertę, a województwo pomorskie się wyróżnia, bo są dwa ośrodki. W naszej kampanii chodzi o to, żeby można było łączyć leczenie z normalną pracą zawodową, z życiem rodzinnym, żeby choroba nie przejmowała kontroli nad całym naszym życiem.


Na Pomorzu godło „Szpital Przyjazny” otrzymały dwie placówki - Copernicus PL Wojewódzkie Centrum Onkologii oraz Katedra Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wraz z Kliniką Onkologii i Radioterapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.


alt- Staramy się, i to od lat, mimo znanej sytuacji ochrony zdrowia, aby nasi pacjenci czuli się tutaj jak w domu - powiedział prof. dr hab. n. med. Jacek Jassem, Kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii GUMed. - Oczywiście trudno to zrealizować, bo to stary szpital, ale w przyszłym roku przeprowadzimy się do znacznie bardziej luksusowej siedziby. Ale nawet w trudnych warunkach można wiele dla chorych zrobić. Chorzy otrzymują u nas kawę, kanapki, wodę. Jest telewizor, są książki, czasopisma, dzieci mają zabawki. To są rzeczy, które możemy zrobić własnymi siłami. Umawianie chorych na godzinę to jest po prostu szacunek dla chorych. Skoro zabieg trwa 10 minut to nie zapraszamy wszystkich o tej samej porze tylko wtedy kiedy ten zabieg rzeczywiście się odbywa. Każdy z tych ludzi ma swoje życie prywatne. Każdy, muszę to powiedzieć, bardzo potrzebuje rodziny i rodzina ich potrzebuje, bo są to czasem bardzo zaawansowani chorzy, których czeka nieuchronna śmierć i w związku z tym chcą z bliski jak najwięcej pobyć. Niektórzy też pracują, to też jest bardzo ważne, w związku z tym nie chcemy wyrywać ich ze środowiska pracy, że środowiska zawodowego, towarzyskiego. Po prostu traktujemy ich jak normalnych ludzi. Ci, których wyleczymy staramy się, aby normalnie wrócili do życia, żeby wręcz zapomnieli o swojej chorobie.


Organizatorami kampanii „Choroba? Pracuję z nią!” są Pracodawcy RP, wiodąca organizacja zrzeszająca ponad 12 tysięcy firm w Polsce oraz siedem aktywnie działających organizacji pacjentów: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej „3majmy się razem”, Federacja Stowarzyszeń Amazonki, Polskie Amazonki Ruch Społeczny, Fundacja Onkologiczna Osób Młodych Alivia, Fundacja Rak’n’Roll – Wygraj Życie!, Fundacja OnkoCafe – Razem Lepiej, Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg”. Celem kampanii jest wspólne działanie na rzecz tworzenia dogodnych warunków pracy dla chorujących przewlekle pracowników.


Więcej informacji na www.pracujeznia.pl.


Tomasz Łunkiewicz

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież