Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus...
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Dwa pomorskie oddziały onkologiczne z godłem „Szpital Przyjazny”

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 02 października 2017 18:33

Copernicus PL Wojewódzkie Centrum Onkologii oraz Katedra Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wraz z Kliniką Onkologii i Radioterapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego znalazły się wśród 20 szpitali wyróżnionych godłem „Szpital Przyjazny” w ramach kampanii "Choroba? Pracuję z nią!".  


- Fundacja Onkologiczna „Alivia” razem z innymi fundacjami onkologicznymi oraz Pracodawcami RP przeprowadziła badanie oferty ośrodków onkologicznych w Polsce - powiedziała Anna Moskal, przedstawiciel Fundacji Onkologicznej „Alivia”. - Chodziło o zbadanie czy ośrodki szanują czas pacjentów. Wyznacznikiem było to czy można się umówić na konkretny termin i konkretną godzinę na wizytę lekarską, a także to czy jest udostępniona sala i sprzęt czyli czy są warunki do leczenia poprzez wstrzykiwanie podskórne co jest szybszą metodą niż standardowa chemioterapia. W Polsce jest 20 ośrodków, które ma taką ofertę, a województwo pomorskie się wyróżnia, bo są dwa ośrodki. W naszej kampanii chodzi o to, żeby można było łączyć leczenie z normalną pracą zawodową, z życiem rodzinnym, żeby choroba nie przejmowała kontroli nad całym naszym życiem.


Na Pomorzu godło „Szpital Przyjazny” otrzymały dwie placówki - Copernicus PL Wojewódzkie Centrum Onkologii oraz Katedra Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wraz z Kliniką Onkologii i Radioterapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.


alt- Staramy się, i to od lat, mimo znanej sytuacji ochrony zdrowia, aby nasi pacjenci czuli się tutaj jak w domu - powiedział prof. dr hab. n. med. Jacek Jassem, Kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii GUMed. - Oczywiście trudno to zrealizować, bo to stary szpital, ale w przyszłym roku przeprowadzimy się do znacznie bardziej luksusowej siedziby. Ale nawet w trudnych warunkach można wiele dla chorych zrobić. Chorzy otrzymują u nas kawę, kanapki, wodę. Jest telewizor, są książki, czasopisma, dzieci mają zabawki. To są rzeczy, które możemy zrobić własnymi siłami. Umawianie chorych na godzinę to jest po prostu szacunek dla chorych. Skoro zabieg trwa 10 minut to nie zapraszamy wszystkich o tej samej porze tylko wtedy kiedy ten zabieg rzeczywiście się odbywa. Każdy z tych ludzi ma swoje życie prywatne. Każdy, muszę to powiedzieć, bardzo potrzebuje rodziny i rodzina ich potrzebuje, bo są to czasem bardzo zaawansowani chorzy, których czeka nieuchronna śmierć i w związku z tym chcą z bliski jak najwięcej pobyć. Niektórzy też pracują, to też jest bardzo ważne, w związku z tym nie chcemy wyrywać ich ze środowiska pracy, że środowiska zawodowego, towarzyskiego. Po prostu traktujemy ich jak normalnych ludzi. Ci, których wyleczymy staramy się, aby normalnie wrócili do życia, żeby wręcz zapomnieli o swojej chorobie.


Organizatorami kampanii „Choroba? Pracuję z nią!” są Pracodawcy RP, wiodąca organizacja zrzeszająca ponad 12 tysięcy firm w Polsce oraz siedem aktywnie działających organizacji pacjentów: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej „3majmy się razem”, Federacja Stowarzyszeń Amazonki, Polskie Amazonki Ruch Społeczny, Fundacja Onkologiczna Osób Młodych Alivia, Fundacja Rak’n’Roll – Wygraj Życie!, Fundacja OnkoCafe – Razem Lepiej, Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg”. Celem kampanii jest wspólne działanie na rzecz tworzenia dogodnych warunków pracy dla chorujących przewlekle pracowników.


Więcej informacji na www.pracujeznia.pl.


Tomasz Łunkiewicz

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież