W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ingenium szuka nowych talentów

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 03 października 2017 23:36

Stowarzyszenie Teatralne "Ingenium" szukając nowych talentów do nowej grupy musicalowej zorganizowało casting dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat.Stowarzyszenie Teatralne "Ingenium" powstało w 2009 roku. Głównym celem była realizacja spektakli musicalowych na wysokim poziomie, w których główne role grają dzieci i młodzież. Spektakle miały z założenia nieść pozytywne przesłanie, być na czasie i konkurować z produkcjami profesjonalnych teatrów. Pierwszym ogromnym sukcesem była premiera musicalu „Okruchy Życia – Anioły są wśród nas” w lipcu 2010 roku.
Stowarzyszenie zrealizowało produkcje musicalowe: „Okruchy życia - Anioły są wśród nas...”, „Trudne pytania - musical o sile ludzkich marzeń”, „Blask - inspirowany życiem i twórczością Michaela Jacksona”, "Cudowne Musicale – od West Endu aż po Broadway". W ciągu kilku lat działalności zagrało ponad 90 spektakli muzycznych w całym kraju.


altW związku z rozwojem stowarzyszenia zorganizowano casting dzieci i młodzieży w wieku 9-16 lat do nowej grupy musicalowej. Zajęcia odbywały się na Scenie Teatralnej NOT.
- Casting jak zawsze odbywał się dwuetapowo - powiedział  Karol Świtajski, prezes Stowarzyszenia Teatralnego „Ingenium”. - W pierwszym terminie przesłuchaliśmy ponad dwadzieścia młodych osób. Każdy przychodził indywidualnie i pokazywał co potrafi - wiersz, muzyka, śpiew, taniec.  Do drugiego etapu zaprosiliśmy 13 osób. Drugi etap to zawsze jest sprawdzenie grupowe, bo do musicalu potrzebujemy ludzi, którzy potrafią tworzyć zespół musicalowy. Nie przyjmujemy osób które chcą być gwiazdami i robić kariery indywidualne. Aktor musicalowy musi śpiewać, tańczyć, grać. Do naszej grupy przyjmujemy osoby, które pasują do ról w spektaklach, które będziemy realizować. To, że ktoś przyszedł na casting i nie został przyjęty nie oznacza, że jest słaby. Będziemy przygotowywać nową premierę i dobieramy młodzież pod konkretne role. Ktoś kto teraz nie został przyjęty może w przyszłości przyjść na kolejny casting i może zostać wówczas wybrany, bo będzie pasował do roli. Od października ruszamy z zajęciami. Do grupy przyjętej po tym castingu zostanie dołączona grupa z castingu, który był przed wakacjami. Warto do nas również pisać na adres impresariat@stowarzyszenieteatralne.pl. Jeśli ktoś będzie zainteresowany dołączeniem do składu to my umawiamy się indywidualnie i przesłuchujemy.


altNowa grupa będzie realizowała program z zakresu umiejętności scenicznych, teatralnych, warsztaty wokalne, choreograficzne i taneczne z profesjonalistami oraz aktorami grającymi również w naszym teatrze. Najlepsze osoby dołączą do głównego składu realizującego spektakle musicalowe w całej Polsce oraz będą uczestniczyć w nowych produkcjach teatralnych.


Dla większości uczestników drugiego etapu castingu motywacją do zgłoszenia się była pasja związana z tańcem, grą i chęć rozwoju.
- Zdecydowałem się zgłosić na casting, bo uważam, że mam bardzo dobre umiejętności aktorskie - powiedział Krzysztof Bigos, lat 13. - Chodzę na kółko teatralne, bo moja wychowawczyni dostrzegła we mnie talent i postanowiłem to wykorzystać. Swoją przyszłość wiążę z występami na scenie.


altOprócz zajęć z nowoprzyjętymi członkami grupy Stowarzyszenie będzie wystawiało spektakle. Najbliższe to: "Cudowne Musicale – od West Endu aż po Broadway" - 23 października, godz. 9.00 i 12.00 spektakle szkolne, o godz. 18.00 dla dorosłych i liceów, „Okruchy Życia – Anioły są wśród nas” - 10 listopada i „Trudne pytania - musical o sile ludzkich marzeń” - 19 grudnia. Wszystkie spektakle na Scenie Teatralnej NOT.


- Od lutego rozpoczniemy dość mocne działania do nowej premiery - zapowiada Karol Świtajski. - Nie zdradzamy na razie tytułu. Na pewno będzie to duża, mocna lektura szkolna. Będzie to musical do lektury, do której musicalu jeszcze nie zrobiono.


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież