Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ingenium szuka nowych talentów

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 03 października 2017 23:36

Stowarzyszenie Teatralne "Ingenium" szukając nowych talentów do nowej grupy musicalowej zorganizowało casting dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat.Stowarzyszenie Teatralne "Ingenium" powstało w 2009 roku. Głównym celem była realizacja spektakli musicalowych na wysokim poziomie, w których główne role grają dzieci i młodzież. Spektakle miały z założenia nieść pozytywne przesłanie, być na czasie i konkurować z produkcjami profesjonalnych teatrów. Pierwszym ogromnym sukcesem była premiera musicalu „Okruchy Życia – Anioły są wśród nas” w lipcu 2010 roku.
Stowarzyszenie zrealizowało produkcje musicalowe: „Okruchy życia - Anioły są wśród nas...”, „Trudne pytania - musical o sile ludzkich marzeń”, „Blask - inspirowany życiem i twórczością Michaela Jacksona”, "Cudowne Musicale – od West Endu aż po Broadway". W ciągu kilku lat działalności zagrało ponad 90 spektakli muzycznych w całym kraju.


altW związku z rozwojem stowarzyszenia zorganizowano casting dzieci i młodzieży w wieku 9-16 lat do nowej grupy musicalowej. Zajęcia odbywały się na Scenie Teatralnej NOT.
- Casting jak zawsze odbywał się dwuetapowo - powiedział  Karol Świtajski, prezes Stowarzyszenia Teatralnego „Ingenium”. - W pierwszym terminie przesłuchaliśmy ponad dwadzieścia młodych osób. Każdy przychodził indywidualnie i pokazywał co potrafi - wiersz, muzyka, śpiew, taniec.  Do drugiego etapu zaprosiliśmy 13 osób. Drugi etap to zawsze jest sprawdzenie grupowe, bo do musicalu potrzebujemy ludzi, którzy potrafią tworzyć zespół musicalowy. Nie przyjmujemy osób które chcą być gwiazdami i robić kariery indywidualne. Aktor musicalowy musi śpiewać, tańczyć, grać. Do naszej grupy przyjmujemy osoby, które pasują do ról w spektaklach, które będziemy realizować. To, że ktoś przyszedł na casting i nie został przyjęty nie oznacza, że jest słaby. Będziemy przygotowywać nową premierę i dobieramy młodzież pod konkretne role. Ktoś kto teraz nie został przyjęty może w przyszłości przyjść na kolejny casting i może zostać wówczas wybrany, bo będzie pasował do roli. Od października ruszamy z zajęciami. Do grupy przyjętej po tym castingu zostanie dołączona grupa z castingu, który był przed wakacjami. Warto do nas również pisać na adres impresariat@stowarzyszenieteatralne.pl. Jeśli ktoś będzie zainteresowany dołączeniem do składu to my umawiamy się indywidualnie i przesłuchujemy.


altNowa grupa będzie realizowała program z zakresu umiejętności scenicznych, teatralnych, warsztaty wokalne, choreograficzne i taneczne z profesjonalistami oraz aktorami grającymi również w naszym teatrze. Najlepsze osoby dołączą do głównego składu realizującego spektakle musicalowe w całej Polsce oraz będą uczestniczyć w nowych produkcjach teatralnych.


Dla większości uczestników drugiego etapu castingu motywacją do zgłoszenia się była pasja związana z tańcem, grą i chęć rozwoju.
- Zdecydowałem się zgłosić na casting, bo uważam, że mam bardzo dobre umiejętności aktorskie - powiedział Krzysztof Bigos, lat 13. - Chodzę na kółko teatralne, bo moja wychowawczyni dostrzegła we mnie talent i postanowiłem to wykorzystać. Swoją przyszłość wiążę z występami na scenie.


altOprócz zajęć z nowoprzyjętymi członkami grupy Stowarzyszenie będzie wystawiało spektakle. Najbliższe to: "Cudowne Musicale – od West Endu aż po Broadway" - 23 października, godz. 9.00 i 12.00 spektakle szkolne, o godz. 18.00 dla dorosłych i liceów, „Okruchy Życia – Anioły są wśród nas” - 10 listopada i „Trudne pytania - musical o sile ludzkich marzeń” - 19 grudnia. Wszystkie spektakle na Scenie Teatralnej NOT.


- Od lutego rozpoczniemy dość mocne działania do nowej premiery - zapowiada Karol Świtajski. - Nie zdradzamy na razie tytułu. Na pewno będzie to duża, mocna lektura szkolna. Będzie to musical do lektury, do której musicalu jeszcze nie zrobiono.


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież