Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ingenium szuka nowych talentów

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 03 października 2017 23:36

Stowarzyszenie Teatralne "Ingenium" szukając nowych talentów do nowej grupy musicalowej zorganizowało casting dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat.Stowarzyszenie Teatralne "Ingenium" powstało w 2009 roku. Głównym celem była realizacja spektakli musicalowych na wysokim poziomie, w których główne role grają dzieci i młodzież. Spektakle miały z założenia nieść pozytywne przesłanie, być na czasie i konkurować z produkcjami profesjonalnych teatrów. Pierwszym ogromnym sukcesem była premiera musicalu „Okruchy Życia – Anioły są wśród nas” w lipcu 2010 roku.
Stowarzyszenie zrealizowało produkcje musicalowe: „Okruchy życia - Anioły są wśród nas...”, „Trudne pytania - musical o sile ludzkich marzeń”, „Blask - inspirowany życiem i twórczością Michaela Jacksona”, "Cudowne Musicale – od West Endu aż po Broadway". W ciągu kilku lat działalności zagrało ponad 90 spektakli muzycznych w całym kraju.


altW związku z rozwojem stowarzyszenia zorganizowano casting dzieci i młodzieży w wieku 9-16 lat do nowej grupy musicalowej. Zajęcia odbywały się na Scenie Teatralnej NOT.
- Casting jak zawsze odbywał się dwuetapowo - powiedział  Karol Świtajski, prezes Stowarzyszenia Teatralnego „Ingenium”. - W pierwszym terminie przesłuchaliśmy ponad dwadzieścia młodych osób. Każdy przychodził indywidualnie i pokazywał co potrafi - wiersz, muzyka, śpiew, taniec.  Do drugiego etapu zaprosiliśmy 13 osób. Drugi etap to zawsze jest sprawdzenie grupowe, bo do musicalu potrzebujemy ludzi, którzy potrafią tworzyć zespół musicalowy. Nie przyjmujemy osób które chcą być gwiazdami i robić kariery indywidualne. Aktor musicalowy musi śpiewać, tańczyć, grać. Do naszej grupy przyjmujemy osoby, które pasują do ról w spektaklach, które będziemy realizować. To, że ktoś przyszedł na casting i nie został przyjęty nie oznacza, że jest słaby. Będziemy przygotowywać nową premierę i dobieramy młodzież pod konkretne role. Ktoś kto teraz nie został przyjęty może w przyszłości przyjść na kolejny casting i może zostać wówczas wybrany, bo będzie pasował do roli. Od października ruszamy z zajęciami. Do grupy przyjętej po tym castingu zostanie dołączona grupa z castingu, który był przed wakacjami. Warto do nas również pisać na adres impresariat@stowarzyszenieteatralne.pl. Jeśli ktoś będzie zainteresowany dołączeniem do składu to my umawiamy się indywidualnie i przesłuchujemy.


altNowa grupa będzie realizowała program z zakresu umiejętności scenicznych, teatralnych, warsztaty wokalne, choreograficzne i taneczne z profesjonalistami oraz aktorami grającymi również w naszym teatrze. Najlepsze osoby dołączą do głównego składu realizującego spektakle musicalowe w całej Polsce oraz będą uczestniczyć w nowych produkcjach teatralnych.


Dla większości uczestników drugiego etapu castingu motywacją do zgłoszenia się była pasja związana z tańcem, grą i chęć rozwoju.
- Zdecydowałem się zgłosić na casting, bo uważam, że mam bardzo dobre umiejętności aktorskie - powiedział Krzysztof Bigos, lat 13. - Chodzę na kółko teatralne, bo moja wychowawczyni dostrzegła we mnie talent i postanowiłem to wykorzystać. Swoją przyszłość wiążę z występami na scenie.


altOprócz zajęć z nowoprzyjętymi członkami grupy Stowarzyszenie będzie wystawiało spektakle. Najbliższe to: "Cudowne Musicale – od West Endu aż po Broadway" - 23 października, godz. 9.00 i 12.00 spektakle szkolne, o godz. 18.00 dla dorosłych i liceów, „Okruchy Życia – Anioły są wśród nas” - 10 listopada i „Trudne pytania - musical o sile ludzkich marzeń” - 19 grudnia. Wszystkie spektakle na Scenie Teatralnej NOT.


- Od lutego rozpoczniemy dość mocne działania do nowej premiery - zapowiada Karol Świtajski. - Nie zdradzamy na razie tytułu. Na pewno będzie to duża, mocna lektura szkolna. Będzie to musical do lektury, do której musicalu jeszcze nie zrobiono.


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież