Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wypożyczalnia i czytelnia PBW w nowej aranżacji

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
wtorek, 03 października 2017 22:13

We wtorek w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej otwarto odnowiony Wydział Udostępniania Zbiorów w nowej aranżacji.- Liczymy, że dzięki temu, że mamy inną, bardziej otwartą na potrzeby czytelników przestrzeń zaciekawimy osoby, które nie były w bibliotece, albo były dawno, że przyjdą zobaczą - powiedziała Małgorzata Kłos, dyrektor Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej. - Wnętrze projektował znany architekt doktor habilitowany Jan Sikora. W nowej, otwartej na potrzeby czytelników i zgodnej z obecnymi trendami estetycznymi aranżacji przyjemniej będzie korzystać z naszych usług. Do dyspozycji mamy ponad 200 tysięcy egzemplarzy książek, prenumerujemy wiele tytułów czasopism, a w zbiorach mamy pełne roczniki periodyków z lat ubiegłych. W wypożyczalni można wybierać z ponad dwóch i pół tysiąca zbiorów audiowizualnych. Dla czytelników preferujących cyfrowy odbiór treści wykupiliśmy dostęp do platformy IBUK Libra, umożliwiającej korzystanie w dowolnym miejscu i czasie i na różnych sprzętach z blisko 400 tytułów publikacji naukowych, popularnonaukowych i beletrystycznych.


altaltaltaltNowa aranżacja Wydziału Udostępniania Zbiorów jest dziełem Jana Sikory, wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych. - Pomysł na aranżację wziął się z niezwykłej atmosfery która panuje w tym miejscu, która potrzebowała odzwierciedlenia w przestrzeni, którą mieliśmy przyjemność zaprojektować - powiedział doktor habilitowany Jan Sikora. - Swoistą archeologią było znalezienie takich artefaktów, trochę z ubiegłej epoki, specjalnych elementów jak radio lampowe czy historyczne mebel. Wyeksponowaliśmy je jako takiego ducha Gdańska, ducha polskiego bibliotekarstwa i połączyliśmy z nowoczesnymi meblami, które nadają świeżego looku, które powodują, że całość jest takim tańcem pomiędzy tradycją a nowoczesnością. Najważniejsze było to, aby to była również przestrzeń użytkownika, a nie tylko zbioru. Dlatego jest tutaj dużo przestrzeni, kanapy, stoliki, gdzie można przysiąść i poczuć się nie tylko użytkownikiem, ale przede wszystkim człowiekiem.


altaltalt

Pracownicy PBW i goście otwarcia Wydziału Udostępniania Zbiorów w nowej aranżacjiTomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież