W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wypożyczalnia i czytelnia PBW w nowej aranżacji

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
wtorek, 03 października 2017 22:13

We wtorek w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej otwarto odnowiony Wydział Udostępniania Zbiorów w nowej aranżacji.- Liczymy, że dzięki temu, że mamy inną, bardziej otwartą na potrzeby czytelników przestrzeń zaciekawimy osoby, które nie były w bibliotece, albo były dawno, że przyjdą zobaczą - powiedziała Małgorzata Kłos, dyrektor Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej. - Wnętrze projektował znany architekt doktor habilitowany Jan Sikora. W nowej, otwartej na potrzeby czytelników i zgodnej z obecnymi trendami estetycznymi aranżacji przyjemniej będzie korzystać z naszych usług. Do dyspozycji mamy ponad 200 tysięcy egzemplarzy książek, prenumerujemy wiele tytułów czasopism, a w zbiorach mamy pełne roczniki periodyków z lat ubiegłych. W wypożyczalni można wybierać z ponad dwóch i pół tysiąca zbiorów audiowizualnych. Dla czytelników preferujących cyfrowy odbiór treści wykupiliśmy dostęp do platformy IBUK Libra, umożliwiającej korzystanie w dowolnym miejscu i czasie i na różnych sprzętach z blisko 400 tytułów publikacji naukowych, popularnonaukowych i beletrystycznych.


altaltaltaltNowa aranżacja Wydziału Udostępniania Zbiorów jest dziełem Jana Sikory, wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych. - Pomysł na aranżację wziął się z niezwykłej atmosfery która panuje w tym miejscu, która potrzebowała odzwierciedlenia w przestrzeni, którą mieliśmy przyjemność zaprojektować - powiedział doktor habilitowany Jan Sikora. - Swoistą archeologią było znalezienie takich artefaktów, trochę z ubiegłej epoki, specjalnych elementów jak radio lampowe czy historyczne mebel. Wyeksponowaliśmy je jako takiego ducha Gdańska, ducha polskiego bibliotekarstwa i połączyliśmy z nowoczesnymi meblami, które nadają świeżego looku, które powodują, że całość jest takim tańcem pomiędzy tradycją a nowoczesnością. Najważniejsze było to, aby to była również przestrzeń użytkownika, a nie tylko zbioru. Dlatego jest tutaj dużo przestrzeni, kanapy, stoliki, gdzie można przysiąść i poczuć się nie tylko użytkownikiem, ale przede wszystkim człowiekiem.


altaltalt

Pracownicy PBW i goście otwarcia Wydziału Udostępniania Zbiorów w nowej aranżacjiTomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież