Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gdyński modernizm w obiektywie osób głuchoniewidomych

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 27 września 2017 16:34

Osoby głuchoniewidome z Pomorskiej Jednostki TPG w ramach warsztatów "Poczuj modernizm" zorganizowanych przez Muzeum Miasta Gdyni za pomocą aparatów fotograficznych utrwalały modernistyczne zabytki Gdyni. Efekty można będzie zobaczyć na wernisażu w Muzeum Miasta Gdyni 27 października.Od sierpnia do października muzeum Miasta Gdyni realizuje projekt WŁĄCZ MUZEUM!, ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017, w ramach którego można dotknąć, usłyszeć, poczuć i zobaczyć najlepsze polskie wzornictwo, sztukę łączenia natury z kulturą, archiwalne fotografie oraz zabytki gdyńskiego modernizmu. Projekt umożliwia osobom z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu twórcze doświadczenie kultury.


altaltaltaltalt

Krótkie szkolenie przed wyjściem w plenerW ramach projektu odbyły się warsztaty "Poczuj modernizm" - cykl trzech spotkań połączonych z warsztatami fotograficznymi dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu.
- Projekt "WŁĄCZ MUZEUM!" realizowany od sierpnia to cykl wydarzeń skierowanych do osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu - powiedziała Ewa Kielar, asystent w Ośrodku Edukacji Muzeum Miasta Gdyni. - W ramach projektu odbywają się oprowadzenia kuratorskie z językiem migowym, warsztaty dla rodzin z dziećmi, warsztaty dla dorosłych dostosowane do potrzeb osób z językiem migowym PJM, audiodeskrypcją dla osób niewidomych i niedowidzących. Warsztat "Poczuj modernizm" to warsztaty fotograficzny. Chcemy przełamać barierę i myślenie, że osoby niewidome nie mogą uczestniczyć w fotografowaniu. Pierwszego dnia warsztatów rozmawiamy o modernizmie, bo jak wskazuje tytuł warsztatów skupiamy się na modernizmie gdyńskim. W drugiej części pan Stanisław Składanowski, fotograf z wieloletnim doświadczeniem, który wspiera nas merytorycznie, opowie o fotografowaniu. Finałem projektu będzie wernisaż, którym odbędzie się 27 października. Można będzie na nim zobaczyć efekty wyjścia w plener, w miasto. Aparaty dla uczestników warsztatów zapewniła firma Olympus.


altaltaltaltaltaltPrzez dwa dni, sobota i niedziela, osoby niewidome, każda z osobą towarzyszącą, z aparatami fotograficznymi na szyi przemierzały Gdynię i fotografowały modernistyczne zabytki miasta.


Tomasz Łunkiewicz

fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież