Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdyński modernizm w obiektywie osób głuchoniewidomych

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 27 września 2017 16:34

Osoby głuchoniewidome z Pomorskiej Jednostki TPG w ramach warsztatów "Poczuj modernizm" zorganizowanych przez Muzeum Miasta Gdyni za pomocą aparatów fotograficznych utrwalały modernistyczne zabytki Gdyni. Efekty można będzie zobaczyć na wernisażu w Muzeum Miasta Gdyni 27 października.Od sierpnia do października muzeum Miasta Gdyni realizuje projekt WŁĄCZ MUZEUM!, ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017, w ramach którego można dotknąć, usłyszeć, poczuć i zobaczyć najlepsze polskie wzornictwo, sztukę łączenia natury z kulturą, archiwalne fotografie oraz zabytki gdyńskiego modernizmu. Projekt umożliwia osobom z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu twórcze doświadczenie kultury.


altaltaltaltalt

Krótkie szkolenie przed wyjściem w plenerW ramach projektu odbyły się warsztaty "Poczuj modernizm" - cykl trzech spotkań połączonych z warsztatami fotograficznymi dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu.
- Projekt "WŁĄCZ MUZEUM!" realizowany od sierpnia to cykl wydarzeń skierowanych do osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu - powiedziała Ewa Kielar, asystent w Ośrodku Edukacji Muzeum Miasta Gdyni. - W ramach projektu odbywają się oprowadzenia kuratorskie z językiem migowym, warsztaty dla rodzin z dziećmi, warsztaty dla dorosłych dostosowane do potrzeb osób z językiem migowym PJM, audiodeskrypcją dla osób niewidomych i niedowidzących. Warsztat "Poczuj modernizm" to warsztaty fotograficzny. Chcemy przełamać barierę i myślenie, że osoby niewidome nie mogą uczestniczyć w fotografowaniu. Pierwszego dnia warsztatów rozmawiamy o modernizmie, bo jak wskazuje tytuł warsztatów skupiamy się na modernizmie gdyńskim. W drugiej części pan Stanisław Składanowski, fotograf z wieloletnim doświadczeniem, który wspiera nas merytorycznie, opowie o fotografowaniu. Finałem projektu będzie wernisaż, którym odbędzie się 27 października. Można będzie na nim zobaczyć efekty wyjścia w plener, w miasto. Aparaty dla uczestników warsztatów zapewniła firma Olympus.


altaltaltaltaltaltPrzez dwa dni, sobota i niedziela, osoby niewidome, każda z osobą towarzyszącą, z aparatami fotograficznymi na szyi przemierzały Gdynię i fotografowały modernistyczne zabytki miasta.


Tomasz Łunkiewicz

fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież