Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda... IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko » W sobotę (21 stycznia) odbył się IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko. W trudny... 75-lecie "Mazowsza" w Gdańsku! » W dniu 20 stycznia w bazylice św.Brygidy w Gdańsku odbył się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pi... W tygodniku „Sieci”: Szokujące kulisy ataków na Polskę » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło analizują informacje na temat afery korupcyjnej w ...
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
środa, 11 stycznia 2023 20:14
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
Tylko przez ostatnią dekadę 51 proc. akcji w spółce Saur Neptun
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
niedziela, 29 stycznia 2023 19:45
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
Udanie rozpoczęła rundę wiosenną Lechia. Podopieczni Marcina

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
niedziela, 22 stycznia 2023 12:04
„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
Ukazała się kolejna publikacja poświęcona Ignacemu Klukowskiemu
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdyński modernizm w obiektywie osób głuchoniewidomych

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 27 września 2017 16:34

Osoby głuchoniewidome z Pomorskiej Jednostki TPG w ramach warsztatów "Poczuj modernizm" zorganizowanych przez Muzeum Miasta Gdyni za pomocą aparatów fotograficznych utrwalały modernistyczne zabytki Gdyni. Efekty można będzie zobaczyć na wernisażu w Muzeum Miasta Gdyni 27 października.Od sierpnia do października muzeum Miasta Gdyni realizuje projekt WŁĄCZ MUZEUM!, ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017, w ramach którego można dotknąć, usłyszeć, poczuć i zobaczyć najlepsze polskie wzornictwo, sztukę łączenia natury z kulturą, archiwalne fotografie oraz zabytki gdyńskiego modernizmu. Projekt umożliwia osobom z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu twórcze doświadczenie kultury.


altaltaltaltalt

Krótkie szkolenie przed wyjściem w plenerW ramach projektu odbyły się warsztaty "Poczuj modernizm" - cykl trzech spotkań połączonych z warsztatami fotograficznymi dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu.
- Projekt "WŁĄCZ MUZEUM!" realizowany od sierpnia to cykl wydarzeń skierowanych do osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu - powiedziała Ewa Kielar, asystent w Ośrodku Edukacji Muzeum Miasta Gdyni. - W ramach projektu odbywają się oprowadzenia kuratorskie z językiem migowym, warsztaty dla rodzin z dziećmi, warsztaty dla dorosłych dostosowane do potrzeb osób z językiem migowym PJM, audiodeskrypcją dla osób niewidomych i niedowidzących. Warsztat "Poczuj modernizm" to warsztaty fotograficzny. Chcemy przełamać barierę i myślenie, że osoby niewidome nie mogą uczestniczyć w fotografowaniu. Pierwszego dnia warsztatów rozmawiamy o modernizmie, bo jak wskazuje tytuł warsztatów skupiamy się na modernizmie gdyńskim. W drugiej części pan Stanisław Składanowski, fotograf z wieloletnim doświadczeniem, który wspiera nas merytorycznie, opowie o fotografowaniu. Finałem projektu będzie wernisaż, którym odbędzie się 27 października. Można będzie na nim zobaczyć efekty wyjścia w plener, w miasto. Aparaty dla uczestników warsztatów zapewniła firma Olympus.


altaltaltaltaltaltPrzez dwa dni, sobota i niedziela, osoby niewidome, każda z osobą towarzyszącą, z aparatami fotograficznymi na szyi przemierzały Gdynię i fotografowały modernistyczne zabytki miasta.


Tomasz Łunkiewicz

fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież