Duża strata ECS - suta pensja szefa » Europejskie Centrum Solidarności, w którego radzie zasiada prezydent Gdańska, odnotowało w 2021 roku... Konkurs na opracowanie koncepcji wystawy archeologicznej we wnętrzach ... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłasza konkurs na opracowanie koncepcji wystawy archeologicznej... Wicepremier Jacek Sasin w tygodniku „Sieci”: Bitwa o węgiel » W najnowszym numerze „Sieci” ważny wywiad z wicepremierem Jackiem Sasinem, w którym minister aktywów... ZOO Gdańsk - ogród i fundacja » Dyrektorzy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, Michał Targowski i Emilia Salach, są w zarządzie Fundacj... Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
sobota, 13 sierpnia 2022 07:12
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
W dniach 15-21 sierpnia w Monachium rozgrywane będą 25. Mistrzostwa
Radomiak zdeklasował Lechię
niedziela, 14 sierpnia 2022 15:50
Radomiak zdeklasował Lechię
Po bardzo słabej grze Lechia został rozbita w Radomiu 1:4 (1:2).

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Aktywność na świeżym powietrzu
wtorek, 16 sierpnia 2022 20:11
Aktywność na świeżym powietrzu
Dzielnicowe Centra Sportu zapraszają w drugim miesiącu wakacji na
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Charytatywny koncert Radia Gdańsk dla Dziemian

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
sobota, 30 września 2017 21:40

"Cóż masz więcej nad Dziemiany" pod takim hasłem w Teatrze Miniatura w sobotę, 30 września, odbył się koncert charytatywny, którego fragmentów można będzie posłuchać na antenie Radia Gdańsk w "Muzycznych wędrówek Łosia i Basiora" w przyszłą sobotę, 7 października.

 


- Nawałnica, która dotknęła Bory Tucholskie, dotknęła tak jakby każdego z nas, bo wszyscy jakieś koneksje z Borami mamy - powiedział Dariusz Łoś Podbereski, jeden z pomysłodawców koncertu. - Począwszy od tego, że kiedyś jako dzieci jeździliśmy, później były obozy harcerskie, biwaki studenckie i tak dalej. Każdy o Borach myślał i myśli ciepło i serdecznie. Postanowiliśmy pomóc Borowiakom. Tym razem mieszkańcom gminy Dziemiany. Wcześniej odbył się radiowy koncert w Czersku. Pomożemy jednej rodzinie. W zależności od tego ile pieniędzy zbierzemy będziemy mogli konkretnie pomóc. Decyzje o tym komu pomożemy podejmiemy wspólnie z gminą. Idea jest sympatyczna i podziękowania należą się przede wszystkim muzykom, którzy grają. W ciągu jednej dobry odpowiedzieli na apel. Wszyscy przyjechali i grają za darmo, nie biorą delegacji, zwrotów podróży.


- Każdy gest jest miły, nawet ten najmniejszy trzeba docenić, tak jak i te duże - powiedział Dariusz Turzyński, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dziemianach. - Ludzie w tej sytuacji okazali bardzo dużą hojność i zaangażowanie. Cały czas spływa pomoc. Naprawdę aż serce się kraje. Duże słowa uznania dla wykonawców, którzy zechcieli wystąpić i dla wszystkich osób, które przyszły i wspierali finansowi, ale nie uczestniczyli w koncercie. Nie spodziewałem się, że będzie taki odzew ludzi z Pomorza i z Polski. Myślę, że my będziemy starali się też pamiętać o tych osobach, które w jakikolwiek sposób pamiętały o Dziemianach.


Podczas koncertu do skrzynek z PCK zbierano datki na pomoc dla mieszkańców Dziemian. Nie brakowało osób, które przychodziły aby wrzucić pieniądze do skrzynek, ale nie brały udziału w koncercie.


Na zakończenie piosenkę "Kaszubskie jeziora, kaszubski las" wspólnie zaśpiewali muzycy i publiczność.


W koncercie wystąpili: Andrzej Starzec, Kamil Badzich, Łukasz Majewski, Weronika Korthals, M 22, Timur i jego drużyna, Słodki Całus od Buby, Fucus.


Fragmentów koncertu będzie można wysłuchać na antenie Radia Gdańska w sobotę 7 października w audycji "Muzyczne wędrówki Łosia i Basiora".


Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież