Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Charytatywny koncert Radia Gdańsk dla Dziemian

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
sobota, 30 września 2017 21:40

"Cóż masz więcej nad Dziemiany" pod takim hasłem w Teatrze Miniatura w sobotę, 30 września, odbył się koncert charytatywny, którego fragmentów można będzie posłuchać na antenie Radia Gdańsk w "Muzycznych wędrówek Łosia i Basiora" w przyszłą sobotę, 7 października.

 


- Nawałnica, która dotknęła Bory Tucholskie, dotknęła tak jakby każdego z nas, bo wszyscy jakieś koneksje z Borami mamy - powiedział Dariusz Łoś Podbereski, jeden z pomysłodawców koncertu. - Począwszy od tego, że kiedyś jako dzieci jeździliśmy, później były obozy harcerskie, biwaki studenckie i tak dalej. Każdy o Borach myślał i myśli ciepło i serdecznie. Postanowiliśmy pomóc Borowiakom. Tym razem mieszkańcom gminy Dziemiany. Wcześniej odbył się radiowy koncert w Czersku. Pomożemy jednej rodzinie. W zależności od tego ile pieniędzy zbierzemy będziemy mogli konkretnie pomóc. Decyzje o tym komu pomożemy podejmiemy wspólnie z gminą. Idea jest sympatyczna i podziękowania należą się przede wszystkim muzykom, którzy grają. W ciągu jednej dobry odpowiedzieli na apel. Wszyscy przyjechali i grają za darmo, nie biorą delegacji, zwrotów podróży.


- Każdy gest jest miły, nawet ten najmniejszy trzeba docenić, tak jak i te duże - powiedział Dariusz Turzyński, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dziemianach. - Ludzie w tej sytuacji okazali bardzo dużą hojność i zaangażowanie. Cały czas spływa pomoc. Naprawdę aż serce się kraje. Duże słowa uznania dla wykonawców, którzy zechcieli wystąpić i dla wszystkich osób, które przyszły i wspierali finansowi, ale nie uczestniczyli w koncercie. Nie spodziewałem się, że będzie taki odzew ludzi z Pomorza i z Polski. Myślę, że my będziemy starali się też pamiętać o tych osobach, które w jakikolwiek sposób pamiętały o Dziemianach.


Podczas koncertu do skrzynek z PCK zbierano datki na pomoc dla mieszkańców Dziemian. Nie brakowało osób, które przychodziły aby wrzucić pieniądze do skrzynek, ale nie brały udziału w koncercie.


Na zakończenie piosenkę "Kaszubskie jeziora, kaszubski las" wspólnie zaśpiewali muzycy i publiczność.


W koncercie wystąpili: Andrzej Starzec, Kamil Badzich, Łukasz Majewski, Weronika Korthals, M 22, Timur i jego drużyna, Słodki Całus od Buby, Fucus.


Fragmentów koncertu będzie można wysłuchać na antenie Radia Gdańska w sobotę 7 października w audycji "Muzyczne wędrówki Łosia i Basiora".


Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież