Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

W. Czarzasty szefem SLD: wiem kiedy nadejdą bizony i wiem jak rzucić dzidą

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
niedziela, 24 stycznia 2016 12:41

Włodzimierz Czarzasty nowym przewodniczącym SLD. Leszek Miller cytuje "Gazetę Gdańską" i zapewnia: - Będę lojalnym członkiem SLD. Marcin Kulasek z Olsztyna nowym sekretarzem generalnym.Sobotni Kongres SLD wybrał nowe władze partii. Na obrady do hotelu Gromada przyjechało 753 spośród 817 uprawnionych delegatów. W drugiej turze wyborów o funkcję przewodniczącego ubiegali się zwycięzca I tury, szef SLD na Mazowszu, wydawca, współwłaściciel giełdowej Muzy SA, Włodzimierz Czarzasty i b. wicemarszałek Sejmu, poseł od 1993 roku, wcześniej dziennikarz i sprawozdawca festiwali sopockich, Jerzy Wenderlich. Pierwszego poparło w głosowaniu powszechnym 38 proc. członków, drugiego 25 proc.


Z wystąpienia wyborczego W. Czarzastego: To nieprawda, a prawdę mówiąc "g... prawda", tu wtret z ks.Tischnera, że Polacy są skazani na wybór między PO i PiS. Sądzę, że tylko SLD jest partią, która gwarantuje Polsce respekt dla ich praw politycznych i społecznych, która stawać powinna zawsze po stronie pracownika, po stronie pracy, po stronie słabszego.

Zapowiedział, że będzie dążył do integracji polskiej lewicy i wzmocnienia partii, która ma najwięcej aktywów, dodał, aluzyjnie, że nie Gazeta Wyborcza będzie wskazywała lidera formacji, której poprzedni szef, Leszek Miller, wprowadził Polskę do Unii Europejskiej.

I zakończył anegdotą: - Rada starszych w plemionach indiańskich wiedziała kiedy nadejdą bizony, a młodzi bojownicy wiedzieli jak rzucić w nie dzidą. Zapewniam, że wiem kiedy nadejdą bizony i potrafię rzucić dzidą!


Z wystąpienia Jerzego Wenderlicha: Jestem politykiem, który potrafi dogadać się z każdym. Mam dobre relacje z mediami, co jest istotne, skoro lewicy sprzyjają tylko Trybuna i Przegląd. Położę nacisk na intensywność komunikacji internetowej, którą powierzę naszej młodzieżówce. Siłą naszej formacji są struktury powiatowe i to one będą preferowane w polityce finansowej zarządu. Jego praca ma wynikać z wysłuchania racji i poglądów członków partii.

B. marszałek powołał się też na poparcie Anny Bańkowskiej i Janusza Zemke, przywołując kujawsko-pomorskie jako przykład współpracy, który pozwolił mu w Toruniu wygrać wybory z kandydatami PO i PiS. Zgłosił Katarzynę Piechnę Więckiewicz na sekretarza generalnego, ale myślał o Paulinie Piechnie Więckiewicz.


Żegnając się z funkcją ustępujący przewodniczący Leszek Miller po krytycznym bilansie minionych wydarzeń, nie uciekając od osobistej politycznej odpowiedzialności za rozmaite usterki, które wypchnęły SLD z parlamentu, zapowiedział, cytując rozmowę z "Gazety Gdańskiej", że pozostanie lojalnym członkiem SLD. I zwrócił się do obu kandydatów z pytaniem: - Powiedzcie co zrobicie, nie wtedy kiedy wygracie wybory, bo to jest oczywiste, powiedzcie co zrobicie, kiedy je przegracie...


Odpowiedział tylko W. Czarzasty. - Będę dalej członkiem SLD, będę lojalnie pracował na Mazowszu na rzecz lewicy i wspierał przewodniczącego. A jeśli wygram zaproszę Jurka Wenderlicha do zarządu na funkcje wiceprzewodniczącego!


Za Włodzimierzem Czarzastym opowiedziało się ostatecznie 428 delegatów, a Jerzego Wenderlicha poparło 305. Zgodnie z zapowiedzią nowy przewodniczący zaprosił swojego konkurenta do współpracy w zarządzie krajowym. Nowym sekretarzem generalnym partii został Marcin Kulasek z Olsztyna, który nie miał kontrkandydata. Kongres dokonał też wyboru 9 wiceprzewodniczących. Najwięcej głosów uzyskali Jerzy Wenderlich, Bogusław Liberadzki i Zbigniew Zaborowski. Ponadto wybrano Marka Balta, Wincentego Elsnera, Krzysztofa Gawkowskiego, Karolinę Pawliczak, Andrzeja Szejnę i Tomasza Trelę. W głosowaniu przepadł niestety kandydat z Pomorza, Andrzej Różański, a zgody na kandydowanie nie wyraził zgłoszony także Mariusz Falkowski. Delegaci nie wybrali też Katarzyny Olszewskiej, która świetnie, bardzo precyzyjnie, prowadziła obrady kongresu, przywołując do statutowego porządku co bardziej rozdyskutowanych mówców.


Zdaniem Jerzego Śniega, szefa pomorskiego SLD wybór W. Czarzastego to dobra wiadomość dla partii, a jeszcze lepsza dla wyborców lewicy: - Wybraliśmy przywódcę, które nie będzie bał się trzymać wysoko nasz sztandar i walczyć o miejsce w przestrzeni publicznej.

(mag)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież