Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Charytatywny koncert na rzecz Jolanty Bartkowiak

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
niedziela, 24 stycznia 2016 21:30

Jolantę Bartkowiak dotknęła ogromna tragedia – w wyniku wypadku straciła ukochaną córkę oraz zdrowie. Na szczęście mieszkańcy Trójmiasta nie pozostali obojętni i postanowili pomóc kobiecie.Podczas listopadowej wichury, która nawiedziła Trójmiasto, na Jolantę Bartkowiak i jej córkę runął konar drzewa. Córka pani Jolanty zginęła, zaś pani Jolanta odniosła poważne obrażenia kręgosłupa. Obecnie kobieta wymaga kosztownej rehabilitacji i leczenia. Wcześniej pani Jolanta straciła również syna. Kobieta marzy o tym, by móc udać się o własnych siłach na cmentarz i zapalić znicz swoim bliskim.


altaltJolanta Bartkowiak przez wiele lat pracowała w Przedszkolu nr 10 w Sopocie. Pracowników przedszkola bardzo dotknęła tragedia, która spotkała kobietę, dlatego, przy wsparciu Urzędu Miasta Sopotu, postanowili zorganizować koncert charytatywny na rzecz pani Jolanty. Uroczystość odbyła się 24 stycznia w Sali Herbowej Urzędu Miasta Sopotu, a poprowadził ją Robert Hennig. Przed publicznością wystąpili młodzi artyści z Oliwskiego Ogniska Muzycznego, których przygotowała Teresa Trynkler. Dzieci zaśpiewały oraz zagrały na instrumentach znane polskie kolędy. Kolejnym elementem widowiska były Jasełka, w których wzięli udział członkowie zespołu „Antrakcik” ze Szkoły Podstawowej nr 26 w Gdyni i przedszkolaki z Przedszkola nr 10 w Sopocie. Część artystyczną zakończył występ wokalno-instrumentalnego zespołu „Skrzydła” z Gdyni.


altaltW przerwach pomiędzy kolejnymi częściami koncertu odbyły się licytacje. Na sprzedaż wystawione zostały: koszulka z autografami zawodników Trefla Sopot, koszulka z autografami piłkarzy Lechii Gdańsk oraz piłka koszykowa z podpisami radnych i prezydenta miasta Sopotu, która osiągnęła zawrotną cenę 310 złotych. Koncert połączony został z kiermaszem, na którym można było nabyć m.in. prace sopockich przedszkolaków, wyroby rękodzielnicze, książki, zabawki, ciasta oraz balony firmy „Ale Balon”. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację pani Jolanty.


altaltCharytatywny koncert nie jest jedyną formą pomocy dla Jolanty Bartkowiak. „Caritas” Archidiecezji Gdańskiej utworzył subkonto, na które można wpłacać pieniądze na leczenie kobiety. Numer konta to: 13 1160 2202 0000 0001 0431 3691. Ponadto można przekazać 1% swojego podatku na rzecz pani Jolanty (dane: „Caritas” Archidiecezji Gdańskiej, KRS 0000 247 280, cel szczegółowy: na leczenie pani Bartkowiak).

Karolina Rabiej

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież