Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Milionerzy liderami lewicy

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
czwartek, 06 lipca 2023 18:04

Bardzo dostatnio mają się po sezonie finansowym 2022 obaj liderzy pomorskiej lewicy - Jerzy Śnieg, weteran PZPR i SLD oraz Marek Rutka, polityczny akcjonariusz Wiosny, która przeminęła.


J. Śnieg, były pracownik KW PZPR w Elblągu, b. I sekretarz PZPR w gminie Kwidzyn, obecnie w koalicji z PO przewodniczący rady powiatu kwidzyńskiego, w kolejnym roku pracy na fotelu prezesa spółdzielni mieszkaniowej zarobił ponad 400 tys. zł - dużo, choć mniej o 34 tys. zł niż przed rokiem. Otrzymał nadto 87 tys. zł emerytury, więcej o 7 tys. zł niż w 2021, a także zainkasował 43,8 tys. zł diety samorządowej, aż o 11 tys. zł więcej niż przed rokiem. Dobrostan lidera socjaldemokracji ubezpiecza milion złotych oszczędności, przyzwoita chałupa i 80 m.kw. mieszkania spółdzielczego. Na drogi wyjeżdża bardzo bezpiecznym volvo S90.

alt


Poseł Marek Rutka także nie musi ekologicznie chodzić piechotą. Ma kilka różnych automobili w garażu, co najlepiej poświadcza jego praktyczne zaangażowanie w powstrzymanie zmian klimatu. Lektura jego ostatniego oświadczenia majątkowego wzbudza jednak niedosyt. Poseł co prawda sprawozdaje , że jako parlamentarzysta zarobił 198 tys. złotych, brak natomiast w dokumencie wskazania jakie wynagrodzenie otrzymał z racji obradowania od lipca 2022 w Radzie Mediów Narodowych. Funkcja ta, jak wynika z oświadczeń Joanny Lichockiej czy Roberta Kwiatkowskiego, też parlamentarzystów i członków RMN, gwarantuje osobne 71-72 tys. złotych. Poseł nie opisuje też swoich diet sejmowych. 36 tys. jej złotówek nie podlega, dodajmy, opodatkowaniu. Czy uchybienie te mogły nie ujść uwadze stażystów z CBA. Ponadto w finansowym portfolio posła Rutki są dochody ze zleceń i wynajmu mieszkań - łącznie 60 tys. zł. Niezależnie bowiem od polityki ministra Budy, poseł jest aktywnym uczestnikiem rynku mieszkaniowego. Ujawnia 100 m.kw. w trzech lokalizacjach o wartości nieco ponad milion zł. Z oświadczenia posła zniknęło za to mieszkanie o pow. 76 m.kw. Mimo takiej aktywności, gotówkowe zasoby posła od czasu wejścia na polityczny szlak zwiększyły się o 90 tys. zł - do 236 tys. złotych. Poseł został też pokrzepiony przez rodzinę kwotą 50 tys. zł, zainkasował nadto 30 tys. zł odszkodowania za skasowaną alfa giuliette. No i brak kredytów warto zauważyć.


Liderzy pomorskiej lewicy są więc nie tylko spikerami słusznych interesów ludu pracującego, ale także przykładem skuteczności polityki społeczno-gospodarczej Prawa i Sprawiedliwości. Biedy pod ich dachem nie ma...
(gg)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież