100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Posłanka Pomaska guziki w Europie naciska

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 27 stycznia 2016 19:46

Agnieszka Pomaska, gdańska posłanka z Platformy Obywatelskiej poparła przeprowadzenie debaty na forum Rady Europy o zagrożeniu demokracji w Polsce i była przeciwna dyskusji o sytuacji kobiet w Niemczech oraz konieczności rzetelnego informowania przez media, jako warunku demokracji. Swoje decyzje tłumaczyła później… „pomyłka”.  Nie będzie debaty o sytuacji w Polsce na forum Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Wniosek w tej sprawie przepadł bo poparło 98 członków zgromadzenia, a 89 było przeciw. Do zorganizowania debaty potrzebna była większość 2/3 głosów.


Czyżby posłów z poszczególnych parlamentów narodowych delegowanych do Rady Europy odstraszył przebieg niedawnej debaty o Polsce w Parlamencie Europejskim? Przy okazji  opinia publiczna mogła poznać hipokryzję i stan wiedzy oraz poziom argumentów eurokratów, a poziom demokracji zmierzył sam przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz, który z gorzką miną pouczał wówczas publiczność na galerii, że regulamin (bardzo demokratyczny) zabrania… klaskania.


Z 17 polskich delegatów do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy dwoje głosowało za przeprowadzeniem na jego forum debaty o sytuacji w Polsce. Byli to posłowie PO Agnieszka Pomaska i Andrzej Halicki.
- Nie bardzo rozumiem dlaczego PiS i zwolennicy tak bardzo boją się debaty o Polsce na forum Rady Europy. Tak słabą reprezentację tam wysłali?  - pisała ironicznie na twitterze Pomaska.


Jak się jednak okazało Pomaska oddała także drugi zastanawiający głos. Opowiedziała się przeciwko zorganizowaniu w Zgromadzeniu Parlamentarnym dyskusji na temat „ochrony kobiet i obowiązku rzetelnego informowania o faktach przez media, co jest podstawą demokratycznego ładu”. Debata na ten temat odbędzie się w czwartek 28 stycznia. Skala ataków na kobiety, do których dochodziło na terenie większości landów Niemiec oraz w Austrii i Skandynawii w sylwestrową noc, jest ogromna. To nowa forma terroryzmu i zorganizowanej przestępczości. Dodatkowo niemieckie media w tym ZDF o bulwersujących wydarzeniach poinformowały dopiero po pięciu dniach. W końcu skandalem postanowiła zająć się Rada Europy. Dlaczego Agnieszka Pomaska nie życzy sobie debaty o atakach islamistów na Niemki?


- To moje pierwsze głosowania na RE. Pomyłka - napisała posłanka Platformy Obywatelskiej. Wyborcy PO mogą się czuć zażenowani. A my?
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież