Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury... Daniel Obajtek: Ruszyła na mnie cała machina państwa i mediów. Wytrzym... » Michał Karnowski rozmawia z Danielem Obajtkiem, byłym prezesem ORLENU- Pięć tygodni temu odszedł pan... Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed...
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
wtorek, 28 maja 2024 09:36
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
Koszykarze Trefla Sopot po zaciętym półfinale pokonali WKS Śląsk
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
niedziela, 26 maja 2024 15:59
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
Grająca w mocno rezerwowym składzie Lechia w ostatnim meczu sezonu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Mój sąsiad z Oliwy
niedziela, 19 maja 2024 15:58
Mój sąsiad z Oliwy
Profesor Władysław Lam, był jednym z najwybitniejszych malarzy

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Posłanka Pomaska guziki w Europie naciska

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 27 stycznia 2016 19:46

Agnieszka Pomaska, gdańska posłanka z Platformy Obywatelskiej poparła przeprowadzenie debaty na forum Rady Europy o zagrożeniu demokracji w Polsce i była przeciwna dyskusji o sytuacji kobiet w Niemczech oraz konieczności rzetelnego informowania przez media, jako warunku demokracji. Swoje decyzje tłumaczyła później… „pomyłka”.  Nie będzie debaty o sytuacji w Polsce na forum Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Wniosek w tej sprawie przepadł bo poparło 98 członków zgromadzenia, a 89 było przeciw. Do zorganizowania debaty potrzebna była większość 2/3 głosów.


Czyżby posłów z poszczególnych parlamentów narodowych delegowanych do Rady Europy odstraszył przebieg niedawnej debaty o Polsce w Parlamencie Europejskim? Przy okazji  opinia publiczna mogła poznać hipokryzję i stan wiedzy oraz poziom argumentów eurokratów, a poziom demokracji zmierzył sam przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz, który z gorzką miną pouczał wówczas publiczność na galerii, że regulamin (bardzo demokratyczny) zabrania… klaskania.


Z 17 polskich delegatów do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy dwoje głosowało za przeprowadzeniem na jego forum debaty o sytuacji w Polsce. Byli to posłowie PO Agnieszka Pomaska i Andrzej Halicki.
- Nie bardzo rozumiem dlaczego PiS i zwolennicy tak bardzo boją się debaty o Polsce na forum Rady Europy. Tak słabą reprezentację tam wysłali?  - pisała ironicznie na twitterze Pomaska.


Jak się jednak okazało Pomaska oddała także drugi zastanawiający głos. Opowiedziała się przeciwko zorganizowaniu w Zgromadzeniu Parlamentarnym dyskusji na temat „ochrony kobiet i obowiązku rzetelnego informowania o faktach przez media, co jest podstawą demokratycznego ładu”. Debata na ten temat odbędzie się w czwartek 28 stycznia. Skala ataków na kobiety, do których dochodziło na terenie większości landów Niemiec oraz w Austrii i Skandynawii w sylwestrową noc, jest ogromna. To nowa forma terroryzmu i zorganizowanej przestępczości. Dodatkowo niemieckie media w tym ZDF o bulwersujących wydarzeniach poinformowały dopiero po pięciu dniach. W końcu skandalem postanowiła zająć się Rada Europy. Dlaczego Agnieszka Pomaska nie życzy sobie debaty o atakach islamistów na Niemki?


- To moje pierwsze głosowania na RE. Pomyłka - napisała posłanka Platformy Obywatelskiej. Wyborcy PO mogą się czuć zażenowani. A my?
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież