Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radni PiS mają uwagi do gdańskiej polityki transportowej

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 19 kwietnia 2023 15:10

Przemysław Majewski i Andrzej Skiba, radni PiS w Radzie Miasta Gdańska, przedstawili swoje zastrzeżenia dotyczące do gdańskiej polityki transportowej - systemu FALA i systemu MEVO.


- Chcielibyśmy nawiązać do kwestii komunikacji miejskiej - powiedział radny Andrzej Skiba. - To nie jest nasza pierwsza konferencja w tej sprawie. Nie po raz pierwszy przedstawiamy nasze propozycje, ale też wskazujemy na problemy z którymi komunikacja miejska w Gdańsku się zmaga. Zmiany, jakie weszły w ostatnim czasie w życie sprawiły, że mamy do czynienia z postępującą degradacją transportu publicznego. Kolejna kwestia to system MEVO, który kilka lat temu spektakularnie upadł, a dziś są obawy czy jest szansa na jego powrót. Także system Fala, który już dziś wygląda na kompletną klapę sprawia, że zadajemy pytania o przyszłość systemów komunikacji w naszym mieście. Wydawane są miliony na innobusy czy naukę dzieci i młodzieży z obsługi systemu, a mieszkańcy jedyne co dostają to podwyżki cen biletów. Ten system nie zadziała tak jak dzieje się z rowerem miejskim w Sztokholmie. Dlatego będziemy domagać się od Władz Miasta wyjaśnień w zakresie systemu MEVO, systemu Fala czy komunikacji miejskiej na sesji rady, już za tydzień.

alt


- Na najbliższej sesji rady miasta mamy głosować nad podwyższeniem kapitału spółki odpowiedzialnej za system Fala czyli Innobaltica - powiedział radny Przemysław Majewski. Podwyższenie warte 11 milionów złotych podczas gdy gołym okiem widać, że system ten nie jest przygotowywany właściwie. Nie ma naszej zgody na miliony złotych, które nie wiadomo na co mają być przeznaczone. Nie otrzymujemy ze spółki żadnych informacji, strona jak i media społecznościowe praktycznie nie funkcjonują. System FALA pochłonął już około 150 milionów złotych, z czego blisko 90 milionów złotych to dofinansowanie ze strony Unii Europejskiej. Jeśli chodzi o system MEVO to firma CityBike Global, która jest operatorem systemu roweru miejskiego w Gdańsku i Sztokholmie ma potężne problemy w stolicy Szwecji. Nie dostarczono na czas odpowiedniej liczby rowerów, baterie wybuchały, a stacje na rowery nie spełniały wymogów. To wszystko budzi nasze obawy czy władze miasta, które były kilka tygodni temu w Szwecji, przygotowały się na możliwe problemy.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież