Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7...
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
piątek, 19 kwietnia 2024 14:48
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
I LIGA FORTUNA
Ostatnia kolejka I-ligowa nie była
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Radni PiS mają uwagi do gdańskiej polityki transportowej

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 19 kwietnia 2023 15:10

Przemysław Majewski i Andrzej Skiba, radni PiS w Radzie Miasta Gdańska, przedstawili swoje zastrzeżenia dotyczące do gdańskiej polityki transportowej - systemu FALA i systemu MEVO.


- Chcielibyśmy nawiązać do kwestii komunikacji miejskiej - powiedział radny Andrzej Skiba. - To nie jest nasza pierwsza konferencja w tej sprawie. Nie po raz pierwszy przedstawiamy nasze propozycje, ale też wskazujemy na problemy z którymi komunikacja miejska w Gdańsku się zmaga. Zmiany, jakie weszły w ostatnim czasie w życie sprawiły, że mamy do czynienia z postępującą degradacją transportu publicznego. Kolejna kwestia to system MEVO, który kilka lat temu spektakularnie upadł, a dziś są obawy czy jest szansa na jego powrót. Także system Fala, który już dziś wygląda na kompletną klapę sprawia, że zadajemy pytania o przyszłość systemów komunikacji w naszym mieście. Wydawane są miliony na innobusy czy naukę dzieci i młodzieży z obsługi systemu, a mieszkańcy jedyne co dostają to podwyżki cen biletów. Ten system nie zadziała tak jak dzieje się z rowerem miejskim w Sztokholmie. Dlatego będziemy domagać się od Władz Miasta wyjaśnień w zakresie systemu MEVO, systemu Fala czy komunikacji miejskiej na sesji rady, już za tydzień.

alt


- Na najbliższej sesji rady miasta mamy głosować nad podwyższeniem kapitału spółki odpowiedzialnej za system Fala czyli Innobaltica - powiedział radny Przemysław Majewski. Podwyższenie warte 11 milionów złotych podczas gdy gołym okiem widać, że system ten nie jest przygotowywany właściwie. Nie ma naszej zgody na miliony złotych, które nie wiadomo na co mają być przeznaczone. Nie otrzymujemy ze spółki żadnych informacji, strona jak i media społecznościowe praktycznie nie funkcjonują. System FALA pochłonął już około 150 milionów złotych, z czego blisko 90 milionów złotych to dofinansowanie ze strony Unii Europejskiej. Jeśli chodzi o system MEVO to firma CityBike Global, która jest operatorem systemu roweru miejskiego w Gdańsku i Sztokholmie ma potężne problemy w stolicy Szwecji. Nie dostarczono na czas odpowiedniej liczby rowerów, baterie wybuchały, a stacje na rowery nie spełniały wymogów. To wszystko budzi nasze obawy czy władze miasta, które były kilka tygodni temu w Szwecji, przygotowały się na możliwe problemy.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież