Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Reklama
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Rekordowy 9. Festyn „Zeszyt dla ucznia”

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
piątek, 22 sierpnia 2014 19:21

Rekordową kwotę około 80 tys. zł uzbierano podczas licytacji przeprowadzonej w  ogrodach Willi Uphagena we Wrzeszczu, będącej siedzibą Gdańskiego Klubu Biznesu. Festyn charytatywny „Zeszyt dla ucznia” został już po raz dziewiąty zorganizowany przez Magdalenę Adamowicz, małżonkę prezydenta Gdańska i Agnieszkę Dejnę ze Spółdzielni Socjalnej „Dalba”.


Jako pierwszy oficjalnie głos zabrał marszałek pomorski Mieczysław Struk: - W ostatnich latach nastąpiły w naszym kraju ogromne zmiany i będą one nadal postępować. Nastąpiło jednak spore rozwarstwienie społeczeństwa i wiele rodzin ledwie co wiąże koniec z końcem i ma duże problemy z zapewnieniem wyprawek szkolnych dla swoich dzieci. Takie charytatywne akcje jak „Zeszyt dla ucznia”, tylko w niewielkim stopniu niwelują istniejące potrzeby. Jesteśmy tutaj wielką wspólnotą i uczestnicząc w loterii fantowej wspomagamy ubogie rodziny. Pamiętajmy o potrzebach szkolnych dzieci i pokażmy ludzką twarz.


Przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek pogratulował inicjatorkom organizacji tak potrzebnej charytatywnej akcji i życzył zebranym miłego wspólnego spędzenia czasu.


altGłówna organizatorka tej już cyklicznej, począwszy od 2006 roku akcji, Magdalena Adamowicz przedstawiła wiele uczestniczących w niej firm, a także stwierdziła, że nie jest do końca prawdą to, co mówią o niej ludzie, że ma parcie „na szkło”, czyli jak mamy rozumieć (przyp. Redakcji). przed telewizyjne kamery.


altFestyn rozpoczął się od poczęstunku różnymi pysznymi przekąskami, ciastami i napojami, przyrządzonymi przez najlepszych trójmiejskich restauratorów. Nawet marszałek Mieczysław Struk dał się namówić na doskonały żurek przygotowany przez Restaurację Filharmonia (na zdjęciu powyżej).


Po zaspokojeniu głodu rozpoczęła się licytacja aż 33 przeróżnych ofiarowanych przez darczyńców przedmiotów. Jako pierwszą na licytację wystawiono piłkę nożną, którą grano podczas niedawnych mistrzostw świata w Brazylii. Pośród licznych znakomicie się bawiących gości, piłkę osobiście demonstrował prezydent Paweł Adamowicz. Cena wywoławcza wynosiła 500 zł, ale szybko zaczęto ją podbijać, z 700 na 1000 zł i ostatecznie za 1200 zł nabyła ją Monika Konieczna-Kucwaj z warszawskiej firmy reklamowej Cross Media (na poniższym zdjęciu z lewej).


altPomiędzy tą warszawską firmą, a gdańską Szkołą Fregata stoczono zaciętą licytację o damską torebkę wyjątkowego koloru fuksja. Z ceny wywoławczej 300 zł, ta sama pani Monika z Cross Media poszła za ciosem i wywindowała ją do 2200 zł. Było więc 2:0 dla Warszawy, łącznym kosztem 3400 zł za nabycie futbolowej piłki i szałowej torebki.


altHonor gdańszczan obronił Maciej Grabowski, właściciel Olivia Business Centre, (na powyższym zdjęciu), który pokonał warszawską firmę reklamową, bo jej zgłoszoną kwotę 3200 zł przebił na zaporową, wynoszącą aż 5000 zł. Tyle zapłacił za pióro wieczne firmy Duke, o cenie wywoławczej 300 zł, tym samym zbierając spore oklaski za tą brawurową walkę licytacyjną.


altKolejna licytacja była równie zacięta i tym razem rozegrała się również pomiędzy warszawską firmą reklamową, a przedstawicielką gdańskiej delegatury znanego dewelopera mieszkaniowego firmy Robyg. A przedmiotem licytacji był podarowany przez Europejskie Centrum Solidarności czerwony kask z wypisanym na nim autografem Lecha Wałęsy. Kask na pewno jest stoczniowy, o czym osobiście zapewniła Henryka Krzywnos-Strycharska. Z ceny wywoławczej aż tysiąca złotych, chyba z uwagi na autograf  byłego prezydenta RP, dwie panie tak ostro się licytowały, że ostatecznie za 7 tys. zł czerwony kask z nieukrywaną satysfakcją nabyła Joanna Łoś, zastępca dyrektora dewelopera Robyg (na zdjęciu powyżej).
I tym sposobem rywalizacja Gdańska ze stolicą wyrównała się na 2:2. Ale nie na długo, bo kolejną licytację zwykłej piłki nożnej i sportowej koszulki z autografem Roberta Lewandowskiego z ceny wywoławczej 300 zł do 6,5 tys. zł ponownie wylicytowała warszawska firma reklamowa Cross Media.


altOj, tej przegranej na rzecz stolicy nie mogła zdzierżyć Elżbieta Nowak. Współwłaścicielka firmy zaopatrującej mieszkańców Pomorza w mięso i wyroby wędliniarskie odparła warszawskie zakusy na nabycie płyty Forever Sex wraz z autografem występującego niedawno temu na PGE Arena Gdańsk Justina Timberlake'a, i cenę wywoławczą z 500 zł podbiła aż do zaporowych 3 tys. zł. No i dzięki temu ponownie doszło do remisu 3:3 w tej intrygującej rywalizacji polskiej stolicy z gdańskim Pomorzem.


altSzczuplutka blondyneczka Elżbieta Nowak swoją urodą jak i odważną licytacyjną szarżą dodała odwagi pozostałym gdańszczanom. Kolejną licytację pióra wiecznego, którym wojewoda pomorski Ryszard Kurylczyk podpisał decyzję o budowie autostrady A1, będącego darem Macieja Dobrzynieckiego, konsula honorowego Królestwa Hiszpanii, podbijając cenę wywoławczą z 200 zł do 3,5 tys. zł, wygrali wspólnie Anna Tomczak z Gdańsk Transport Company i Mariusz Andrzejczak z sopockiej firmy NDI (na zdjęciu powyżej). No i wreszcie w tej charytatywnej rywalizacji po raz pierwszy Gdańsk wyszedł na prowadzenie 4:3. To od Anny Tomczak z GTC dowiedzieliśmy się, że dzięki otwarciu bramek na autostradzie A-1, w dwie niedawne niedziele, 10 i 17 sierpnia, padły swoiste rekordy 83 i 93 tysiące przejechanych samochodów na dobę.


altGdańszczanie poszli za ciosem, bo kolejną licytację wygrał Bogdan Kisielewski, współwłaściciel firmy kosmetycznej Goldwell (na zdjęciu powyżej). Egzemplarz Encyklopedii Gdańska ze złożonymi na miejscu autografami drukarza Waldemara Lipke i wydawcy Małgorzaty Windowskiej, nabył z ceny wywoławczej 500 zł za 3 tys. zł.  Prowadzący licytację red. Marek Kański powiedział publicznie, ze nabywca encyklopedii jest golfistą.
Myśmy dowiedzieli się od niego, że wcześniej dużo grał w tenisa ziemnego, a od ośmiu lat pochłonął go golf. Podczas jednej rundy zawodnik pokonuje około 10 km. Zdradził nam też, że nie wypada pojawić się na polu golfowym w dżinsach. Dla amatorów przy każdym większym turnieju organizowane są nieodpłatnie lekcje nauki gry w golfa. Warto spróbować, zachęcał absolwent gdańskiej AWFiS Bogdan Kisielewski, Uczelni – jak powiedział – doskonale przygotowującej do dorosłego życia, bo chociaż aż 80 proc jej absolwentów nie pracuje w wyuczonym nauczycielskim zawodzie, to doskonale daje sobie radę w życiu.  


altKolejną licytację też wygrała przedstawicielka naszej rodzimej firmy Invicta, Dorota Białobrzeska-Łukaszek, która trzy ceramiczne kubki nabyła za 3 tys. zł. To ona nam powiedziała, że powinna otrzymać certyfikat za tak kosztowny charytatywny zakup, bo nikt jej w to nie uwierzy, że jeden kubek to wartość aż tysiąca złotych. A ona przecież przelicytowała ich aż trzy.


altNa licytację wystawionych było wiele sportowych przedmiotów. Sporą ich ilość, w tym rękawice bokserskie Dariusza Michalczewskiego za 2,5 tys. zł wylicytował Paweł Jurczak z firmy budowlanej Multibud.


alt


Jeden z kilku obrazów z wizerunkiem starówki Gdańska za 1,3 tys. zł wylicytował i na miejscu zapłacił Ryszard Trykosko, prezes Gdańskich Inwestycji Komunalnych sp. z o.o (na powyższym zdjęciu).


altW kolejnych licytacjach stolica przestała istnieć. Zabytkowy młynek do kawy za kwotę 4 tys. zł wylicytował dla swoich rodziców prezydent Paweł Adamowicz. Jak się po tej licytacji okazało, młynek przekazała Henryka Krzywnos-Strycharska i dzięki temu została poproszona do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.


altW ramach akcji „Zeszyt dla ucznia” za odpłatnością w wysokości 50 zł odbyły się też przejażdżki harleyowymi motorami po Gdańsku. Tym sposobem motocyklistom udało się zebrać ok. tysiąca złotych. Na koniec odbyła się też sprzedaż loteryjnych losów po 10 zł sztuka, chociaż przy wejściu na imprezę były one w cenie 30 zł  Każdy los coś ciekawego wygrywał i dlatego rozeszły się one w mig wśród licznych gości.


altKiedy rodzice licytowali i kupowali fanty, dla ich dzieci czekały atrakcje, m.in. występy teatrzyku Qufer, zabawa w krasnoludki i malowanie twarzy.
Według wstępnych obliczeń, w sumie podczas tej dziewiątej edycji, uzbierano około 70 tyś zł, co jest swoistym rekordem. Zakupi się za tą kwotę około 800 szkolnych wyprawek.


W wyniku ośmiu dotychczasowych edycji, udało się zebrać ok. 220 tys. zł na zakup wyprawek szkolnych oraz darów rzeczowych dla prawie 2500 dzieci z Trójmiasta i okolic oraz przekazano dary rzeczowe dla 950 dzieci z terenów wiejskich. Niepokoi to, że z każdym rokiem na wsparcie liczy coraz więcej dzieci.

Wła-49
Zdjęcia; Włodzimierz Amerski 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież